Meme Küçültme

BektasKoyuAssos

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2014
247
82
Göğüslerin büyüklüğü çoğu zaman bel ve sırt ağrılarına, özellikle yaz aylarında pişik başta olmak üzere farklı deri hassasiyetlerine de sebebiyet verir. Büyük göğüslerin yarattığı sağlık problemlerinin yanı sıra, uygun ölçülerde kıyafet bulamama ve özgüven kaybı gibi sorunlar yaşanmasını da tetikliyor. Büyük göğüslerde doğumdan ve emzirmeden sonra oluşan sarkma ve form kayıpları ise, bu tarz sorunlar deneyimleyen bayanları özellikle meme küçültme operasyonlarına yönlendiriyor.

Meme küçültme operasyonlarında öncelikle göğüs bölgesindeki fazla deri alınır ve geride kalan dokuya ve meme uçlarına yeniden şekil verilir. Sarkık memeler kaldırılır ve dikleştirilir. Meme küçültme ameliyatları ortalama 1 ila 3 saat sürer. Ameliyat sonrası hasta genelde hastanede yatırılmaz ama gerekli olduğu durumlarda bir gece hastanede kalabilir.

Meme küçültme ameliyatlarında göğsün durumuna göre öncelikle yapılacak kesi şekli belirlenir. Areola etrafına ya da ters bir T şeklinde ya da çapa şeklinde kesi atılır. Kesi yapıldıktan sonra, fazla bulunan doku çıkartılır sonra meme orijinal haline sağdık kalınarak yeniden konumlandırılır. Atta yatan meme dokusu şekillendirilir. Gerekiyorsa tekrar meme başı ve areola yeri belirlenir. Kesiler bu haliyle daha küçük bir meme dokusunu yeniden şekillendirerek bir araya getirilmesi sağlanır. Dikişler yeni memeyi oluşturma ve desteklemek için derin katmanlı alınarak dikilir. Cerrahi bant ve deri yapıştırıcılarıyla kapatılır.

Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası

Meme küçültme ameliyatı sonrasında bölgeye sargı ve bandaj yapılır. Göğüslerde şişmeyi engellemek ve memeleri desteklemek için elastik bandaj ve destek sutyen giydirilir. Sargınızın altındaki diren, oluşabilecek aşırı kan veya sıvı akıntısını toplamak için konulur.

Meme Küçültme Ameliyatından sonra Normal Hayata Dönüş

Meme küçültme ameliyatı sonrasında memenin nihai şekli ve konumu, birkaç ay içerisinde belli olur. Meme küçültme operasyonunun size yaşam boyu konforlu ve güzel görüntülü bir estetik sağlamasını istiyorsanız, sağlıklı bir yaşam tarzını ilke edinmenizi ve kilo kontrolünü sağlamanızı öneriyoruz.

Hamile kalmayı planlıyorsanız, meme küçültme operasyonu kesinlikle memenin süt verme fonksiyonlarını engelleyici bir operasyon değildir, sıkıntı duymayınız. Sadece hamilelik sırasında meydana gelen değişiklikler, memelerin deforme olmasına neden olabilir.

Merhaba doktor bey :) Meme küçültme yöntemi olarak lıposactıon hakkında da bilgilendirebilir misiniz ? Ve normal ameliyatla aralarındaki fiyat farkı büyük müdür yoksa aynı mıdır oranla belirtmeniz mümkün mü ? :)

Son düzenleme:
Merhaba doktor bey :) Meme küçültme yöntemi olarak lıposactıon hakkında da bilgilendirebilir misiniz ? Ve normal ameliyatla aralarındaki fiyat farkı büyük müdür yoksa aynı mıdır oranla belirtmeniz mümkün mü ? :)

Merhaba,

Meme küçültme operasyonları amaç olarak hem fonksiyon(bel ağrısı, cilt problemleri) hem de estetik açıdan sorun yaşatan büyük memelerin küçültülmesi işlemidir. Büyük memelerde yağ dokusu fazladır evet fakat liposuction metoduyla çekildiği takdirde, deri fazlalığına ameliyatsız olarak yapılacak herhangi bir uygulama mevcut değil. Bu sebeple, meme küçültme operasyonları illaki cerrahi uygulamalarla, yani yağ dokusu alındıktan sonra, fazlalık derinin çıkartılması şeklinde yapılmalıdır. Fiyatlarla alakalı olarak, Sağlık Bakanlığı'nın aldığı karara göre açıklama yapamıyoruz. Lütfen bize özel mesaj yoluyla İsim, soyisim ve telefon numaranızı ulaştırınız, sağlık danışmanımız en kısa sürede size yardımcı olacaktır.

Hocam Merhaba

37 yaşında 156 boyunda 48 kiloyum. 70 G cup memelere sahibim. Küçültmek istiyorum. Yıllardır araştırma yapıyordum. Önce çocuklar diyerek erteledim. Çok şükür ikisini de sorunsuz bi şekilde emzirdim ve artık benim için bu memelerin görevi bitmiş demektir. Bu yükten kurtulmak istiyorum. Aşağıdaki linkten de öğrendiğime göre SGK bu ameliyat ücretini karşılayabilecek. Çok büyük oldukları için muhtemelen ters T şeklinde kesi ile temizlenecek fazlalıklar ve iz kalacak... Aslında çok umursamıyorum o gibi detayları ama yıllar sonra bu ameliyatı olduktan sonra pişman olmayacağım neleri tavsiye edersiniz ? Yani şimdiki psikolojimle yeter ki kurtulayım meme uçları hissetmese de olur derken yıllar sonra buna pişman olabilir miyim ? (hastalarınızdan bu gibi pişmanlıklar geliyor mu) Başka çocuk düşünmüyorum ama belki ilerde düşünebilirim bilemiyorum... Kafam bu gibi konularda çok karışık ama bu yaza girmeden bu ameliyatı olma konusunda netim.

Tavsiyelerinizi merakla bekliyor olacağım. Teşekkürler.

http://blog.milliyet.com.tr/sigorta-kapsamindaki-estetik-ameliyatlar/Blog/?BlogNo=317005

Hocam Merhaba

37 yaşında 156 boyunda 48 kiloyum. 70 G cup memelere sahibim. Küçültmek istiyorum. Yıllardır araştırma yapıyordum. Önce çocuklar diyerek erteledim. Çok şükür ikisini de sorunsuz bi şekilde emzirdim ve artık benim için bu memelerin görevi bitmiş demektir. Bu yükten kurtulmak istiyorum. Aşağıdaki linkten de öğrendiğime göre SGK bu ameliyat ücretini karşılayabilecek. Çok büyük oldukları için muhtemelen ters T şeklinde kesi ile temizlenecek fazlalıklar ve iz kalacak... Aslında çok umursamıyorum o gibi detayları ama yıllar sonra bu ameliyatı olduktan sonra pişman olmayacağım neleri tavsiye edersiniz ? Yani şimdiki psikolojimle yeter ki kurtulayım meme uçları hissetmese de olur derken yıllar sonra buna pişman olabilir miyim ? (hastalarınızdan bu gibi pişmanlıklar geliyor mu) Başka çocuk düşünmüyorum ama belki ilerde düşünebilirim bilemiyorum... Kafam bu gibi konularda çok karışık ama bu yaza girmeden bu ameliyatı olma konusunda netim.

Tavsiyelerinizi merakla bekliyor olacağım. Teşekkürler.

http://blog.milliyet.com.tr/sigorta-kapsamindaki-estetik-ameliyatlar/Blog/?BlogNo=317005

Merhaba,

Gönderdiğiniz linkte de açıklandığı gibi, devlet estetik açıdan sorunlu olanları değil, sadece hastaya herhangi bir sağlık sorunu yaşatan durumları karşılıyor. Ya benim psikolojim? diye soru soran çok fazla hastamız oluyor ve çok da haklılar ama devletin aldığı karar bu şekilde. Evet meme küçültme ameliyatlarında T şekilde kesi yapılır ama söylediğinizin aksine, aslında emzirmeye dair herhangi bir sorun yaşatmaz. "Bu yükten kurtulmak istiyorum" cümleniz o kadar doğru ve bu sorunu yaşayanların tam manasıyla ifade ettiği bir cümle. Kesi izinden korkmayınız zira eskisi gibi belli olan ve görüntü sorunu yaşatan izler değil bunlar. Sadece eğer devlette yaptıracaksanız, lütfen kalıcı izler konusunda bilgi alın ve daha evvel yapılanları inceleme talebinde bulunun ki hayal kırıklığı yaşamayınız. Biz Estetik International'da en çok bu iz konusunda hassasiyet gösteririz. Hastalarımızın hiç birisinden pişmanlık mesajları almadık bu güne kadar. Şimdi şunu yapın. 2 tane çantanızı ortalama 3 er kilo doldurun ve her iki omzunuza asın. 10 dakika ayakta taşıyın bunları. Sonra indirin yere... Ne hissediyorsunuz? Rahatlama değil mi? işte siz bu göğüslerde yapılacak meme küçültme ameliyatıyla çok daha fazlasını, çok daha büyük bir rahatlamayı yaşayacaksınız. İlerde çocuk düşünseniz dahi, bu operasyon sizin emzirmenize mani değil... Umarım yardımcı olabilmişsizdir.

X