Meme protezi sonrası doğum yapan emziren anneler var mı?

Celikc

Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2022
83
112
Merhaba arkadaşlar ben 2 çocuk sonrası 2009 yılında artık hayalimdeki görüntüye kavuşabileyim diye kas altı protezle hayatıma devam ediyorum ve çok da memnunum.
Şimdi 13 sene sonra yeniden hamileyim ve varsa protez sonrası doğum yapan annelerden tecrübelerini paylaşmasını rica ediyorum.
Aklıma takılan en önemli konu doğum sonrası emzirmede sorun yaşandı mı? Emzirdiyseniz memede deformasyon ne boyutta?

Veya emziremeyenler de olmuştur belki. Umarım tecrübesi olanlar da görüp merakımızı giderirler. Ben mesela o kadar memnunum ve seviyorum ki bu halimi, bozulacak diye korkuyorum. Bi yandan da bebeğimi emzirebilecek miyim gibi sorular var kafamda.
Protez emzirmeye engel değil deniyor her yerde ama başına gelenlerden duymak dinlemek de lazım tabii.

Emzirmede hiç bir sıkıntı olmadı doktor da olmaz dedi benim şu an derdim eski haline dönecek mi 🤦🏻‍♀️ Çünkü 5 katına çıktı büyüklüğü

Benim dikleştirmede olduğu için göğüs uçlarınada müdahale oldu ayrıca dün doktor kontrolüm vardı estetik doktorum emzirme ile ilgili bir şey diyemem göreceğiz dedi süt bezlerinin bir kısmını aldım dedi. Dikiş izleriniz çok iyi iyileşiyormuş şimdi onların renginde bir koyulaşma olacak ayrıca göğüs uçlarınızın etrafındaki kahverengilik artacak dedi ki ameliyatla küçültülmüştü. Tamamen deneyerek göreceğiz sanırım , doktorum ne emziremezsin ne emzirebilirsin demedi bu şekilde olan bir hastası olsaydı muhtemelen söylerdi. Tek başına protez konulan bir ameliyat bence emzirmeye engel değildir ama benim gibi dikleştirmeli ameliyatta net bir şey söylenemez.

Merhaba ben protezliyim ve 3 ay önce doğum yaptım. Emzirme konusunda sıkıntı olmadı süt fazlasıyla oluyor da ben erken doğum süreci yaşadığım için bebeğim emmedi. Sütle dolu olduğunda göğüslerim daha da büyüdü haliyle . Bebeğim sadece 2 ay emdi sonra göğüslerim normale döndü

Merhaba ben protezliyim ve 3 ay önce doğum yaptım. Emzirme konusunda sıkıntı olmadı süt fazlasıyla oluyor da ben erken doğum süreci yaşadığım için bebeğim emmedi. Sütle dolu olduğunda göğüslerim daha da büyüdü haliyle . Bebeğim sadece 2 ay emdi sonra göğüslerim normale döndü
Size dikleştirme yapılmış mıydı ?

Evet en çok merak ettiğim kısım emzirme süreci tamamlandığında eski görünümüne kavuşup kavuşmayacağıydı. Zaten kas altı protez var süt kanallarına hiçbir etkisi yok ama süreçte öyle çok büyüyüp küçülüyor ki her şey bittikten sonra örneğin uçların biri yukarı diğeri aşağı bakar mı, protezlerde kayma vs olur mu diye acaip korkuyorum. Deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkürler 🙏

X