Meme Ucu Problemleri

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
34.632
28.533
59
Meme ucu problemleri oldukça sık ancak bir çok kadın böyle bir sorunu fazla dert etmiyor, hatta sorun olarak bile değerlendirmiyor.

En sık rastlanılan meme ucu problemi “inversiyon” denilen meme uçlarının içeriye dönük olması. Bu çoğunlukla küçük göğüslü kadınlarda görülüyor ve göğüslerin protez ile büyütülmesi genellikle meme uçlarını da düzeltiyor. Eğer protez yetersizse ya da protez düşünülmüyorsa meme ucunu kuvvetlendiren ve dik durmasını sağlayan basit bir operasyon yapılabiliyor. Bu lokal anestezi ile yapılan basit bir müdahele.


Meme uçlarında asimetri olması da sık görülüyor. Bu durunlarda tercih büyük göğüs ucunu küçültmek. Küçültme işlemi genellikle meme ucunun etrafından yapılıyor. Ben bu tür bir ameliyat olacaksanız kesinin renkli kısmın (areola) içerisinde yapılmasını ve cilt ile bu renki kısmın bozulmamasını taviye ederim. Bu bence çok önemli anatomik yapı ve bu geçişin bozulması meme ucunu “düğme” gibi gösteriyor.

Tübüler meme deformitesi nadir bir sorun. Meme ucunun normal deri ile birleştiği yerde bir darlık varmışgibi görünüyor. Çok hafif defromiteler dikkat çekmeyebiliyor ama ileri derecede tübüler deformite ciddi bir estetik sorun yaratabilir. Çözüm yine küçük ve lokal anestezi ile yapılabilen bir ameliyat
 

cnrma

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2014
376
99
32
Benim goguslerimin ucu hiccc yok..:KK43:( kiz cocuklarininki gibi napcam bilmiyorm henuz bebegim yok
 

Mumofcats

Oysa sana çıkıyor bildiğim bütün yollar 💕
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2020
311
618
25
Uzun zaman olmuş kimse yazmamış ama umarım biri görür. Benim meme uçlarım da içe çökük ve hiç yok bekarım sizce bu ilerde problem olur mu bana? Anormal bi durum kötü hissettiriyor.
 
X