Memede kitle , ameliyat

kirmizi oda

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2020
27
0
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 10 yıldır göğsünde bir kitle var Saat 8 yönünde yatarken bazen rahatsız ediyor boyutu 27 x şeklinde başlıyor Tahminimce 3 santim civarında fibroadenom olduğu düşünüyor bugün Devlet Hastanesi'ne gittim Şehir Hastanesi Kartal Lütfi Kırdar hastaneye beğendim Doktor kontrolünde istersen ameliyat olabilirsin dedi Acaba ameliyat olsam mı Çünkü sürekli Elime bu büyüklükte bir parçanın gelmesi canımı sıktı artık ameliyat genel anestesi şeklinde oluyormuş bir gece yatiliymis sizden daha önce bu ameliyatı geçiren var mı. Özelde mi oldunuz devlette mi canınız acıdı mı Bana bu konularda tecrübe sahibi olan kişiler lazım yorumlarınızı bekliyorum

Merhaba arkadaşlar yaklaşık 10 yıldır göğsünde bir kitle var Saat 8 yönünde yatarken bazen rahatsız ediyor boyutu 27 x şeklinde başlıyor Tahminimce 3 santim civarında fibroadenom olduğu düşünüyor bugün Devlet Hastanesi'ne gittim Şehir Hastanesi Kartal Lütfi Kırdar hastaneye beğendim Doktor kontrolünde istersen ameliyat olabilirsin dedi Acaba ameliyat olsam mı Çünkü sürekli Elime bu büyüklükte bir parçanın gelmesi canımı sıktı artık ameliyat genel anestesi şeklinde oluyormuş bir gece yatiliymis sizden daha önce bu ameliyatı geçiren var mı. Özelde mi oldunuz devlette mi canınız acıdı mı Bana bu konularda tecrübe sahibi olan kişiler lazım yorumlarınızı bekliyorum
Ben 22 Eylülde oldum önce biyopsi yapıldı sonucu gelince ameliyat oldum ve tekrar patolojiye gitti ve patolojiden sonuç beklemek dağ ise ameliyat çıtır çerez yani işin keyif kısmı. Özelde sabah oldum akşam çıktım ne acı ne sızı. Benimde 3 cm di.

Bende 1şubatta oldum. Benim büyüyen bi fibroadenomdu. 3cm le başladı 6cm e ulaştı. Mecburen ameliyatla aldık büyüdüğü için. Büyürse mecburi alıyorlar zaten ama büyümese ben aldırmazdım şahsen. Ameliyatı çok zor değil ilk gece biraz zor geçiyor üstüne yatamıyorsunuz falan onun dışında ben hemen toparlandım. Göğsüm büyük olduğu için şekil bozukluğu da yaşamadım kitle çıkarıldıktan sonra. Doktorunuzla her şeyi konuşun bütün endişelerinizi isteklerinizi falan o size yön gösterecektir. Aklınıza takılan bir şey olursa yardımcı olurum yakın zamanda yaşamış biri olarak. Çok geçmiş olsun☺️

X