Memeden kesmek ne zormuş?

BengisuCan91

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2022
471
-299
32
Kızımı 2 gündür emzirmiyorum meme istediğini biliyorum ama artık vermiyorum gece çok rahat deliksiz bir şekilde uyuduk ikimizde belki böylelikle memeyi tamamen biraktirabilirim ama çok üzüldüm inanın kendimi boşlukta gibi hissediyorum birdaha meme demicek kızım artık😔

Canım benim her bebek için zor olduğu gibi anne içinde zor şartlar ne olursa olsun aradaki o özel bağ gidiyormuş gibi geliyor ama öyle değil daha da güzelleşiyor. Kendimce bebeğinin hazır olduğunu anlayan anne gibi her anneninde meme bırakmaya hazır olması lazım. Bir anda kesmek yerine konuşa konuşa bir kaç aya bölüp ilerlemek her iki taraf içinde daha sakince bir kabulleniş sağlıyor.🌸

Benim kızım 2,5 yaşında. cuma günü 2 hafta olacak emzirmeyi bitireli. Hala istiyor. Dirençli değil ama günde muhakkak 2 3 kere teklif ediyor. Ben çok yorulmuştum emzirmekten, beni psikolojik olarak yoran bir süreç haline gelmişti ama şuan bende depresif haldeyim. Kızım ilk hafta gece deliksiz uydu ama bu hafta gece kalkıp annemi sevmiyorum diye ağlıyor sarılıyorum itiyor fakat sonrasında annem gelsin diye ağlıyor. Yıpratıcı bir süreç ama böyle devam etseydi ben daha kötü olacaktım

X