Memelerin sertleşmesi

KeriminHilali

Ömer 🥰 Furkan 🥰 Aşk bebeklerim
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2020
970
2.219
31
Kızlar ben yeni doğum yaptım 6 günlük oldu bebeğim. Benim gögüslerimdne süt geliyor çok şükür ama hep çok sert ler.. Bebeğim emerken zorlanıyor sanki.. Bende hep hassasiyet acı hissediyorum. Sıcwk duş yapıp masajlar yaptım anlık çözümler oluyor yarım saat gecince tekrardan taş olmuş memeler çıkıyor ortaya.. Bu süreç bitiyor mu deneyimli anneler
. Çok yorucu bu bekleyiş.. Memeler hep mi sertleşecek böyle..

Kızlar ben yeni doğum yaptım 6 günlük oldu bebeğim. Benim gögüslerimdne süt geliyor çok şükür ama hep çok sert ler.. Bebeğim emerken zorlanıyor sanki.. Bende hep hassasiyet acı hissediyorum. Sıcwk duş yapıp masajlar yaptım anlık çözümler oluyor yarım saat gecince tekrardan taş olmuş memeler çıkıyor ortaya.. Bu süreç bitiyor mu deneyimli anneler
evet normal diye biliyorum benim de oyleydi aci icin gumus kapak kullaninn

Hayır, zamanla talebe göre üretim olunca yumuşayıp terbiye olacaklar, meme terbiyesi denir, iyi bit şeydir, sütün azaldığını göstermez

Hayır, zamanla talebe göre üretim olunca yumuşayıp terbiye olacaklar, meme terbiyesi denir, iyi bit şeydir, sütün azaldığını göstermez
Çok teşekkür ederim bunu duymak istiyordum. Lohusalık çok sancılı bir süreçmiş rabbim herkesin yardımcısı olsun

Zamanla geçer canim ilk baslar oluyor öyle. Memeyi tutmakta zorlanırsa elinle hafifçe sagım yap biraz göğsün meme ucun açılsın sonrasında daha rahat tutar. Bir sure sonra da zaten o sertlikler oluşmuyor.

Sütünüzü sağmanız gerek.. biraz sağarsanız hafifler.. büyük ihtimalle süt üretimi bebeğe göre fazla şu anda. Sağdığınızda ağrınız geçecektir.. aynısını ben de yaşıyorum sağıp kaldırıyorum sütü.

Kızlar sağım yapmak sürekli memeyi yormak istemiyorum. Bebeğim 2 saatte bir sık sık emiyor zaten. Umarım bu süreç hızla bitiverir

Kızlar sağım yapmak sürekli memeyi yormak istemiyorum. Bebeğim 2 saatte bir sık sık emiyor zaten. Umarım bu süreç hızla bitiverir
Surekli sagmak, memeyi yormak boyle seyler nereden çıktı 🤣 meme yorulmaz öyle birşey yok. Sagimi bebegini emzirmeden once pompayla degil elinle masaj yaparak yap ki meme yumuşasın birazcık, ne kendini emzirirken yor ne de bebeğini 🌸 emen aktif bir bebek varken zaten pompayla sağım yapmaya pek gerek yok. 🌸 1 aya düzeni oturtursun. Sağlıcakla büyütün bebeğinizi 🤗🤗

Meme yorulmaz ama sürekli sağım yaparsanız süt artar, tazyik olur ve kısır döngüye girebilirsiniz. Siz bebeğin her talebinde bol bol emzirin zaten terbiye olcak memeler

X