Menapur, ovitrelle, klomen, pko, tıkalı tüp

Derya6714

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
21 Mart 2020
7
2
31
Merhabalar,
Benim yazım uzun olucak biraz. Ama kafanızdaki soru işaretlerine cevap olabileceğini düşünüyorum.

27 Yaşındayım. 2 senelik evliyim. Kendimi bildim bileli pko, luyum. Ama ben hiç adet olamayanlarındanım. İlk regl oldugum yıl 1 ya da 2 kez oldum. Sonra gitti. Devamlı hap kullanmadım. Çünkü zaten pko oyle doktorların dedıgı gibi doğum kontrol hapıyla vs düzelen bişey dildi. 2000 li yılların başında en azından. Saldım senelerce olmadım. Arada bir ilaç içip kesiyordum vücudum Bi rahatlasın adet olayım diye. Doktorlar hep sorun yok cocuk sahibi olursun kilon yok bu senin sansın vs atıp tuttu. Yıllarca. Evlendim. Mevzu cocuga geldi. Özele gittim fazla kullanıldık maddi olarak daha başlamadan bişelere bıraktık. Devlet hast gittim. Oradaki de yaşın daha Kücük, kilon yok, hormonal Bi sorunun da yok senin olur cocugun al bu folik asidi hamile olunca gel dedi. E böyle saçmalık olur mu yani... Adet olmuyorum kendi basıma diyorum. Neyse tıp fakültesine gittik sperm testleri vs hersey güzel normal. 2 kere çatlatma tedavisi uygulandı. Klomen ve ovitrelle ile. Sağda 1 yumurta oldu ikisinde de. 3.deneyemedik kist oldu cunku ilaçlardan ötürü sonra adetliyken çatala çıkmaktan bıktım. Bana rahim filmi neden cekmiyosunuz her ıkı denemede de sağda büyüdü sadece yumurtam ya bir sorun varsa diğer tarafta dedim. Adam biz deniyoruz 6 7 kere denicez olmazsa yontem degistircez ve uygun gorursek rahim filmi isticez dedi. ve gitmedim bidaha. Oyuncak diliz biz. Doktor olacak bebelerin elinde deneme tahtasına dondürülecek durumda da diliz. 8 ay flan normal evde devam ettik. Tedavi olmadım. Sonra Bi doktor duymustum. Eşimin kuzeni vesilesiyle pko lu oda. 3 senedir olmuyordu tedavilere rağmen bu doktor sayesinde ÇÇocugu oldu İlk denemede. :) Ve yumurtaları büyümüyodu. Ama bu doktorda 5 yumurtası oldu....
İstanbul Pendik de cihan tıp merkezinin ortagı ve kadın dogumcusu Cüneyt uzun. Adam süründürmeden. Cok cok cok zorda kalmadıkca alttan muayne etmeden yürütüyor tedaviyi. Ultrason makınesi cok gelişmiş. Paracı da degil yoksa zaten altından kalkamazdık hem git gel hem para harca vs... Kesinlikle rahim filmi olmadan herhangi bişeye başlamıyor. Ondan sonra uygun yöntemi direk uyguluyor belli bir merdiven cıkmak zorunda kalmıyorsunuz yani. Size uygun olanı uyguluyor.
Benim sol tüpüm tıkalıymış meğer. Doğuştan olabileceğini düşünüyor. Rahimim tutmuyor. Daha önce herhangi bir gebelik geçirmedim. Bana menapur yazdı. Bunu vurulup gidicem son kez ve kontrol edecek bakalım kaç yumurtam olusucak ona göre devamını yazarım. Ama hersey yolundaysa yumurtalar tamamsa çatlatma iğnesi vercek ve Bi daha 3 ay gelme diyor. Ne hikmetse herkes 3.ayında hamile kalıyor... Kimler kimler vardı kapısında bekleyen herkes birinden duymuş yıllar harcamış vs. Ben güvenli ellerde olduğumu düsünüyorum... İnşallah isteyen herkes sağlıklı evlat sahibi olur. Kimse evlat yokluğuyla sınanmasın insallah Allah dualarımızı kabul etsin.
BBenim gibi olanlar yazabilir mi?

Son düzenleme:
Ben varim 8 aydr deniyorum olmadi malesef dahs hic klomn flan drnmedim virusten dolayi bu ara dusunuyorm naptiniz acaba

X