Menopoz Menopozda ara kanama

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar

mor lavanta kokusu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2022
2
0
26
Bu başlığı açmak için yeni üye oldum.Annem 53 yaşında,en son ağustosun sonlarına doğru adet oldu yani 4 aydır adet görmüyor.Bugün ise hafif sızma-lekelenme tarzı az bi kan geldi.Hemen doktor randevusu aldım.Ağustosun başında ise yıllık kadın doğum kontrolüne gittik.Kan testi-ultrason sonuçlarında sorun yok.

*Menopoz için 12 ay adet görmemesi lazımmış.Kendi kafamıza göre menopoza girdik dedik,belki vücut yavaş yavaş hazırlıyordur.Ama çok endişeleniyorum.

Böyle durumda olan veya bilgisi olanlar var mı?

Bu başlığı açmak için yeni üye oldum.Annem 53 yaşında,en son ağustosun sonlarına doğru adet oldu yani 4 aydır adet görmüyor.Bugün ise hafif sızma-lekelenme tarzı az bi kan geldi.Hemen doktor randevusu aldım.Ağustosun başında ise yıllık kadın doğum kontrolüne gittik.Kan testi-ultrason sonuçlarında sorun yok.

*Menopoz için 12 ay adet görmemesi lazımmış.Kendi kafamıza göre menopoza girdik dedik,belki vücut yavaş yavaş hazırlıyordur.Ama çok endişeleniyorum.

Geçmiş olsun cnm . Kan sonuçlarını yazar mısın yardımcı olabilirim. Bu ara kanama değil bence menopoza girerken ilk dönemlerde böyle oluyor . Yani kanama araları uzuyor ve sonra kesiliyor . Ama kan tahlili sonuçları nasıl , yani FSH,Lh ve E2 kaç

Geçmiş olsun cnm . Kan sonuçlarını yazar mısın yardımcı olabilirim. Bu ara kanama değil bence menopoza girerken ilk dönemlerde böyle oluyor . Yani kanama araları uzuyor ve sonra kesiliyor . Ama kan tahlili sonuçları nasıl , yani FSH,Lh ve E2 kaç
lh:3.77
prolaktin:6.43
fsh:9.67
tsh:1.46
e2:17

doktor kanda-ultrasonda normal dedi.bu sonuçlar sonra tekrar adet oldu.bir daha olmadı.kanama değil de lekelenme tarzı diyebilirim.

Menopoza girerken 3_5 ay sonra kanama az da olsa gelebiliyor. Anneniz tam menopoza girmemis.Fsh 9 tam menopoz degeri degil gibi.mesela fsh 25 di benim bana menopoz baslangicisin dendi gecen yil.halen tam girmedim.menopoz tam tanisi icin fsh en az 40 olmali denmisti.

Ben 2 ay boyunca süren kanamalar ile karşılaştım sanırım menapoz sürecinde kimisi ya çok kanama yaşıyor ya da az kanama yaşıyor . Ben ionped kullanmaya başladım ve doğal östrojen düzeyini ayarlayan vücuda herhangibir zararı olmayan takviye alıyorum aynı zamanda kilo almamak içinde aynı firmanın çayını içiyorum düzene girdim diyebilirim. Bakalım kontrole gittiğimde değerlerim ne çıkacak merak ediyorum sizede tavsiye ederim dilerseniz

Ben 2 ay boyunca süren kanamalar ile karşılaştım sanırım menapoz sürecinde kimisi ya çok kanama yaşıyor ya da az kanama yaşıyor . Ben ionped kullanmaya başladım ve doğal östrojen düzeyini ayarlayan vücuda herhangibir zararı olmayan takviye alıyorum aynı zamanda kilo almamak içinde aynı firmanın çayını içiyorum düzene girdim diyebilirim. Bakalım kontrole gittiğimde değerlerim ne çıkacak merak ediyorum sizede tavsiye ederim dilerseniz
merhaba, benim fsh tanı konuduğunda 124 e çıkmıştı 2 sene mücadale ettim çok yoruldum çook .Kimyasal kullanmamak için direndim.Ama kullanmak zorunda kaldım 9 kutu (diken üzerinde korka korka ) 2 ay önce bıraktım haliyle 2 aydan beride adette olmuyorum 45 yaşındayım ilk bozulma 39 yaşlarımda oldu .pedi alayımda , gelen birşey yokki :)sizden ricam takviye olarak ne kullanıyosunuz ? değerleriniz neydi ne oldu acaca ? Bende bir kitap aldım hani meşhur medikal ci varya onun sabırsızlıkla bekliyorum

X