Meraklı Kv Sorunu... Hatta meraklı sülale sorunu!

hem veriyor hem vermiyor arkadaşım. Aileme ufak tefek anlatıyorum ve bana dur sus üzülme diyorlar. boşver Allaha havale et diyorlar. Herkes bir olmaz onlarda öyle demekki diyorlar.
Ama bakın şimdi CuteMom, benim kendi annem benim çantamı karıştırmaz. odamı karıştırmaz. eşyalarıma bakmaz. belli bi yaşa kadar cücüğüme varasıya baktı ama büyüyünce bazı şeylerimiz değişti. evime geldiklerinde eşim işte, ben odada yatarım. gelir tıklatır girmez bile yatakodama. ben işe giderken anne bi el atıver toplayver derim, toplar evi. bi yatakodamı bırakır. girmez. Size ters gelebilir ama kimse benim yatakodamı kontrol edemez. gelsin bana desin, merak ediyorum odanı desin, benim keyfim isterse gösteririm istemezse göstermem. seviştiğim için mahrem değil orası, sevişme eylemi olduğu için ayrıcalıklı değil orası. evimin her yeri benim özelim. kilerimdeki saklama kabının içindeki pirinçten ona ne? koltuklarımın altındaki eşyalardan ona ne? çantamdan ona ne? fermuarını açıp bakmak, içinden bişi çıkarıp bakmaktan bu ne demekten ona ne? benim kalıplarıma göre bu ters. ailemde bu yok ve başkası yaptığı içinde hep ters gelicek. ben abimle eşinin yatakodasına baktığımı düşünemiyorum bile. kaynımla eşinin odasına baktığımı düşünemiyorum! ben kimsenin çöpünü alıp bakmam bile. o yüzden kimsede bana yapamaz. çeyizlerim yerleşirken bile donlarımı tek tek açıp bakan, dürdüğüm iç çamaşırlarımı açıp açıp bakan bi kadının tavrı bana ters geldi, ters gidiyor. değiştiremiyorum ben kendimi, aman bu donum baksın diyemiyorum. Yapı meselesi cutemom.

Resmen kendimi gördüm anlattıklarında. Kayınvalidemlere giderken hep geriliyorum çünkü biliyorumki ya görümcemden yada birinden değişik bi laf duyucam oda beni gericek.kendiyle sorunları olan bi görümcem var.en son işyerinden çıkarken eşime demişki bende seninle geleyim ordan bize geçelim.eşimde almak istememiş çünkü biraz beklese babası alıcak zaten.demişki abla evde arkadaşları var onları durağa bırakıcam diye yalan söylemiş.neyse eşim geldi hazırlandık kayınvalideme gittik 10 dk sonra babasıyla geldi bi surat bi surat dedim noluyoo allah allah.sonra eşim dediki böyle böyle dedim de ondan bu suratı.benim arkadaşlarımın varlığı bile rahatsız ediyo kendini ve birileri hep onun için bişey yapsın sanıyo ilgi istediği zaman ayılıyo bayılıyo hastanelik oluyo ruh hastası.bende 10 aydır bununla uğraşıyorum.annesi bile kızını idare etmekten bıktı.bende çok ağladım deli oldum çünkü benim ailemde böyle bişey yok görmedim ki hiç.2 aylık evliyiz blöf yapıyodu rüyamda sizi gördüm bebeğiniz vardı.manyak kendin evlende doğur sanane benden dimi.benim ailemde bebek lafı kesinlikle edilmez ayıptır edeptır karı koca arasındadır herşey. ama ne yazıkki herkes bunu anlamıyor.sabahlara kadar ağladığım sinir krizi geçirdiğim zamanlar oldu noldu ne geçti elime boşuna kocamla tartıştım.oda biliyor ablasının huyunu kardeşini benden kıskandığını herşeyi biliyor kabul ediyor.ama yapcak bişey yok oda böyle bi ruh hastası. yani arkadaşım ne yaparsan yap kimse değişmiyor mecbur sen değişicen benim gibi dalga geçerek olanlarla mecbur değişicen yoksa bizde ruh hastası olur çıkarız

ben beş seneyi bitirdim evliliğimde... eşimin ailesi ile güllük gülüstanlık hatunlardan da değilim. öyle hatunlarda var mı bilmiyorum zaten? ben evhanımlığı tabirine de karşı hafif feminist tarafı da baskın bir kadın olarak, senin o kadar misafirin bulaşığını mutfakta tek başına yıkamana bile takıldım mesela. karakter ve insanların görmüşlükleri ile alakalı aslında bütün bunlar. benim ailem de böyle seninkin de öyle.

sen zaten burada ki başlıkta yapılan yorumlardan kendince yapıcı olanları alıp yol katetmişsin ama nacizane bir öneride bulunayım: insan eşinin ailesine durup dururken kindar olmaz. mümkün değil gibi geliyor bana. neyse onu demeycektim zaten. diyecektim ki onların ayıbı, kusuru yüzünden evliliğini yıprattıkça senden gidiyor. eşinin seni anlaması şahane bir şey, ara ara devrelerinin yanmasını mazur görmeni tavsiye ederim. hallolur bunlar zamanla bu kadar büyük gelmez gözüne, alışırsın o tuhaf insanlara da.

ancak, olan size olur :KK43: maalesef!

bir de mutlaka eşinin ailesindne bu kadar nefret eden biri olarak, mesafeli olmak konusunda itinalı ol derim ben. bırak seni nasıl bilirlerse bilsinler sen kendini biliyorsan ohooo onların ne dediğinin de pek önemi yok.

haa eşin el ne der diyor ya, bir laf vardır orta anadolu da el gördümlük gider gelirim ben ama kararında dersin olur biter; madem el bu kadar önemli ise.

benim kayınpederim de, senede bir geliyorsunuz el bize laf ediyor dedi. ben de el istiyor diye gelin diyorsan baba sene de bir de gelmeyiz biz, biz özlüyorsun diye gelin diyorsun sanıyordum dedim. ee bizim çevremiz var, bilmem nemiz var dedi? bende bizim de hayat meşgalemiz var, borçlarımız var, hastalığımız, sağlığımız var bunlar çevremizde ki herkesten bir nebze önde dedim.

senin konu girişin gibi çok yazdım :) intikamımı aldım sanırım.

Bulaşık tespiti çok iyi tespit ederim.benim kayınvalidem bana geldiğinde asla mutfaktan çıkmaz hep yardım eder görümcemde öyle ama kıskançlığı ve müdahelesi öldürüyor beni.nereye gidiyosunuz nereye gidiceksiniz kalsanıza gitsenize nerden geliyosunuz vs vs hayatımda duyduğum en saçma soru nerden geliyosunuz

ben beş seneyi bitirdim evliliğimde... eşimin ailesi ile güllük gülüstanlık hatunlardan da değilim. öyle hatunlarda var mı bilmiyorum zaten? ben evhanımlığı tabirine de karşı hafif feminist tarafı da baskın bir kadın olarak, senin o kadar misafirin bulaşığını mutfakta tek başına yıkamana bile takıldım mesela. karakter ve insanların görmüşlükleri ile alakalı aslında bütün bunlar. benim ailem de böyle seninkin de öyle.

sen zaten burada ki başlıkta yapılan yorumlardan kendince yapıcı olanları alıp yol katetmişsin ama nacizane bir öneride bulunayım: insan eşinin ailesine durup dururken kindar olmaz. mümkün değil gibi geliyor bana. neyse onu demeycektim zaten. diyecektim ki onların ayıbı, kusuru yüzünden evliliğini yıprattıkça senden gidiyor. eşinin seni anlaması şahane bir şey, ara ara devrelerinin yanmasını mazur görmeni tavsiye ederim. hallolur bunlar zamanla bu kadar büyük gelmez gözüne, alışırsın o tuhaf insanlara da.

ancak, olan size olur :KK43: maalesef!

bir de mutlaka eşinin ailesindne bu kadar nefret eden biri olarak, mesafeli olmak konusunda itinalı ol derim ben. bırak seni nasıl bilirlerse bilsinler sen kendini biliyorsan ohooo onların ne dediğinin de pek önemi yok.

haa eşin el ne der diyor ya, bir laf vardır orta anadolu da el gördümlük gider gelirim ben ama kararında dersin olur biter; madem el bu kadar önemli ise.

benim kayınpederim de, senede bir geliyorsunuz el bize laf ediyor dedi. ben de el istiyor diye gelin diyorsan baba sene de bir de gelmeyiz biz, biz özlüyorsun diye gelin diyorsun sanıyordum dedim. ee bizim çevremiz var, bilmem nemiz var dedi? bende bizim de hayat meşgalemiz var, borçlarımız var, hastalığımız, sağlığımız var bunlar çevremizde ki herkesten bir nebze önde dedim.

bulaşık tespiti çok iyi tespit tebrik ederim yazıcaktım yanlış olmuş :)

bulaşık tespiti çok iyi tespit tebrik ederim yazıcaktım yanlış olmuş :)

benim annem de keza dediğiniz gibi. ki çalışan bayanım diye bizim eve gelen her akraba hısım arkadaş bilmem ne o mbulaşığı benle toplar yaş ne olursa olsun. yani bi bulaşıkla ölmem de az düşünceli olunmalı derim.

ancak, olan size olur
C:\Users\faku\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image001.gif
maalesef!

her dedigine hak verdim…heleki; insan durup dururken esinin ailesine dusman olmaz…yani normal insan durup dururken kin gutmez, neden gutsun degil mi??

Buarada ula diskoya girdik ciktik hala bu konu uzerinde konusuluyormus :-)

Resmen kendimi gördüm anlattıklarında. Kayınvalidemlere giderken hep geriliyorum çünkü biliyorumki ya görümcemden yada birinden değişik bi laf duyucam oda beni gericek.kendiyle sorunları olan bi görümcem var.en son işyerinden çıkarken eşime demişki bende seninle geleyim ordan bize geçelim.eşimde almak istememiş çünkü biraz beklese babası alıcak zaten.demişki abla evde arkadaşları var onları durağa bırakıcam diye yalan söylemiş.neyse eşim geldi hazırlandık kayınvalideme gittik 10 dk sonra babasıyla geldi bi surat bi surat dedim noluyoo allah allah.sonra eşim dediki böyle böyle dedim de ondan bu suratı.benim arkadaşlarımın varlığı bile rahatsız ediyo kendini ve birileri hep onun için bişey yapsın sanıyo ilgi istediği zaman ayılıyo bayılıyo hastanelik oluyo ruh hastası.bende 10 aydır bununla uğraşıyorum.annesi bile kızını idare etmekten bıktı.bende çok ağladım deli oldum çünkü benim ailemde böyle bişey yok görmedim ki hiç.2 aylık evliyiz blöf yapıyodu rüyamda sizi gördüm bebeğiniz vardı.manyak kendin evlende doğur sanane benden dimi.benim ailemde bebek lafı kesinlikle edilmez ayıptır edeptır karı koca arasındadır herşey. ama ne yazıkki herkes bunu anlamıyor.sabahlara kadar ağladığım sinir krizi geçirdiğim zamanlar oldu noldu ne geçti elime boşuna kocamla tartıştım.oda biliyor ablasının huyunu kardeşini benden kıskandığını herşeyi biliyor kabul ediyor.ama yapcak bişey yok oda böyle bi ruh hastası. yani arkadaşım ne yaparsan yap kimse değişmiyor mecbur sen değişicen benim gibi dalga geçerek olanlarla mecbur değişicen yoksa bizde ruh hastası olur çıkarız

senin görümce benim görümceme benzemiş çoluk çocuk muhabbeti oda yapıyodu 6 yıldır göstermediğim tepkimi mart ayında ailecek gördükleri günden bu yana muahtabım değil kendisi :KK71:

konu sahibi arkadaşa gelince herkesin yorumlarınıda okudum:KK51: insan kendi hatalarını düzeltince mutlu oluyor çünkü içine atmak kendi mutluluğundan önce başkalarının kırılıp üzülmesini düşünmek en büyük hata :KK20: ben senin tam tersin hiç konuşmayan içine atan biriydim eşime bile anlatmazdım olanları sonra bir patladım tam patladım ama benim hatam susmakmış içime atmakmış kendi ailemde dahil beni hatalı buldular :63: bende şimdi içime atmıyorum ama yine sinirlerime hakim oluyorum eşime söylüyorum kırmadan dökmeden (zaten daha öncede sustuğum için pek öyle şeyler yaşamadık ) bişeyi o istiyo başkası istiyo diye yapıp yapmamayı gidip gelmemeyi bıraktım şimdi kendi gönlüm ne isterse onu yapıyorum :KK76: ohhhh be dünya varmışşşş :KK9: sende dersini almışsın ben birazcık konuşmayı öğrendim sende kendine hakim olmayı öğreniyosun emin ol daha huzurlu daha mutlu olursun ... :KK19:

senin görümce benim görümceme benzemiş çoluk çocuk muhabbeti oda yapıyodu 6 yıldır göstermediğim tepkimi mart ayında ailecek gördükleri günden bu yana muahtabım değil kendisi :KK71:

ya işte benimde bazen cıngar çıkarasım geliyor ama diyorum ki ilerde çocuklarım halalarını kötü bilmesinler.ben halalarıma gitmem mesela hiç bi kuvvette beni götüremez.bende halayım halalık eksikliğini bildiğimden yeğenlerime mükemmel hala olmaya çalışıyorum.o yüzden görümceme de hep susuyorum eşimede söylüyorum zaten sırf çocuklarım için diye oda diyo ister cıngar çıkar ister çıkarma ben karışmıyorum diye :KK70::KK70:

ayyy beni bezdirdi dengesiz lafları :KK14: onun bi bebeği var bana sizde yapamadınız bi çocuk yapın ama erkek olsun yoksa sizin yüzümüzden sülalemizin soyu tükenecek dedi :KK57: şidi doğurmuyorum be erkek çocuk tükensin soyunuzmu desem daha iyi anam kız doğurup sana benziyeceğine hiç doğurmayayım demekmi daha iyi tövbe yarabbim :KK64:malum kız halaya çekermiş :KK47:
benim çocuğum olmadığı için düşünmek zorunda değilim ama olsaydı da nasıl davranırdım bilemiyorum işte o mart ayından bu yana iyi niyetimi yitirdim ona karşı :KK62: önce kendim iyi hissedecekmiyim birşeyi yaparken onu düşünüyorum :KK39:

Evliliğim 1. Yılını doldurdu. Gündüz beri konumu ve yazılan yorumları tekrar baştan okudum. Ben buraya bu konuyu açtıktan sonra 1 kez dahi tartışmadık :) nasıl mı? Aklımı kullanarak.
İş bende bitiyormuş. Ben ailesine olan öfkemi eşimden çıkarmayı bıraktığım anda kesildi huzursuzluk. Eşimin ailesi halen aynı. Daha bugün mesela ; öğle arası gittim. Kaynım dediki, bi mont vardı kırmızı bi de siyah gömleği vardı abimin. Onu bana getir ben giyecem onları! (Ki en başından beri hepppp eşimin eşyalarını giyer isterdi.) bende şu cevabı verdim. Kabaca yani. Donunuda getireyim istersen? Bu ne ya gardrop mu benim kocam. Az ye de kendine üst baş al. Kusura bakma veremem dedim. :) sonra duramadı dedi ki. ne zaman doğcak o karnındaki! Erkek doğur bak! Hele bi doğsun hep dövecem onu sen görcen nasıl dövülür! Benim cevapda şu; valla M'cim onu abine sorcan yaaa. Ben belirlemiyorum cinsiyeti abinden kaynaklı bişiiy bu. Ona sor sen erkekmi doğcak kız mı. Ünv.'de okudun sen ama öğretmediler mi size okulda he?... :)
Böyle yani. Afedersiniz ama onlar öküzse bende öküz oldum. Onlar görgüsüzse bende oldum.
Haaa sık gittim evlerine. Her gidişimde kv naptıysa bana bende yaptım. Yatakodasına girdim kafama estiği gibi dolabından çeket aldım. Kasıtlı olarak. Ay ne girdin dağınıktı bana deseydin ya dedi. E dedim sende benimkine dalıyosun hoş olmuyo ama napalım...aynen bunu dedim. :) sonra noldu? Bnim kv biiiir bir bazı şeyleri terketti. Bende onun çantasını kurcaladım. Benden gizler oldu çantayı. Anne ben senin kzınım aklına kötü bişi gelmiyo dimi? Hayır yani sen benimkine hep sormadan bakınca normal karşılarsın sanmıştım dedim :) her gün gitmiyoruz diye eşimi tenhada kıstırır doldururdu. Ben her gün gittim! Hahahhh :KK70: her gün eşimle gittim. Ne mi oldu? BIKTI :KK70: müsait değiliz der oldu. :KK70:
Velhasıl hanımlar daha öncede bildirim mahiyetinde olsun diye yazmıştım son durumları, o yüzden yine yazdım. Evliliğim yoluna girdi. Eşimle huzurumuz yerinde. Bebek bekliyoruz nasipse, elbet tartışma ortamları açılıyor. Eksik olmuyor ama ben hep sakinim. Eşiminde yardımları ile öfke kontrolünü öğrendim. O destek olmasa başaramazdım. O sabretmese buraya gelmezdik. Benimde hatam çoktu eşiminde. Ben hatalarımı düzeltmeye başladığım anda oda başladı kendini düzeltmeye. Yani karşınızdaki değişsin istiyorsanız önce siz kendinizden başlayın. Ben yuvamı kabusa çeviren eşimin ailesinin bile üstesinden geldim. Bundan sonrası vız gelir beeee :)
Beni eleştiren herkese çok teşekkür ediyorum tekrar tekrar. Eleştiriler resmen yapıcı bir taş/tuğla gibi zihnime yerleşti ve ben kendi hatalarımı gördüm.
Saolun be kızlar! :)

Sen gibi gelinden muhafaza etsin Allah oğullarımı...
canim sana bir sey sorcam 1den 22 ya kadar butun konuyu okudunmu bir de bir kayinbiraderin sen cocugu dogurunca hep dovcem demesi normalmi bazen insanlara hakettigi gibi davranmak lazim davranmazsan tepene cikiyorlar bu benim cevremdede sen ne kadar altan aliyosan senin ustune o kadar geliyorlar BASINA GELMEDEN BILEMESSIN

Sen gibi gelinden muhafaza etsin Allah oğullarımı...

Amin canım amin. Kınama yalnız burnunun dibinde biter :) şunca sayfa yorumda eleştirilerde aldım yapıcı yorumlarda aldım ama hiçbirine seninki kadar sinir olmadım :) çok biliyosun sen dimi? Tövbe Yarabbim ya.
O zaman ben sana çok güzel bi dua edeyim. İnşallah benim kv ve kp gibi dünürlerin olur oğullarınla geçinir giderler.
İyi oldu dimi şimdi bu dua. Malum ben kötü gelin, ama diğer herkes masum! Seviyelice tartışmayı iyi bilen insanımdır ama kimse haddini aşmasın şurda.

Amin canım amin. Kınama yalnız burnunun dibinde biter :) şunca sayfa yorumda eleştirilerde aldım yapıcı yorumlarda aldım ama hiçbirine seninki kadar sinir olmadım :) çok biliyosun sen dimi? Tövbe Yarabbim ya.
O zaman ben sana çok güzel bi dua edeyim. İnşallah benim kv ve kp gibi dünürlerin olur oğullarınla geçinir giderler.
İyi oldu dimi şimdi bu dua. Malum ben kötü gelin, ama diğer herkes masum! Seviyelice tartışmayı iyi bilen insanımdır ama kimse haddini aşmasın şurda.

Kayinvaliden başka adamın karşında ezilip buzulmesi başka. Sen anlattıkça gözümde canlanıyor adam resmen iki arada bi derede kalmış. Senden korkusundan bocaliyor falan. Yok işte annesine niye terslemememis. Adam annesini niye terslesin. Biz de çok sıkıntı çektik. Hala çekiyoruz. Ama ne demek bu ya. Anne bu anne. Sen desen ki eşim annesi yüzünden bana kötü davranıyo burda ki herkes kaynanaya söver. Eee senin yüzünden annesine neden kötü davransın. Anne olarak model seçme şansımız mi var? Ha öyle bi imkan varsa bana da söyleyin nolur. Benim kayinvaldem yatak odamda oturur meyve yerdi. Çocuğumu bırakıp hastaneye giderdim bi bakardım eve gelince salonda ki mobilyalar yer değiştirmiş. Ama oğlunu hiç doldurmadim. Benim annem cahil idare et demek zorunda birakmadim. Ne kadar çirkin bi ifade insanın kendi annesi hakkında böyle soylemesi. Ben kayinvalidne haklı demiyorum ama kusura bakma da sen de pek cici kız değilsin. Sorunlar cemkirerek değil konuşarak çözülür. Sen napiyosun peki? Döndüm bilmem neremi tv seyrettim diyosun. Oturunca anne ben yatak odamın açılmasını istemiyorum canım sıkılıyor deseydin ne kaybederdin? İlle de öyle yap demiyorum. Ne kaybederdin diyorum.

Önce ki mesajımı düzelteyim. Allah oğullarımı bana cahil diyecek kadar ezen gelinlerden muhafaza etsin.

Kayinvaliden başka adamın karşında ezilip buzulmesi başka. Sen anlattıkça gözümde canlanıyor adam resmen iki arada bi derede kalmış. Senden korkusundan bocaliyor falan. Yok işte annesine niye terslemememis. Adam annesini niye terslesin. Biz de çok sıkıntı çektik. Hala çekiyoruz. Ama ne demek bu ya. Anne bu anne. Sen desen ki eşim annesi yüzünden bana kötü davranıyo burda ki herkes kaynanaya söver. Eee senin yüzünden annesine neden kötü davransın. Anne olarak model seçme şansımız mi var? Ha öyle bi imkan varsa bana da söyleyin nolur. Benim kayinvaldem yatak odamda oturur meyve yerdi. Çocuğumu bırakıp hastaneye giderdim bi bakardım eve gelince salonda ki mobilyalar yer değiştirmiş. Ama oğlunu hiç doldurmadim. Benim annem cahil idare et demek zorunda birakmadim. Ne kadar çirkin bi ifade insanın kendi annesi hakkında böyle soylemesi. Ben kayinvalidne haklı demiyorum ama kusura bakma da sen de pek cici kız değilsin. Sorunlar cemkirerek değil konuşarak çözülür. Sen napiyosun peki? Döndüm bilmem neremi tv seyrettim diyosun. Oturunca anne ben yatak odamın açılmasını istemiyorum canım sıkılıyor deseydin ne kaybederdin? İlle de öyle yap demiyorum. Ne kaybederdin diyorum.

Önce ki mesajımı düzelteyim. Allah oğullarımı bana cahil diyecek kadar ezen gelinlerden muhafaza etsin.
Sen dua ile çözüyosun anlaşılan tüm ailevi sorunlarını. Beence sen tüm mesajlarımı bi oku. konuya yazdğım. ondan sonra gel bana hata kusur ara. sizin algılarınızla benim algılarım aynı olcak diye bi şart yok. O sizsiniz. Bu da ben. Ben çok cici olduğumu söylemedim hiç, aksine hırçın inat ve gerginim dedim onca mesajlarımda. Ama diyorum ki artık düzelttik. ben kötü yanlarımı düzelttim, eşim de düzeltti kendini. kv düzeltti kp düzeltti. Benim evimde kimse benim sınırımı ve çizgimi aşamaz. Siz anlayışlı olabilirsiniz, ama ben değilim arkadaşım. Siz öylesiniz diye niye ben hatalı oluyorum :)
Ayrıca münakaşalı dua'ya giremicem daha fazla sizinle. Siz dualarınızı edin oturun, bekleyin cici cici gelinciklerinizi. Israrlıca sürdüreceksiniz siz anlaşılan dualarınızı, kusura bakmayında umruma takamayacağım. sizin görüşünüzdür, amenna.
Bu da benim hayatım.. Sevgiler.

Sen dua ile çözüyosun anlaşılan tüm ailevi sorunlarını. Beence sen tüm mesajlarımı bi oku. konuya yazdğım. ondan sonra gel bana hata kusur ara. sizin algılarınızla benim algılarım aynı olcak diye bi şart yok. O sizsiniz. Bu da ben. Ben çok cici olduğumu söylemedim hiç, aksine hırçın inat ve gerginim dedim onca mesajlarımda. Ama diyorum ki artık düzelttik. ben kötü yanlarımı düzelttim, eşim de düzeltti kendini. kv düzeltti kp düzeltti. Benim evimde kimse benim sınırımı ve çizgimi aşamaz. Siz anlayışlı olabilirsiniz, ama ben değilim arkadaşım. Siz öylesiniz diye niye ben hatalı oluyorum :)
Ayrıca münakaşalı dua'ya giremicem daha fazla sizinle. Siz dualarınızı edin oturun, bekleyin cici cici gelinciklerinizi. Israrlıca sürdüreceksiniz siz anlaşılan dualarınızı, kusura bakmayında umruma takamayacağım. sizin görüşünüzdür, amenna.
Bu da benim hayatım.. Sevgiler.

Çok enteresan :) nereden çıkardınız duayla iş çözdüğümü. Keşke öyle kolay olsa. Konuşarak çözmek mantıklı geliyor bana. Dediğiniz gibi ben de kendi hayatımda bunu uyguluyorum. Ben de çözdüm bu bahsettiğim sınırlarımı işgal sorununu ama eşim karşımda küçük düşerek hakaret ederek değil. Ayrıca buraya konu açıp eleştiri kabul etmemek de bi tuhaf. Ben sizin hayatınızı niye değiştirmeye çalışayım. Nasıl isterseniz öyle davranın.

Sevgiler.

Çok enteresan :) nereden çıkardınız duayla iş çözdüğümü. Keşke öyle kolay olsa. Konuşarak çözmek mantıklı geliyor bana. Dediğiniz gibi ben de kendi hayatımda bunu uyguluyorum. Ben de çözdüm bu bahsettiğim sınırlarımı işgal sorununu ama eşim karşımda küçük düşerek hakaret ederek değil. Ayrıca buraya konu açıp eleştiri kabul etmemek de bi tuhaf. Ben sizin hayatınızı niye değiştirmeye çalışayım. Nasıl isterseniz öyle davranın.

Sevgiler.
şahsıma yöneltilmiş şu konuda bir sürü eleştiri var. belki eleştiriler daha fazla bana hak verenlerden. bir okuyun isterseniz eleştiri kabul etmiş miyim etmemiş miyim. sizde eleştirirsiniz elbet bunda sıkıntı yok ama ne diye öyle allah muhafaza etsin oğullarımı sizin gibi gelinden gibi bir yaklaşım sergilediniz ki. eleştiri için ilk hamle cümleniz biraz tuhaf değil mi? eleştiri elbet olur karşılıklı, siz bana öyle söylerseniz bende sizi eleştiririm doğal olarak. ne dememi bekliyorsunuz o duanıza? neden insanlara eleştiride bulunurken daha üslubunca eleştiride bulunmayı tercih etmiyorsunuz? öyle duaya öyle yorum yani.

şahsıma yöneltilmiş şu konuda bir sürü eleştiri var. belki eleştiriler daha fazla bana hak verenlerden. bir okuyun isterseniz eleştiri kabul etmiş miyim etmemiş miyim. sizde eleştirirsiniz elbet bunda sıkıntı yok ama ne diye öyle allah muhafaza etsin oğullarımı sizin gibi gelinden gibi bir yaklaşım sergilediniz ki. eleştiri için ilk hamle cümleniz biraz tuhaf değil mi? eleştiri elbet olur karşılıklı, siz bana öyle söylerseniz bende sizi eleştiririm doğal olarak. ne dememi bekliyorsunuz o duanıza? neden insanlara eleştiride bulunurken daha üslubunca eleştiride bulunmayı tercih etmiyorsunuz? öyle duaya öyle yorum yani.

Peki...

X