Meraklı Kv

Portakalli ordek

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2016
7.940
3.678
Kv ben aramazsam bile iki günde bir mutlaka arar. Evimizle ilgili herşeyi bilirler.Evin İnternet paketi bitti. Kv aradı. Merak etmiş dayanamamış, evin İnternetini naptınız paket mi degiştirdiniz diye soruyor.Bende henüz karar vermediğimizi söyledim. Paket degiştirince eşimle konuşurken anneni ara da söyle çok merak etmiş, herşeyi merak ediyor dedim. Sonra burdan az atıştık. Gene ben haksızım. Neymiş kadın iyiliğimi düşünüyormuş, ders çalıştığım için İnternet gerekiyor. Bu yüzden naptıgımızı merak etmiş. Bende eşime dedim ki benim ailem bu kadar herşeyin içinde degil. Ailesi herşeyi biliyor. En ufak ayrıntıya kadar bilirler merak ederler. Benim annem darlamaz bu kadar meraklı degil. Sanki iki çocuk evlendirdiler yönlendirmeye çalışıyorlar. Eşim de bundan sonra anlatmam birşey dedı.Sürekli soru sorulmasını sevmiyorum. Sanki hayatları sadece biziz. İşe gittik mi, eve ne aldık, ev soguk mu en ufak ayrıntıya kadar detaylı bilirler.Bu normal mi sizce? Eşim bundan sonra haftada bir konusun yeter o zaman diyor. Söylıycem aramasın o zaman dıyor.Sadece kendımı sıkışmış hissediyorum, daralıyorum. Nefes aldıgımızı bile bilmek zorundalar mı?

Bende aynı durumdan muzdaribim Allahtan ben muhattap olmuyorum yine de sinir bozucu tavsiyeleri dinlemeye geldim
Şimdi haksızsın diyenler olacak. Ama 4 aylık evliyiz. En ufak şeyleri bilmeleri sinirimi bozuyor. Sanki evimizi yönetiyorlar. Ben onları arayıp birkez şunu yaptınız mı diye sormam. Ama aşırı meraklılar. Kötü niyetleri yok ama ben mıç mıç ilişkileri sevmiyorum

Ben hayatıma yön vermeye çalışmadıkları sürece öyle olmalarına takılmıyorum artık. Kaç yaşında insanlar değiştiremiyoruz. Hayatıma müdahele olursa duruma el atarım. Ama sadece bahsettiğiniz gibi bir merakta meraklarını gideriyorum. Onlar rahat ben rahat. Boğuluyor hissine kapılmayın sakın. Hepimiz yaşıyoruz. Hangi kv meraklı değil ki?

Kim ne derse desin, bir insan mesafe koymak istese bal gibi koyar.
Kv veya başkaları yüzünden eşinizle yüzgöz olmaya değer mi ?
Mesafeyi biz koyabilir ki gerçekten mesafeliyim ama maalesef eşlerimiz ailesi olduğu için koyamıyor. Burada ilk iş eşlerimize düşüyor detay vermeyerek. Ya da biz takmamayı öğreneceğiz

Kv ben aramazsam bile iki günde bir mutlaka arar. Evimizle ilgili herşeyi bilirler.Evin İnternet paketi bitti. Kv aradı. Merak etmiş dayanamamış, evin İnternetini naptınız paket mi degiştirdiniz diye soruyor.Bende henüz karar vermediğimizi söyledim. Paket degiştirince eşimle konuşurken anneni ara da söyle çok merak etmiş, herşeyi merak ediyor dedim. Sonra burdan az atıştık. Gene ben haksızım. Neymiş kadın iyiliğimi düşünüyormuş, ders çalıştığım için İnternet gerekiyor. Bu yüzden naptıgımızı merak etmiş. Bende eşime dedim ki benim ailem bu kadar herşeyin içinde degil. Ailesi herşeyi biliyor. En ufak ayrıntıya kadar bilirler merak ederler. Benim annem darlamaz bu kadar meraklı degil. Sanki iki çocuk evlendirdiler yönlendirmeye çalışıyorlar. Eşim de bundan sonra anlatmam birşey dedı.Sürekli soru sorulmasını sevmiyorum. Sanki hayatları sadece biziz. İşe gittik mi, eve ne aldık, ev soguk mu en ufak ayrıntıya kadar detaylı bilirler.Bu normal mi sizce? Eşim bundan sonra haftada bir konusun yeter o zaman diyor. Söylıycem aramasın o zaman dıyor.Sadece kendımı sıkışmış hissediyorum, daralıyorum. Nefes aldıgımızı bile bilmek zorundalar mı?
Evinize ne alıp ne almamanız konusunda sizi yönlendirmeye çalışıyorsa veya eve aldığınız ya da almayı düşündüğünüz şeylere laf atıyorsa o zaman sıkıntı olarak bakardım ben.. Diğer mevzuda herşeyi sorması falan beni darlamazdı sanırım. Ki ben çok konuşan kayınvalidem ile herşeyi paylaşan bir insan olduğum için zaten laf arasında eve birşey alsam ya da almayı düşünsem mutlaka paylaşırım. Biraz da yapı meselesi bu sanırım. Kayınvalideniz de yapısı gereği herşeyi soran bir tip olabilir ama anlattığınız kadarıyla fesatlık gibi bir durumu yok geldi bana. Bir de sizinle yakından ilgili bir kayınvalideymiş sizi asla arayan sormayan ne yapıp ne yapmadığınızı merak etmeyen sizi umursamayan biri olsa belki daha zorunuza gidebilirdi.. Ama tabi anlattığınız durumun hangi boyutta olduğunu okuduğum kadarıyla yorumladım ne yaşadığınızı en iyi siz bilirsiniz.

Şimdi haksızsın diyenler olacak. Ama 4 aylık evliyiz. En ufak şeyleri bilmeleri sinirimi bozuyor. Sanki evimizi yönetiyorlar. Ben onları arayıp birkez şunu yaptınız mı diye sormam. Ama aşırı meraklılar. Kötü niyetleri yok ama ben mıç mıç ilişkileri sevmiyorum
Baştan o mesafeyi kuracaktiniz o zaman siz söylemeseniz evinizdeki olup biteni nereden bilecek? Benim kaynanam her gün arar bazen olup biteni eşimden önce ondan duyarım eşim yoğun çalışıyor gün içinde hiç rahatsız olmuyorum. ilişkimiz iyi sizin başka sıkıntılarınız varsa bu olay batıyor olabilir.

Valla çoğu eşinden geçiyor ama senin duruşunda önemli her seferinde hoşlanmadığını belirtip göstereceksin...

Ben simdi bile herseyi herkese anlatmam ilk evimde ev sahibim alt katimdaydi yok tv acik sesini kıs, yok telefon konusmani duyuyoruz sus, yok cam acik kapat biz üşüyoruz bosa dogalgaz yakmayalim vs. Her seferinde carlardim evimin içi beni ilgilendirir sizi degil diye.
Evli olsaydim da esime kizardim bu evin icinde olan burada kalir disari cikmaz aile mahremiyeti denen bir sey var diye. Este sıkıntı
Onlarin bazi seyleri sorması normal de internet aboneligine kadar nereden biliyorlar! Ne yiyorsunuz diye bile sorarlar cevap tek tek menüyü saymak değil, yedik iste Allah ne verdiyse seklinde olur mesela. Bir sorarlar iki sorarlar sonra baktilar istedikleri cevap yok daha da sormazlar yani :)

Ben simdi bile herseyi herkese anlatmam ilk evimde ev sahibim alt katimdaydi yok tv acik sesini kıs, yok telefon konusmani duyuyoruz sus, yok cam acik kapat biz üşüyoruz bosa dogalgaz yakmayalim vs. Her seferinde carlardim evimin içi beni ilgilendirir sizi degil diye.
Evli olsaydim da esime kizardim bu evin icinde olan burada kalir disari cikmaz aile mahremiyeti denen bir sey var diye. Este sıkıntı
Onlarin bazi seyleri sorması normal de internet aboneligine kadar nereden biliyorlar! Ne yiyorsunuz diye bile sorarlar cevap tek tek menüyü saymak değil, yedik iste Allah ne verdiyse seklinde olur mesela. Bir sorarlar iki sorarlar sonra baktilar istedikleri cevap yok daha da sormazlar yani :)
Ben anlatmasam eşim anlatıyor. Ama eşime söylıycem detaylı herseyı anlatma diye. İnternet aboneliği ne yaptık ne kadar degıstırdık bunu merak etmısler. Ki evimizin herseyını bılıyorlar. Kım geldı kım gıttı falan. Pazara gıttık mı o hafta mesela hersey

X