merdivenden düştüm yardım edin :(

Hatice9293

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2016
425
143
Kızlar dün akşam 2 veya 3 merdiven ayağım kaydı sonra merdivene oturdum. Ama bebeğim kipirdiyo çok şükür ağrım var azıcık bir tehlike var mıdır sizce bi fikri olan var mı

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-12-2021

Hamileliğimin 13. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 189 gün kaldı.

Bebeğinizin karaciğeri safra salgılamaya ve pankreası insülin üretmeye başladı. Bu arada bazen sırt ağrıları hissetmeye başlayabilirsiniz. Bunun nedeni relaxin denilen doğumu kolaylaştırmak için salgılanan bir hormondur. Relaxin büyüyen rahminzin ihtiyacı olan alanı karşılamak için leğen kemiğinizin genişlemesini ve omurgaya bağlanan kalça eklemlerini gevşeterek doğumu kolaylaştırmak için destekler.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 26 gr. - Yaklaşık boyu : 54 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Asumnur

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2016
2.657
1.136
Kanaman varsa hemn dr a gtmelisin

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-02-2022

Hamileliğimin 7. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 234 gün kaldı.

Bebeğinizin kolları artık paletten ziyade küreğe benzemeye başladı. Bebeğinizin ağzı, çene üzerinde açık ve büyük bir şekilde belirginleşti. Dokuz gün içinde dil kaslarını oluşturacak dokular yüzü şekillendirecek bögeye doğru kayacaktır. Annelerin ruh hali bugünlerde biraz sinirli olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : < 1gr.

Hatice9293

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2016
425
143
Yok kanamam olmadı çok şükür sert düşmedim sadece ağrım var

Bebeğinizin karaciğeri safra salgılamaya ve pankreası insülin üretmeye başladı. Bu arada bazen sırt ağrıları hissetmeye başlayabilirsiniz. Bunun nedeni relaxin denilen doğumu kolaylaştırmak için salgılanan bir hormondur. Relaxin büyüyen rahminzin ihtiyacı olan alanı karşılamak için leğen kemiğinizin genişlemesini ve omurgaya bağlanan kalça eklemlerini gevşeterek doğumu kolaylaştırmak için destekler.

Asumnur

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2016
2.657
1.136
Bnde gecen dustum ama dizlermn uzerine popo uzerine degl. Oyle olunca agrm olnadi. Bebegmde kipirdiyordu. Agrin dayanlmayacak gibiyse yne bi gt derim

Bebeğinizin kolları artık paletten ziyade küreğe benzemeye başladı. Bebeğinizin ağzı, çene üzerinde açık ve büyük bir şekilde belirginleşti. Dokuz gün içinde dil kaslarını oluşturacak dokular yüzü şekillendirecek bögeye doğru kayacaktır. Annelerin ruh hali bugünlerde biraz sinirli olabilir.

Melek010101

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2016
131
62
29
Kızlar dün akşam 2 veya 3 merdiven ayağım kaydı sonra merdivene oturdum. Ama bebeğim kipirdiyo çok şükür ağrım var azıcık bir tehlike var mıdır sizce bi fikri olan var mı
Geçen gün bende karda yürürken ayağım kaydı popomun üzerine düştüm. Hemen Kontrol amaçlı doktora gittik bir sorun yok dedi.Allaha binlerce şükür. Ama hala belim ağrıyor onun için fizik tedavi önerdi. İstersen sende git canım için rahatlamış olur. Geçmiş olsun. Sağlıkla alalım bebişlerimizi kucaklarımıza :nazar::anneadayı:

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 747 gün geçti.

Asumnur

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2016
2.657
1.136
Bsy yoktur o zamn Allahin izniyle. Cook gecms olsunn

kirmizigitar

Guru
Kayıtlı Üye
4 Mart 2011
10.360
11.960
Canim korkutma kendini bos yere halam hamileyken teafik kazasi gecirdi omzu kirildi dusun doguma kirik omuzla girdi hatun:)

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 42 Kg. ile 56 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 150 cm. Başlangıç Kilom :69.1 Kg. Şimdiki Kilom :58.9 Kg.

Hatice9293

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2016
425
143
Öyle çok ağrım yok arada ağrı giriyo bebek kıpırdamasa gidecektim ama o konu da sıkıntı olmayınca bi size sorayım dedim boşuna evham yapmamak icin

ipek2890

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2016
2.744
2.063
Doktora git sen yine de bence bir şey yoktur ama için rahat etsin

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 48 Kg. ile 65 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 161 cm. Başlangıç Kilom :75 Kg. Şimdiki Kilom :69 Kg.