Merhaba konu 4 yaşındaki kızımın duygusallıgı

Hayir arkadaşlar kötü niyetli bişey yazmamış , sizde duygusal yogunluktasiniz ve annesiniz tabi düşünürsünüz . Belli ki şuan hamileliğin getirdiği ruh hali duygusal yoğunlukta var , endişeniz gerçekten normal çünkü evladınız bu kadar çevreye topluma hassas ama sizde güçlü olmalısınız ki o da daha güçlü olsun annesi 🥰🙏🏻 Allah sizlere bagislasin inşallah benimde bir kızım olacak Allah nasip ederse hamileyim ,evlatların hepsi özeldir. ♥️
Rabbim sağ Salim kucağınıza almayı nasip etsin bende,nasip olursa oglum olacak kızım aşırı heyecanlı dört gözle bekliyor inşallah doguncada herşey güzel olur. En büyük korkum sevgisizlikten sevilmemekten, ve onu sevmeyen insan olacak diye hem korkuyor hem üzülüyor hem duygusal davranıyor bu korkuttu beni en çok yoksa bu kadar derin düşünmezdim sanırım yıllardır büyüttüğüm çocuk hiç bu noktaya gelmemiştik

aklima bir ara meshur olan atakan geldi
Çok güldüm şuan bu yoruma cidden Atakan ve burda anlattıklarım benzetmesi o bir çok şeye dayatılan bir çocuktu. Bu ise herşeyi kendi istediği gibi yapan bir çocuk öğrenmeyi kendi istiyen ve bu şekilde davranan bir çocuk. İstemedigi oldugu zaman hayır diyebilen yemek bile yemediği zaman tamam sen bilirsin canın istediginde yiyebilirsin diye büyüttügüm çocugu benzettiginiz kişi komik ben Burda duygusallıktan bahsediyorum hallerinden siz Atakan diyorsunuz

Çok güldüm şuan bu yoruma cidden Atakan ve burda anlattıklarım benzetmesi o bir çok şeye dayatılan bir çocuktu. Bu ise herşeyi kendi istediği gibi yapan bir çocuk öğrenmeyi kendi istiyen ve bu şekilde davranan bir çocuk. İstemedigi oldugu zaman hayır diyebilen yemek bile yemediği zaman tamam sen bilirsin canın istediginde yiyebilirsin diye büyüttügüm çocugu benzettiginiz kişi komik ben Burda duygusallıktan bahsediyorum hallerinden siz Atakan diyorsunuz
ya bisey yazacak halim yok aşırı alıngansınız.
kizinizi da istemeden etkilemis olabilir misiniz?
sadece soruyorum.

Amaaan kıyamam maşaAllah 🧿🧿 ilerde kalbini çok kırmazlar umarım. Bence yine de bi danışın okuldaki öğretmeniyle de görüşün kötü konuşmaları oluyor mu diye ona göre ilerlemeye bakın

Doğduğundan beri böyle onun yanında ağlayan biri dahi olmadım üzüldüğüm zaman bile gülme efekti var gibiydi yüzüm üstelik bu yüzden kalıcı tikim var malesef kusura bakmayın size yanlış hitap ettiysem yanlış anladıysam fakat mesaj kısmından bile öyle saçma mesajlar gelmeye başladı ki algılayamadım biran sizi özür dilerim
ya bisey yazacak halim yok aşırı alıngansınız.
kizinizi da istemeden etkilemis olabilir misiniz?
sadece soruyorum.

Amaaan kıyamam maşaAllah 🧿🧿 ilerde kalbini çok kırmazlar umarım. Bence yine de bi danışın okuldaki öğretmeniyle de görüşün kötü konuşmaları oluyor mu diye ona göre ilerlemeye bakın
Öğretmeni uyardı 3 gündür gidiyor, öğrencilerden sürekli şikayet ediyormuş çok saygısızlar bagırıyor diye ama öğretmeni sadece oyun oynuyorlar fakat kalabalık olunca yüksek ses oluyor ve çok etkileniyor sanırım dedi. Tek korkum bu umarım kırmazlar gören herkes aynısını diyor tanıdıgımız tanımadığımız

Doğduğundan beri böyle onun yanında ağlayan biri dahi olmadım üzüldüğüm zaman bile gülme efekti var gibiydi yüzüm üstelik bu yüzden kalıcı tikim var malesef kusura bakmayın size yanlış hitap ettiysem yanlış anladıysam fakat mesaj kısmından bile öyle saçma mesajlar gelmeye başladı ki algılayamadım biran sizi özür dilerim
bence uzmanla gorusmeniz daha dogru olur.
bugun degilse de yarin ilkokulda illaki boyle kaba hatta zorba cocuklarla karsilacak.
ne zaman a kadar koruyabilirsiniz.

Rabbim sağ Salim kucağınıza almayı nasip etsin bende,nasip olursa oglum olacak kızım aşırı heyecanlı dört gözle bekliyor inşallah doguncada herşey güzel olur. En büyük korkum sevgisizlikten sevilmemekten, ve onu sevmeyen insan olacak diye hem korkuyor hem üzülüyor hem duygusal davranıyor bu korkuttu beni en çok yoksa bu kadar derin düşünmezdim sanırım yıllardır büyüttüğüm çocuk hiç bu noktaya gelmemiştik
Amin hepimizin 🥰🙏🏻 Haklısınız bende çok duygusal bir çocuktum 32 yaşındayım halen çok duygusalım ve kaldı ki duygusallıgimdan çok üzüldüğüm incindigim zamanlar oldu . Aslında yetiştirildigi ortam çok önemli bu duygusallığa zemin ve benim annemde duygusal bende duygusal oldum 🥰 şimdi dua ediyorum inşallah benim kızım evet duyguları konusunda bana benzesin isterim ama asla bu kadar ince olmasın insanlara karşı .

bence uzmanla gorusmeniz daha dogru olur.
bugun degilse de yarin ilkokulda illaki boyle kaba hatta zorba cocuklarla karsilacak.
ne zaman a kadar koruyabilirsiniz.
Haklısınız, sanırım yapmam gereken bu sadece buraya yazmak iyi gelir sandım fakat biraz gerildim sanırım kusura bakmayın ama teşekkür ederim yardımınız İÇİN yarın ilk iş randevu almam olacak belkide iyi olur kardeş gelince tepki nasıl olur nasıl davranmalıyım Onuda ögrenmem lazım sanırım

Çocuk, çocuk gibi olmalı.
Öyle davranmıyorsa bir sorun vardır.
Evet o yaşlarda hırçın, iten kakan, bir çakıl taşı için bile savaş veren bir çocuk olmalı çünkü beyin mekanizmaları henüz bizler gibi değil.
O an için dünyanın sonu hissetiğinden bu duruma geliyor, tüm benliklerini veriyorlar.

Nasıl ki 30 yaşında bir insanda çocukça davranışlar normal değilse, çocukta da yetişkin davranışları hiçbir zaman iyi ve normal değildir/

Bu yaş olgun bir çocuk olmasından değil, dünyayı sorguladığı bir dönem aynı türden 4.5 yaş oğlum var. Kesinlikle en ufak tartışma bazlı konuşmaya tahammülü yok. Tartışmayın, şimdi tartışıyorsunuz kavga edeceksiniz..(Hiç yanında tartışmaya girmiyoruz normal konuşmaya bile tavrıdır) Beni sıkma, bunaltma Anne!! Resmen küçük ergenler..
Uyum problemini kendi öğretmeni ile bir konuşun derim..

Amin hepimizin 🥰🙏🏻 Haklısınız bende çok duygusal bir çocuktum 32 yaşındayım halen çok duygusalım ve kaldı ki duygusallıgimdan çok üzüldüğüm incindigim zamanlar oldu . Aslında yetiştirildigi ortam çok önemli bu duygusallığa zemin ve benim annemde duygusal bende duygusal oldum 🥰 şimdi dua ediyorum inşallah benim kızım evet duyguları konusunda bana benzesin isterim ama asla bu kadar ince olmasın insanlara karşı .
Ben tam tersi hiç duygusal bir insan olmadım çevremde annem bile hiç ağladığını görmedim der hep, ama kızım bilmiyorum sanırım burcuyla alakalı boga Burcu ablamda aynıymış belkide ondandır . Cidden çok yoruyor yani buradakiler güzel sanıyor ama bağıran çocuktan daha yoruyor ne yapacağını bilemiyorsun.

Çocuk, çocuk gibi olmalı.
Öyle davranmıyorsa bir sorun vardır.
Evet o yaşlarda hırçın, iten kakan, bir çakıl taşı için bile dünya savaşı veren bir çocuk olmalı çünkü beyin mekanizmaları henüz bizler gibi değil.
O an için dünyanın sonu hissetiğinden bu duruma geliyor, tüm benliklerini veriyorlar.

Nasıl ki 30 yaşında bir insanda çocukça davranışlar normal değilse, çocukta da yetişkin davranışları hiçbir zaman iyi ve normal değildir/
Çok teşekkür ederim aslında istediğim ve duymak istediğim şey sanırım buydu anlatmak istediğim ve korktuğumda teşekkür ederim randevu alıyorum yarın hemen

"Doğduğundan beri böyle onun yanında ağlayan biri dahi olmadım üzüldüğüm zaman bile gülme efekti var gibiydi yüzüm üstelik bu yüzden kalıcı tikim var malesef "
mesela su bana acayip uç geldi.
kiziniz sizden duygularini bastirmayi mi ogrendi acaba

Bu yaş olgun bir çocuk olmasından değil, dünyayı sorguladığı bir dönem aynı türden 4.5 yaş oğlum var. Kesinlikle en ufak tartışma bazlı konuşmaya tahammülü yok. Tartışmayın, şimdi tartışıyorsunuz kavga edeceksiniz.. Beni sıkma, bunaltma Anne!! Resmen küçük ergenler..
Uyum problemini kendi öğretmeni ile bir konuşun derim..
Teşekkür ederim a
"Doğduğundan beri böyle onun yanında ağlayan biri dahi olmadım üzüldüğüm zaman bile gülme efekti var gibiydi yüzüm üstelik bu yüzden kalıcı tikim var malesef "
mesela su bana acayip uç geldi.
kiziniz sizden duygularini bastirmayi mi ogrendi acaba
bunu hiç düşünmedim olabilir çünkü ben hep duyguları bastırmak zorunda olan ve halada öyle olan biriyim buna yol açabilecegimi düşünmemiştim sadece doktoru bunu demişti sevgi dolu ve Güler yüzlü olur diye faydası oldu evet bu yönde ama bu açıdan bakmamıştım

Çok teşekkür ederim aslında istediğim ve duymak istediğim şey sanırım buydu anlatmak istediğim ve korktuğumda teşekkür ederim randevu alıyorum yarın hemen
Üstüne düşmenizi şiddetle öneririm.
Rol model aldığı kişilerden etkilenip bu dürtülerine ket vuruyor olabilir ya da dürtüleri kontrol mekanizması çalışmışsa zaten kaygı vardır ortada.
Duygusallığı da hepsini bastırmasından dolayı olabilir, sadece akıl yürütme benimki uzman değilim.

Benim çocuklarım aşırı hırçındır ama evden çıktığımız an süt dökmüş kediler, adını sorana cevap vermezler öyle diyeyim.
Bunu uzmanla görüştüğümde aile ve evini ‘güvenli alan’ olarak görüp kendi olma fırsatı verilmiş ama yaptıklarının yanlışlığının bilincinde olduğundan, dış dünyada sevilmeme kaygısıyla başka bir role bürünüyor, içine kapanıyor demişti.
Ben de bunu aşmak, her durumda kendi olabilmesi ve güvenli alanında yanlışlıklarına devam etmemesi için çaba sarfediyorum, sizinkinin tam tersi bir durum yani.

Kısaca, şımartmışız😂

Teşekkür ederim a

bunu hiç düşünmedim olabilir çünkü ben hep duyguları bastırmak zorunda olan ve halada öyle olan biriyim buna yol açabilecegimi düşünmemiştim sadece doktoru bunu demişti sevgi dolu ve Güler yüzlü olur diye faydası oldu evet bu yönde ama bu açıdan bakmamıştım
en yardmci olabilecek bir uzman bakisi olur.
aklinizdaki herseyin bir cevabi vardir mutlaka

çok tuhaf yorumlar gelmiş, iyi olanları bile kötü algılamışsınız normal olarak, ben de anlamadım bu şiddetin sebebi ne.
haklısınız, ben de olsam çocuğumun bir uzman tarafından değerlendirilmesini isterdim
hatta şimdi bile değerlendirmesini isterim çünkü uzaktan profesyonel bir göz sonuçta.
sadece tek önerebileceğim, çocuklara her zaman gülmek/hep pozitif olmak onları korumaktan çok dış dünyaya hazırlanmalarını yavaşlatıyor. Hani aşırı titizlik nasıl bağışıklığın güçlenmesine engel oluyorsa bu da ruhen bağışıklığın güçlenmesini engelliyor. Hatta bence psikologların "bunu yapman beni üzdü" tarzında yaklaşın cümlelerinin bile abartıldığını düşünüyorum. Hani her zaman böyle konuştuğunuzu düşünsenize? Yani dış dünya böyle bir yer değil sonuçta. Bir de sizi de yıpratır illaki, robot değiliz ki?

Maşallah öncelikle, ne güzel yetiştirmişsiniz olgunluğu şaşırtıcı düzeyde yüksek gerçekten. Ama hassasiyeti, fazla duygusal oluşu ile ilgili bence bir uzman görüşü almak da fayda var, bu bir eksiklik ya da kötü bir özellik değil tabi ki ama hayatı boyunca çok farklı alanlarda mutlaka aksi karakterlerle karşılaşacak. Bu yaşadığınız semtin kültürü ile olmuyor, o semte dışarıdan birileri gelir, ya da bir avm ye gidersiniz orada benzer çocuklarla karşılaşır, ya da bir an tv de olumsuz bir olayı görür, yani aslında bu tip durumların hayatın içinde ne yazık ki var olduğunu ona uygun bir şekilde anlatmak gerektiğini düşünüyorum.

X