Merhaba su arıtma cihazı alacağım ne önerirsiniz?

thepeace

Üye
Kayıtlı Üye
11 Ekim 2013
7
1
34
Damacana almaktan sıkıldım bende artık su arıtma sistemi taktırmayı düşünüyorum ne önerirsiniz bayanlar?

Kimsede öneri gelmedi bende kendim internetten biraz araştırdım ve conax diye bir firmadan aldım su arıtma cihazını gerçekten memnunum tadı erikli su ile aynı gibi damacana derdi yok artık

su arıtma cihazlarında en iyi ve en uygun fiyatlı ürün hangisi kızlar? bilgisi olan yazarsa sevinirim. ben çok yer kaplamayacak ve uygun bir sistem arıyorum. bir de philipsin musluk başlığına takılan modeli var bu ürünü bilen kullanınız var mı? teşekkürler

ben evime almıştım 1 sene önce.cihaz dolphin water markalı.kullanıyorum ve gayette memnunum.servis hizmetide var.6 ay 7 ay olmadan geliyorlar bakıyorlar.eğer istersen cihazı nereden aldığımı gösterebilirim.

Merhaba,su arıtma cihazı almayı düşünüyorum,araştırdım biraz.ph ının yüksek olması,yararlı minerallerin filtrelenmemesi önemli.saglık acısından en iyi marka ve ürün tavsiyesi yapabilecek Arkadaşlara sesleniyorum. Teşekkürler

Birçok markanın arıtma cihazı var.aslinda biraz da ne amaçla alacağınız önemli. waterlife arıtma cihazı kullanıyoruz yıllardır memnunuz.ihlas su arıtma cihazını kullanan tanıdıklar da var onlar da memnun. ekstra musluk olarak kurulan sistemler daha iyi diye biliyorum.cok uygun fiyati olan makineleri almanızı da önermem.cunku çoğu onemli mineralleri de yok ettiği için sağlıklı değil. biraz pahalı olur belki ama temiz su icersiniz.

Son düzenleme:
Arıtma suyun minerallerini öldürür..
İsviçre merkezli bir şirket olan Zermatt Su arıtma' dan bir tanıtım uzmanı anlatmıştı. Bende araştırdım çok doğru. Anlatmazsam çatlarım. " Arıtma Suyun Minerallerini öldürür" çok yanlış bir söylem. Sudaki mineraller zaten ÖLÜ-ÖLÜ yani İNORGANİK. İçme sularımıza karışan inorganik (cansız/ölü) mineralleri bitkiler kökleri ile alıp fotosentezle organik mineral haline getiriyorlar. Siz fotosentez yapabiliyormusunuz? topraktan gelen Sudaki cansız inorganik mineralleri insan vücudu kullanamıyor. Atmaya çalışıyor. Bir insan vücudu içtiği yoğun sular sebebiyle ömrü boyunca yaklaşık 240 kg. taşı öğütmek zorunda kalıyormuş. Doğal olarak inorganik mineralli yer altı sularını içmek kanı yoğunlaştırdığı için, TDS oranı yüksek suları içmek, tansiyon, kalp hastalıkları, hafıza kaybı, görme bozuklukları, vücutta yağlanma, fazla kilo, ciltte yaşlanma, saç dökülmesi vs. risklerini taşıyor. Zaten toprağın sadece %5 lik kısmında organik yapılar var mineraller değil.
Bunları oğluşumun 7.sınıf fen dersi kitabından tesadüfen teyit ettim. araştırdımda. Yinede Zermatt arıtma uzmanınıda tekrar çağırdım bilgi aldım. İçim çok rahat. 3 yıldır kullanıyoruz. Zaten başka suda içemiyorum. Hemen ağır tadı belli oluyor. Şimdi sormak istiyorum, bende bir yanlışlık varmı? 1-)Toprağın yada topraktaki minerallerin yüzde kaçı canlı? yüzde kaçı ölü? 2- Topraktan suya geçen %95 ölü inorganik minerallerin yüzde kaçı vüdutta nerede kullanılıyor, yada vücuttan direk atılıyor?
Yani arıtma suyun minerallerini öldürmez, onlar zaten ölü. Arıtma o ölü minerallerin vücuda girerek bir çok hastalık riski yaratmasını engeller.

İsviçre merkezli bir şirket olan Zermatt Su arıtma' dan bir tanıtım uzmanı anlatmıştı. Bende araştırdım çok doğru. Anlatmazsam çatlarım. " Arıtma Suyun Minerallerini öldürür" çok yanlış bir söylem. Sudaki mineraller zaten ÖLÜ-ÖLÜ yani İNORGANİK. İçme sularımıza karışan inorganik (cansız/ölü) mineralleri bitkiler kökleri ile alıp fotosentezle organik mineral haline getiriyorlar. Siz fotosentez yapabiliyormusunuz? topraktan gelen Sudaki cansız inorganik mineralleri insan vücudu kullanamıyor. Atmaya çalışıyor. Bir insan vücudu içtiği yoğun sular sebebiyle ömrü boyunca yaklaşık 240 kg. taşı öğütmek zorunda kalıyormuş. Doğal olarak inorganik mineralli yer altı sularını içmek kanı yoğunlaştırdığı için, TDS oranı yüksek suları içmek, tansiyon, kalp hastalıkları, hafıza kaybı, görme bozuklukları, vücutta yağlanma, fazla kilo, ciltte yaşlanma, saç dökülmesi vs. risklerini taşıyor. Zaten toprağın sadece %5 lik kısmında organik yapılar var mineraller değil.
Bunları oğluşumun 7.sınıf fen dersi kitabından tesadüfen teyit ettim. araştırdımda. Yinede Zermatt arıtma uzmanınıda tekrar çağırdım bilgi aldım. İçim çok rahat. 3 yıldır kullanıyoruz. Zaten başka suda içemiyorum. Hemen ağır tadı belli oluyor. Şimdi sormak istiyorum, bende bir yanlışlık varmı? 1-)Toprağın yada topraktaki minerallerin yüzde kaçı canlı? yüzde kaçı ölü? 2- Topraktan suya geçen %95 ölü inorganik minerallerin yüzde kaçı vüdutta nerede kullanılıyor, yada vücuttan direk atılıyor?
Yani arıtma suyun minerallerini öldürmez, onlar zaten ölü. Arıtma o ölü minerallerin vücuda girerek bir çok hastalık riski yaratmasını engeller.

Doktorlar damacana su içiyorlar. .
Kendi doktorum anneme böbrekte taş için musluktan içmeyin demişti . .
10 yıldır damacana su içiyorum. .
Tabi herkesin kendi tercihi . .

Doktorlar damacana su içiyorlar. .
Kendi doktorum anneme böbrekte taş için musluktan içmeyin demişti . .
10 yıldır damacana su içiyorum. .
Tabi herkesin kendi tercihi . .
damacana su da bana pek ekonomik gelmiyor. ben günde 2-3 litre su içiyorum. aynı miktarda eşim de içse bize 3 gün ya gider ya gitmez 19 lt damacana. siz ne kadar zamanda tüketiyorsunuz bir damacanayı?

damacana su da bana pek ekonomik gelmiyor. ben günde 2-3 litre su içiyorum. aynı miktarda eşim de içse bize 3 gün ya gider ya gitmez 19 lt damacana. siz ne kadar zamanda tüketiyorsunuz bir damacanayı?

3 yada 4 damacana alıyorum. .
1hafta demiyor alıyorum tekrar. .
Evet Ucuz değil . .

arıtma cihazının mineralleri öldürme gibi bir durumu söz konusu değil.tabiki alınan cihaz belli sertifikalara sahip kaliteliyse. damacana su çeşme suyuna göre tabiiki daha iyi ancak yine de yeterli değil. çünkü damacanaların doldurulduğu şişeler ne kadar temızlense de zamanla içlerinde toksin yani zararli mikroplar birikiyor.hele ki pompalı damacana kullnıyorsanız daha da zararlı her pompaya basıp su çektiğinizde havadaki mikropları da basınçla içine yollamış oluyorsunuz. zaten hesap yapıldığında damacanaya verilen para arıtmadan daha pahalıya geliyor. arıtmanın en pahalısı olsa bile birkaç yılda çıkartıyor o miktarı.zaten alışınca arıtma suyunun tadına hazır suyun tadı bile kötü geliyor.

Merhabalar,
bizim de 2 çocuğumuz var ve eve su arıtma taktırmaya karar verdik. Fakat bir baktım dünya kadar firma dünya kadar seçenek var... Biraz araştırdım, 5 filtreliler var bunlar mineralleri de yok ediyormuş saf su oluyormuş, onlara sorarsanız sudan alacağımız mineralleri falan bir dilim beyaz peynirden rahatlıkla alıyormuşuz o yüzden sudan alacağımız minerallere ihtiyacımız yokmuş... Bilemiyorum mantıklı mı? Çok araştırdım sonunda birkaç firmaya kadar düşürdüm seçenekleri, bunlar; royal green (tüm malzemeler made in usa olması ve 8 filtreli mineral ph fln olayı var), waterbox (birkaç arkadaşımın tavsiyesi), ao smith(amerikan markası fakat ürünlerin üretimi uzakdoğu çin vs), rainwater(amerikan hastanesinin kullandığı marka), rainbow(5 filtreli sistem bir arkadaşımın önerisi).
Şimdi gelelim hangisine karar vereceğiz? Okuduğum kadarıyla genelde işte ben şu markayı yıllardır kullanıyorum çok memnunum gibi yorumlar var, ben o tarz yorumların neye göre yapıldığına bakarım, ben de yıllardır damacana kullanıyorum ama bu sağlıklı su içtiğimi göstermez. Önemli olan bu filtrelerden birini taktıran kişinin suyunu analiz ettirip ettirmemesidir, ettirdiyse çıkan sonuçlarla konuşabilecek olan varsa çok mutlu olurum. Dediğim gibi önemli olan suyun tadı tuzundan öte gerçekten sağlıklı olup olmadığıdır. Fiyat konusuna gelince, bu bir kez taktırılacak bir üründür, üstelik sağlık ürünüdür, o yüzden benim için fiyat bir kriter değil.
Evet bu ürünlerden kullanan, bu konuda tavsiyesi olan, yardımcı olabilecek olan varsa çok memnun olurum...

Merhabalar

Eşim uzun araştırmalar sonucu 8 aşamalı kapalı kasa olanını membran filtresi ile çok ucuza satın aldı.

Farklı forumları takip ettiğimizden dolayı Alkali filtre ile birlikte tatlandırıcı filtresinide satın alarak upgrade sinide gerçekleştirdi ve sistemi toplamda 6 filtreye düşürdü

Suyun tadı bu kadarmı mükemmel olur anlatamam.

Çaya şeker atmayı unutturdu bize o derece :KK66:

Son düzenleyen: Moderatör:
kızlar a.o. smith markasına bakın.. biz iki senedir kullanıyoruz bal gibi suları lezzetli :nazar: valla çok şık bide ışıklı musluğu falan var her gelen soruyor nerden bu diye çok pahalı da değil :KK76:

X