Merhaba su arıtma cihazı alacağım ne önerirsiniz?

Tabiiki ihlasin su aritmasi muhtesemm.isterseniz ozelden yaza bilirsiniz.cunki satisini yapiyorum

İsviçre merkezli bir şirket olan Zermatt Su arıtma' dan bir tanıtım uzmanı anlatmıştı. Bende araştırdım çok doğru. Anlatmazsam çatlarım. " Arıtma Suyun Minerallerini öldürür" çok yanlış bir söylem. Sudaki mineraller zaten ÖLÜ-ÖLÜ yani İNORGANİK. İçme sularımıza karışan inorganik (cansız/ölü) mineralleri bitkiler kökleri ile alıp fotosentezle organik mineral haline getiriyorlar. Siz fotosentez yapabiliyormusunuz? topraktan gelen Sudaki cansız inorganik mineralleri insan vücudu kullanamıyor. Atmaya çalışıyor. Bir insan vücudu içtiği yoğun sular sebebiyle ömrü boyunca yaklaşık 240 kg. taşı öğütmek zorunda kalıyormuş. Doğal olarak inorganik mineralli yer altı sularını içmek kanı yoğunlaştırdığı için, TDS oranı yüksek suları içmek, tansiyon, kalp hastalıkları, hafıza kaybı, görme bozuklukları, vücutta yağlanma, fazla kilo, ciltte yaşlanma, saç dökülmesi vs. risklerini taşıyor. Zaten toprağın sadece %5 lik kısmında organik yapılar var mineraller değil.
Bunları oğluşumun 7.sınıf fen dersi kitabından tesadüfen teyit ettim. araştırdımda. Yinede Zermatt arıtma uzmanınıda tekrar çağırdım bilgi aldım. İçim çok rahat. 3 yıldır kullanıyoruz. Zaten başka suda içemiyorum. Hemen ağır tadı belli oluyor. Şimdi sormak istiyorum, bende bir yanlışlık varmı? 1-)Toprağın yada topraktaki minerallerin yüzde kaçı canlı? yüzde kaçı ölü? 2- Topraktan suya geçen %95 ölü inorganik minerallerin yüzde kaçı vüdutta nerede kullanılıyor, yada vücuttan direk atılıyor?
Yani arıtma suyun minerallerini öldürmez, onlar zaten ölü. Arıtma o ölü minerallerin vücuda girerek bir çok hastalık riski yaratmasını engeller.

Korkunç yanlış söylemler var burada.
Yazınızın dayanağı pazarlamacinin olunca gözlerim fal taşı gibi açıldı ve "pazarlama sen nelere kadirsin! !!" Dedim.
Doğrular ile yanlışlar iç içe ve en yanıltıcı bilgi de budur zaten.

-Mineraller canlı değildir tıpkı vitaminlerin canlı olmadığı gibi.Burasi doğru
-Canlı olmayan birsey ölmez burası da doğru.
-Yalnız birşeyin inorganik olması sebebiyle vücudun buna ihtiyaç duymayacagi reklamcinin sağlık konusunda en ufak bir bilgisi olmadığını gösteriyor.

3 grup mineral var
-Major
-minör (iz)
-toksik .(işte biz bunlardan kurtulmaya çalışıyoruz )

Major mineraller den en bilineni kemik yapısını oluşturan kalsiyum .ve su arıtma cihazları kireçle birlikte kalsiyumu da aritıyor çöpe atıyor. AMAÇ burada yararlı mineralleri kaybetmemek. Her Major mineral suda var mı yok ama suyun kalsiyumdan yoksun kalması yeterince ciddi bir problem.

Bir mineralin minör olması yani ihtiyacın az olması miktarın miligramdan az olması onu gereksiz kılmaz ( malesef kopyala yapıştır yapmak için başvurduğum bir SİTE bir sağlık sitesi değil yemek sitesi idi ve vücud için önemsiz mineraller yazmisti bunlar için. Aslaaa 0.1 mg ı bile hayat kuratrir . ÇİNKO bu gruptandir ve vücutta neredeyse her enzimin işlevine katilir. Saç dökülmesi, cocuklarda isyahsizlik, yaşlılarda yemekten tat alamama...bebeklerde gaz olunca bile bu mineral baş vuruyoruz. Gene bağışıklık sistemimiz bu cansız minnacık şeye ihtiyaç duyuyor.

Minerallerin önemi bakımından çinkoyu örnek verdim.demiyorum ki suda çinko veya her elzem mineral bulunur.

Su arıtma cihazı alırken
-yararlı mineralleri suzup atmayan
-zararları mesela arseniki atan ( ki öyle bir cihaz var mı onu araştırmak için buraya gelmiştim )
- Sadece çamurun süzülmesi temizlik sayılmaz zararli bakteri , virüs ve mantarların süzülmesi gerekir ...Gene şimdiye kadar bunu da yapanı duymadım.

Bakalım aradığımız kriterlerde cihaz var miymiş.

Kardeşim Eskişehir'de okudu o dönem musluk suyu icilmiyor diye su siparis edene kadar gelene kadar su içmediği olmuş. Böbrek taşı olmuştu .diyeceğim o ki sağlıksız su içmek kadar yeterli su içmemek de kötü.

Damacana almaktan sıkıldım bende artık su arıtma sistemi taktırmayı düşünüyorum ne önerirsiniz bayanlar?
... su arıtma sisteminde calısıyorum yardımcı olmak isterim size ulaşabileceğim telefon numarası verirmisiniz

Son düzenleyen: Moderatör:
X