Saç Rengi ve Saç Boyama Merhabalarrrr ilk defa saç boyayacagım kızıl ve koleston hakkında

bilmiyorumki

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2021
1
0
20
Merhabalarrrr benim saçım koyu kahverengi ve sacımı Koleston 6.4 kızıl bakır rengine boyamak istiyorum ancak marka hakkında pek bilgiye sahip değilim bu boya sacıma paketin arkasında gosterilen rengi mi verir sadeceışıkta mı belli olur? ve loreal excellence serisindeki kızıla gore daha mı cok akar?cok mu akıyo saça zararı ne kadar beni bilgilendirirseniz cok mutlu olurum gercekte

Kızıl boyayı saça karşıdan göstersen dahi çok akıyo 🤣 Akar. Koyu saçta nasıl gözükeceği de vardır pakette öyle olur.

Bakırın her tonunu denemiş ve saçımı açıcısız bakır yapmış biri olarak tavsiyem, önce loreal excellence 01, garnier 110 , palette 12.0 gibi eksta açık sarı diye geçen bir tona uçlardan başlayarak diplere 1 parmak kalana kadar boya. Saçının rengi 4 ton kadar açılacak böylelikle. Sonrasında ise, palettenin ya da igoranın bakır tonlarını tavsiye ederim kolay akmıyor. Onu da bu defa diplerden başlayıp komple boyayabilirsin.

Bu arada saç tonunu kırdıktan sonra 7.77 ile 10.0 tonlarında bir boyayı birebir karıştırmalısın. İstediğin tonu böylelikle 2 uygulamada yakalarsın.

dip not: saçının boyasız doğal olduğunu farzederek bunu öneriyorum. Boya varsa akıtmadan olmaz.

X