Merkezi sistem aidatınız kaç TL?

Aidatımız normal mi 😂

• Normal

OY: 6 26,1%
  • Az bile

OY: 1 4,3%
  • Bence çok

OY: 16 69,6%

• Ankete Katılan
    23

BettyRuble

iyi düşün iyi olsun!
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2016
9.255
25.570
Kızlar selam 💝

Bizim aidat beni biraz sinir ediyor da başka kimseninkini bilmediğim için az mı çok mu öğrenmek istiyorum.

Şimdi bizim bina normal bir bina site vs değil.
10 katlı dört daire üzerine 40 dairemiz var.
Merkezi sistemle kışın cayır cayır yanan bir ev ve biz yaz kış 500 veriyoruz.
İki eski asansörümüz var, yönetici bunu masraf olarak gösterdiği için söylüyorum.
Apartman görevlimiz çöpü alır market ihtiyaçlarımızı temin eder, ben hiç aldırmadım tam bilmiyorum ama günde iki kez markete fırına filan gidiyormuş.
Sizce bu tabloda 12 ay boyunca 500 ödemek normal mi?
(ankara)

Merhaba biz de 160 daireli bir sitede oturuyoruz. Yaz kış 450 ödüyoruz. 2 kapıcı var. 10 blok. 10 asansör. Normal boyutlarda cin bir bahçe. Suzink8 pahalı gibi sanki. Biz de konyadayiz.

Yılda 6000 cok normal . Kapıcı çöp alıyor asansör ısınma merdiven temizliği .
İsinma sadece 4000 tutar . Biz bu sene 3500 yakın doğalgaz ödedik çayır çayır da yakmadık 😂😂

Yılda 6000 cok normal . Kapıcı çöp alıyor asansör ısınma merdiven temizliği .
İsinma sadece 4000 tutar . Biz bu sene 3500 yakın doğalgaz ödedik çayır çayır da yakmadık 😂😂
Normalse gocunmam öderim de yöneticimiz şeffaf olsa keşke nereye ne kadar gidiyor hiç bilmiyoruz.

Tam olarak sizinle aynı ama daire sayısı 48. Dediğin gibi eski 2 asansör ve gerçekten 1 tanesi bozulup durur. Yaptırılır bazen 2 ay bazen 4 ay sonra tekrar bozulur. Evler 140 metrekare. Apartman görevlisi sizin dediginiz aynı işleri yapıyor. Biz 325 ödüyoruz. Ankara.

Evin kac metrekare oldugu da önemli, 70 metrekare evin isinmasiyla 160 metrekare evin isinmasi cok farkli seyler.

Biz ısınmasız 350 veriyoruz. Benim evim cift daire sayiliyor 700 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

Ben de bunu merak ediyorum. Giris katta 2 tane daire dubleks. En üstte de öyle. Bu 4 daire 700 ödüyor. Ama kapiciya iki kattan ayri ayri siparis vermiyoruz mesela 🤷‍♀️ havuza iki kere girmiyoruz, asansoru cift cift kullanmiyoruz hatta giriste oldugumuz icin asansoru hic kullanmiyoruz.
450 500 olsa kabul ama tam iki kati olmasi normal mi?

Tam olarak sizinle aynı ama daire sayısı 48. Dediğin gibi eski 2 asansör ve gerçekten 1 tanesi bozulup durur. Yaptırılır bazen 2 ay bazen 4 ay sonra tekrar bozulur. Evler 140 metrekare. Apartman görevlisi sizin dediginiz aynı işleri yapıyor. Biz 325 ödüyoruz. Ankara.
Isınma dahil mi 325 çok uygunmuş.

Evin kac metrekare oldugu da önemli, 70 metrekare evin isinmasiyla 160 metrekare evin isinmasi cok farkli seyler.

Biz ısınmasız 350 veriyoruz. Benim evim cift daire sayiliyor 700 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

Ben de bunu merak ediyorum. Giris katta 2 tane daire dubleks. En üstte de öyle. Bu 4 daire 700 ödüyor. Ama kapiciya iki kattan ayri ayri siparis vermiyoruz mesela 🤷‍♀️ havuza iki kere girmiyoruz, asansoru cift cift kullanmiyoruz hatta giriste oldugumuz icin asansoru hic kullanmiyoruz.
450 500 olsa kabul ama tam iki kati olmasi normal mi?
Bence normal değil ama bu biraz giriş katın asansör ödemesi gibi mecburi bir duruma benziyor.

Isinma icinde mi 325 ben sok

Isınma dahil mi 325 çok uygunmuş.
Tabii ki ısınma dahil. Bir de iki blok var bizde. Ikisinin de ayrı apartman görevlisi var bahçe ortak işte. Kocaman bahçesi var yeşillik, bakımlı çiçekler... Dun bahçeye indim çiçek kokusu sardı her yanımı:) yani o bahçeye bakım için de gidiyordur para. Sulaması bile paradır en azından.

X