Merkezi sistem aidatınız kaç TL?

Aidatımız normal mi 😂

• Normal

OY: 6 26,1%
  • Az bile

OY: 1 4,3%
  • Bence çok

OY: 16 69,6%

• Ankete Katılan
    23
Bizde de aynı dubleksler çift daire sayılıp 500 aidat veriyoruz. Merkezi sistem ancak bizde biraz farklı hala çözemedim yaktığımızı ödüyoruz anca ısı kaybı vs düşen pay oluyor 300 ise fatura 200 de bu kısım gösteriliyor 500 fatura geliyor. Isı kaybı değişiyor ama 20 lira eksik ya da fazla ortalama hep böyle bu arada mutfak doğalgazı ayrı fatura geliyor. Asansör bahçe tadilatı olur parkı mahvederler vs bunlardan da aydı para isteniyor resmen bin lira gidiyor 🤦‍♀️

Resmen kira gibi aidat ya. Allah yardimcisi olsun herkesin.
Neyseki mustakil eve gececegim 2 3 ay sonra, insallah ömür boyu bir daha aidatla isim olmaz.
Herkese mustakil evler, olmuyorsa da en azindan insafli aidatlar dilerim 🙏

Kızlar selam 💝

Bizim aidat beni biraz sinir ediyor da başka kimseninkini bilmediğim için az mı çok mu öğrenmek istiyorum.

Şimdi bizim bina normal bir bina site vs değil.
10 katlı dört daire üzerine 40 dairemiz var.
Merkezi sistemle kışın cayır cayır yanan bir ev ve biz yaz kış 500 veriyoruz.
İki eski asansörümüz var, yönetici bunu masraf olarak gösterdiği için söylüyorum.
Apartman görevlimiz çöpü alır market ihtiyaçlarımızı temin eder, ben hiç aldırmadım tam bilmiyorum ama günde iki kez markete fırına filan gidiyormuş.
Sizce bu tabloda 12 ay boyunca 500 ödemek normal mi?
(ankara)
6 sene önce annemin oturduğu binada 400 lira ödeniyordu.
şartlar /imkanlar sizinki ile aynıydı .Ama annem tek başına yaşadığı için bunu gereksiz bir masraf olarak gördü , evi satıp daha ufak bir eve geçti. Çok memnun :)
6 sene önce 400’dü şimdi en azından 600 -700 olmuştur diye düşünüyorum . Çılgın bir para. Gerekirse cayır cayır yanmasın kalorifer bir kat fazla giyinsin insanlar nedir bu paralar kafayı yemiş millet .

6 sene önce annemin oturduğu binada 400 lira ödeniyordu.
şartlar /imkanlar sizinki ile aynıydı .Ama annem tek başına yaşadığı için bunu gereksiz bir masraf olarak gördü , evi satıp daha ufak bir eve geçti. Çok memnun :)
6 sene önce 400’dü şimdi en azından 600 -700 olmuştur diye düşünüyorum . Çılgın bir para. Gerekirse cayır cayır yanmasın kalorifer bir kat fazla giyinsin insanlar nedir bu paralar kafayı yemiş millet .
Aynen öyle, bir çorap giymek uzun tayt giymek uzun kol giymek istiyor insan ama ne mümkün. Paramızla rezil olmak galiba bu

3 katli bir apartmanda oturuyoruz 7 daire bizde 7 daire de diger bina da var site diye geciyor ama değil 350 lira aidat ödüyoruz kömür yanıyor. Asansor var birde ayda yada 2 ayda bir anca apt temizliği var baska bisey yok biz cok ödüyoruz 🤣

Kızlar selam 💝

Bizim aidat beni biraz sinir ediyor da başka kimseninkini bilmediğim için az mı çok mu öğrenmek istiyorum.

İki eski asansörümüz var, yönetici bunu masraf olarak gösterdiği için söylüyorum.
Apartman görevlimiz çöpü alır market ihtiyaçlarımızı temin eder, ben hiç aldırmadım tam bilmiyorum ama günde iki kez markete fırına filan gidiyormuş.
(ankara)
Bence çok fazla benim oturduğum daire 3+1 her katta 4 daire var 10 11 katlı 220 veriyoruz apartman görevlisi temizlikten çöplerden bahçe bakımından falan hep sorumlu ısınma dahil. 125metre kare

Ben ankarada değilim ☺️ ama yinede fazla yani doğal gaz yanıyor kışın şort atletle geziyoruz evde biz çok şükür 220de ideal yani smdi sizi duyunca. Neden bu kadar fazla acaba
Hiçbir fikrim yok.. yöneticiye de harcamaları panoya asmasını söyledik ama öyle bişey yapmadı.

Kızlar selam 💝

(ankara)
ısınma içindeyse çok iyi

bende doğalgaz ayrı ödüyorum. site aidatı 575 tl benim.içinde ısınma yok
Müstakil bir eve taşındım. Aidatı cocuklara harçlık niyetine veriyorum bir aydır. Her birine 100 kendime 200 etti 600🤣 içimde garip bir huzur var nedense

Isınma dahil veriyorsan normal bence ama yaz dönemi aynı kalmamalı heralde ısınma yokken gideri niye olsun 🙄

Bizim apartmanda merkezi sistem 10 daire 2 blok halinde 20 daire kullanıyoruz.
Sadece kazanı yakan kişiye daire başı 100 lira veriyoruz.
Asansör yok kapıcı yok.
Otomat ve temizlik giderleri için de 50 veriyoruz toplam aidat 150 TL.
Yakıt parası ayrı oluyor onu her daire kendisi alıyor.

Kazan yanmadığı zaman da 80 TL aidat veriyoruz yaz döneminde.

X