Mesafeli, soğuk kayınvalide problemi

wanderingstar

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2020
1.026
1.380
Merhaba hanımlar, önce kendimden bahsedeyim 4 senelik evliyim, 3 ay sonra ilk çocuğumu kucaklayacağim nasipse. Pandemi sürecindeki psikolojimden bahsedersem de çoğu insan gibi gergin, zaman zaman mutsuzum. Devamlı evdeyim ve robot gibi her günüm aynı. Üstelik anksiyete hastasıyım ve hamilelik + corona korkusu ile iyice atak yaşamaya başladım. Evde falan bir şekil hallediyorum benim genel durumum bu.

Neyse şimdi eşim tutturdu annem seni hiç hamile halinle göremedi (işi dolayisi ile yazdan beri gidemedik ayrı şehirdeyiz) bir de bugün konuşmuşlar anneler günü duygusallığı ile tabii.. gidelim görüşelim istiyor. Ben hem atak yaşarım yanında görür diye korkuyorum çünkü o kadar soğuk ki bana karşı. Evlendiğimizden beri benim ona anne dememi ister ama kendisi kızı gibi davranmaz. İş falan yaptirmaz bana, hakkını yemiyim hizmet beklemez ama nasıl desem ben de geliniyim ailedenim ama benimle bir paylaşımı yok. Ne akrabası ne eşi dostu ile alakalı hiçbişey anlatmaz. Hatta bişey oldu mu saklar. Eşim söyler şuna şöyle olmuş denmiş falan açarim telefon muhabbet için sen nereden biliyosun kim söyledi, hmm evet öyle der geçiştirir hemen, detaya inmez ya da açıkça paylaşmaz. Hamileyim bebek nasıl moralin nasıl nası gidiyor süreç diye hiç sormadı. Maddi bişey beklemiyorum, kendisi yol yordam bilen kadın maddi konularda ama böyle buz gibi. Görev gibi yapiyor. Tek anlattığı hastalık, doktor randevusu.

ben de cana yakın birisiyim, içten bişeyler paylaşarak yakınlaşıyorum insanlara. Ama dışlandığımı hissediyorum çünkü evlerine gidince oglu ile konuşur kahkaha sohbet. Ben ailede yeniyim, bilmedigim isimler vs var onları konuşur. Bana açıklama gereği duymaz bahsettigim kişi atiyorum teyzemin oğlu diye. Ben de düzgün anlayayım. Sap gibi kalıyorsun aptal gibi duruyoeum bazen hatta. Biz yalnız kalınca ise kapı duvar. Gözlerini diker inceler bazen ben bakmadigimda. Bir de arkadan konuşuyor damadı hakkında hoş damadı da az şeyler yapmadi ama insan düşünmüyor degil acaba benim hakkimda da konuşuyor mu? Annemle bir kere tartıştılar, bi daha annemi aramadı. Dünür ilişkisi de yok. Sadece özel günlerde resmi şekilde konuşmalar.

ben onun yanına gidince inanılmaz geriliyorum, şimdi de atak yaşarsam yaninda korkusu geldi çünkü güven duygusu alamiyorum kendisinden. Hamileliği öğrendiğimden beri de hiç bu konu hakkinda konuşmadıgı için benimle kırgınım da biraz. Sevmediğinden değil biliyorum ama bu kadar mesafe garip geliyor. Şimdi gidicez napicam orda diye panik basladi. Sizce bunun bir çözümü var mı? Kendimi boş yere mi kasıyorum. Zaman içinde düzelir mi? Siz ne dersiniz dertleşmek istedim şimdiden teşekkürler.

Bu kaynana tayfasının gelinlere yaranmasının mümkünatı yok. Ben bile anladım onlar da anlarlar umarım günün birinde 😂
Ben de kaynanalık olayından feci korkmaya başladım artık
Yakın davranıyorsun samimi değil diyorlar mesafeli davranıyorsun soğuk oluyorsun
Ne yapsın da yaransın bu kaynanalar gelinlere?

Anlattıklarınızda ben bi sorun yine göremedim
Ne güzel mesafeli ve saygılı davranıyormuş
Annenizle sorun yaşamasına rağmen özel günlerde görüşüyorlarmış
Ideal kaynana hatta

Merhaba hanımlar, önce kendimden bahsedeyim 4 senelik evliyim, 3 ay sonra ilk çocuğumu kucaklayacağim nasipse. Pandemi sürecindeki psikolojimden bahsedersem de çoğu insan gibi gergin, zaman zaman mutsuzum. Devamlı evdeyim ve robot gibi her günüm aynı. Üstelik anksiyete hastasıyım ve hamilelik + corona korkusu ile iyice atak yaşamaya başladım. Evde falan bir şekil hallediyorum benim genel durumum bu.

Neyse şimdi eşim tutturdu annem seni hiç hamile halinle göremedi (işi dolayisi ile yazdan beri gidemedik ayrı şehirdeyiz) bir de bugün konuşmuşlar anneler günü duygusallığı ile tabii.. gidelim görüşelim istiyor. Ben hem atak yaşarım yanında görür diye korkuyorum çünkü o kadar soğuk ki bana karşı. Evlendiğimizden beri benim ona anne dememi ister ama kendisi kızı gibi davranmaz. İş falan yaptirmaz bana, hakkını yemiyim hizmet beklemez ama nasıl desem ben de geliniyim ailedenim ama benimle bir paylaşımı yok. Ne akrabası ne eşi dostu ile alakalı hiçbişey anlatmaz. Hatta bişey oldu mu saklar. Eşim söyler şuna şöyle olmuş denmiş falan açarim telefon muhabbet için sen nereden biliyosun kim söyledi, hmm evet öyle der geçiştirir hemen, detaya inmez ya da açıkça paylaşmaz. Hamileyim bebek nasıl moralin nasıl nası gidiyor süreç diye hiç sormadı. Maddi bişey beklemiyorum, kendisi yol yordam bilen kadın maddi konularda ama böyle buz gibi. Görev gibi yapiyor. Tek anlattığı hastalık, doktor randevusu.

ben de cana yakın birisiyim, içten bişeyler paylaşarak yakınlaşıyorum insanlara. Ama dışlandığımı hissediyorum çünkü evlerine gidince oglu ile konuşur kahkaha sohbet. Ben ailede yeniyim, bilmedigim isimler vs var onları konuşur. Bana açıklama gereği duymaz bahsettigim kişi atiyorum teyzemin oğlu diye. Ben de düzgün anlayayım. Sap gibi kalıyorsun aptal gibi duruyoeum bazen hatta. Biz yalnız kalınca ise kapı duvar. Gözlerini diker inceler bazen ben bakmadigimda. Bir de arkadan konuşuyor damadı hakkında hoş damadı da az şeyler yapmadi ama insan düşünmüyor degil acaba benim hakkimda da konuşuyor mu? Annemle bir kere tartıştılar, bi daha annemi aramadı. Dünür ilişkisi de yok. Sadece özel günlerde resmi şekilde konuşmalar.

ben onun yanına gidince inanılmaz geriliyorum, şimdi de atak yaşarsam yaninda korkusu geldi çünkü güven duygusu alamiyorum kendisinden. Hamileliği öğrendiğimden beri de hiç bu konu hakkinda konuşmadıgı için benimle kırgınım da biraz. Sevmediğinden değil biliyorum ama bu kadar mesafe garip geliyor. Şimdi gidicez napicam orda diye panik basladi. Sizce bunun bir çözümü var mı? Kendimi boş yere mi kasıyorum. Zaman içinde düzelir mi? Siz ne dersiniz dertleşmek istedim şimdiden teşekkürler.
Artık düzelmez maddi bi beklentiniz olmadığını söylemişsiniz bence bu tarz manevi beklentiniz de olmasın. Eşinizle mutluysanız teyzesinin torununu tanımasanız da olur. Siz onların içine gittiniz kv seni tanıştırmadıysa siz de tanışmak için zorlamayın. Bakın aileniz de büyüyormuş kendi ailenizle ilgilenin. Kafaya takmaktansa böylesi daha kolay olur. Ayrıca rahat edemeyeceğinizi düşünüyorsanız da gitmeyin görüntülü konuşun

Atak gecirirken ayilip bayilip kendinizi yerlere atmiyorsaniz kaynananiz anlamaz. Gecer bir odada ataginizi yasarsiniz. 😬

Panik atak var yillardir tedavi gormedigim cok sık olmamakla birlikte arada sirada geliyor ama oyle ortaligi ayaga kaldirmiyorum bilmiyorum sizde ki nasil oluyor ama...

Kadin ne guzel bir kaynana bence. Bende olsa severdim basima koyardim. 😂

Okadar fok takinti etme bs ver ben kv hic gormedim kendisi turkiyede biz fransadayiz ve burda evlendik eşimle daha gitmek nasip olmadi gormekte.
Kendisi hamileligimdede hc demedi soleyinde beni bi arasin diye ben ararsm konusur oda nasilsin iyimisin oğlum nasil iyimi,anneler nasil iyilermi,bitti bu kadar,oralarda ne va rien yok diyince bn bise bilmiyorum bn cikmiyrumki kimseyle gormuyom haberim yok diyo 🤣
Hamile kaldım 1 ay once dogum ettim 3 gün boyunca olumlerden döndüm,ama aramadi benm telefonuma yk araynda yk dedi,cpcugum oldu 4 aylık daha kendisi 2 kez gormustur en ck 3 kezdir.
Takiyomuyum kafama yooo banane ne hali varsa görsün, dert edipte kendimi hasta edemem, bende onu aramiyorum hastanede çıktım cikali okadar 🤣

Haa cogumuzun hayalini yasiyor ama derdi kaynanam bana kim ne yapmis, kim ne soylemiş anlatmiyor ben de yaninda atak gecirmeye korkuyorum. 😂 Teyzesinin oglu hakkinda konussa rahat rahat atagini gecirebilirmiş. 😬
Ya ayrıca 4 yıllık evliler
4 yılda kimseyi tanımamak hala biraz da eşimle benim ayıbım olurdu bence 🙄

Haa cogumuzun hayalini yasiyor ama derdi kaynanam bana kim ne yapmis, kim ne soylemiş anlatmiyor ben de yaninda atak gecirmeye korkuyorum. 😂 Teyzesinin oglu hakkinda konussa rahat rahat atagini gecirebilirmiş. 😬
Ben şuan çok üzgünüm hatta yastayım😒
Hep hayalimdi böyle mesafeli kendi halinde bir kadin.
Benimki de tam hafiye😂
Sulaleme kadar soruyor kendi kendine samimiyet kurup kendi kendine bana kaynanalik yapmaya çalışıyor ki o kadar az görüşüyorum kendisiyle.
Ama kadın meraklı.

Atak geçirecek kadar nedir bu korku heycan

Kadın sadece mesafeli o kadar elin sıcak sudan soğuk suya değmiyor hizmet ediyor eee ne istenir ki daha ki atak geçirmekten korkuyorsun hamilelik sormmas sorsa sordu olur sormasa sormadı olur

Yazdıklarımdan bu sonuca nasıl vardınız anlamadim,insan gibi kendimce sıkıntı gördüğüm bi konuyu paylaştım, düzgün bir üslup ile cevap verebilseydiniz keşke, size saçma da gelse tanımadığınız birine yorum yaparken iki kere düşünüp yazın. dilerim bir gün pa anksiyete rahatsızlığı da yaşamazsınız başına gelmeyen bilemez.

Ya ayrıca 4 yıllık evliler
4 yılda kimseyi tanımamak hala biraz da eşimle benim ayıbım olurdu bence 🙄
Kimseyi tanımıyorum demedim. İlk zamanlarımdan bahsettim orada, uzamasın diye detay yazmadim.Kadını yerden yere de vurmadim, saygısızlık da etmedim.kötü bişey de söylemedim yaranamıyor filan yazmışsınız ya. Sadece burada fikir almak istedim, düzgünce de sorduğuma inanıyorum ama sanırım hata yaptim. Burada beğeni almak için özellikle böyle sivri yorumlar yapiliyo herhalde, ya da okuyim dalga geçiyim falan.

İdeal kaynana. Belki de kaynanalik yapmak istemediği için mesafeyi size birakiyodur. Onun muhattabi oğlu sonuçta sorularını ona soruyodur. Bence siz başınıza bela aramayin

Kimseyi tanımıyorum demedim. İlk zamanlarımdan bahsettim orada, uzamasın diye detay yazmadim.Kadını yerden yere de vurmadim, saygısızlık da etmedim.kötü bişey de söylemedim yaranamıyor filan yazmışsınız ya. Sadece burada fikir almak istedim, düzgünce de sorduğuma inanıyorum ama sanırım hata yaptim. Burada beğeni almak için özellikle böyle sivri yorumlar yapiliyo herhalde, ya da okuyim dalga geçiyim falan.
Takıl kafana göre boşver 😉

Gözünüzü korkutmak icin söylemiyorum ama Almayada corona yüzünden yogun bakimda yatan hamile sayisi artmis vaziyetde. Türkiyede farkli oldugunu zannetmiyorum. Esime en yakinimizdan, güya kimseyle görüsmeyen biri coronayi bulastirdi. Lütfen ortada acil bir durum yoksa bir yerlere gitmeyin.
Benim açımdan bir durum yok ama eş kişisi gitmek istiyor. Annesi de gelme demez. Aşılarını oldular ama ben olamadim haliyle. Hamileyim mola verilecek tuvalet ihtiyacı vs yol da gözümde büyüyor ama işte aile durumları malum. Ne diyebilirim şimdi gitmeyelim desem annemi görmek mi istemiyorsun olacak.

X