Mesane pedi kullananlar bilgi? :(

Kusolurgidersin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2016
45
45
Arkadaşlar bunu sormaya biraz çekiniyorum aslında. Benim tuvalet sorunum var ama hastalık olarak değil psikolojik olarak. Çevremde tuvalet olmadığında, tuvalete gidemeyeceğimi bildiğim zamanlarda hemen tuvaletim geliyo ve sıkışıyorum. Özellikle trafik olduğunda veya uzun yola gittiğimde oluyo. Yarın yine maksimum üç saatlik yola gidicem ama otobüsün mola vermediğini bildiğim için şimdiden stresim. Benim asıl sorum şu arkadaşım mesane pedini önerdi ondan aldım denemek için ama ya tamamen kaçırırsam diye korkuyorum. Tamamen yaparsam yine tutar mı ped kullanan yaşayan var mı?

Aynı durumu ben de yaşıyorum psikolojik bir sorun sanırım gerçekten. Mesane pedi ne bilmiyorum ama normal ped gibi birseyse en azindan kacirmaniz durumunda ise yarar saniyorum. Ve mümkünse yola cikmadan birkaç saat önceden sıvı almayı kesin ben öyle yapıyorum işe yarıyor

Aynı durumu ben de yaşıyorum psikolojik bir sorun sanırım gerçekten. Mesane pedi ne bilmiyorum ama normal ped gibi birseyse en azindan kacirmaniz durumunda ise yarar saniyorum. Ve mümkünse yola cikmadan birkaç saat önceden sıvı almayı kesin ben öyle yapıyorum işe yarıyor
Evet normal ped gibi ama daha kalın. Bırak bikaç saati akşamdan başladım sıvı tüketmemeye inşallah işe yarar. Düşünmemeye çalışıyorum ama olmuyo bu sorun yüzünden bi yere gidemiyorum. Psikologluk bişey mi acaba?

tamamen kaçırdığın oluyor mu ?
yoksa sadece çok aşırı mı sıkışıyorsun ama tuvaletini yapma olmuyor mu tam soramadım sanırım kusura bakma :KK43:

Evet normal ped gibi ama daha kalın. Bırak bikaç saati akşamdan başladım sıvı tüketmemeye inşallah işe yarar. Düşünmemeye çalışıyorum ama olmuyo bu sorun yüzünden bi yere gidemiyorum. Psikologluk bişey mi acaba?
Ben kendi kendime yenmeye çalışıyorum ama yardım alınabilir çünkü gerçekten çok sinir bozucu bir durum. Uzun yolculuk iskence. Eşimle çadır kurup kamp yapmayı çok severim sırf bu yüzden yapamıyorum :işsiz: küçük tuvalet ayrı dert bir de ben ölsem evim dışında büyük tuvaletimi de yapamıyorum. Sanırım çocukluktan bilinçaltına yerleşen bir durum bu sorunlar :KK14:

Bu derece abartılıyorsa psikolog ise yarayabilir.
Ben de stres olurum ama bu kadar degil.
Bahsettiginiz urunu bilmiyorum ama hasta bezi deneyebilirsiniz durum bu kadar vahimse.

En kısa zamanda bi psikologdan yardım alın.
Ayrıca evde bi deneseniz mesane pedi acaba ne kadar sıvıyı çekiyo içine,belki bu şekilde stresiniz azalır.

En kısa zamanda bi psikologdan yardım alın.
Ayrıca evde bi deneseniz mesane pedi acaba ne kadar sıvıyı çekiyo içine,belki bu şekilde stresiniz azalır.
Evet aslında çok iyi olur ama dediğim gibi arkadaşımdan aldım ve elimde bir tane var. Belki yaşayan olmuştur diye sorayım dedim.

Can'ım bence bunun için kesinlikle tedavi ol.. Utanılacak bişey değil bu..
Tutar mı bilmiyorum ama .. Ped değil de hasta bezi tutar ama oda çokk kaba durur.. Üstünde belli olur

Evde deneyerek soruna en net cevabı alabilirsin.

Psikolojik kisimla ilgilide birseyler söylemek istiyorum
bir dönem her eve gidip kapıya doğru yaklastigimda aniden tuvaletim geliyordu anahtari bulup deliğe yerlestirene kadar terler akitiyordum. Psikolojik olduğunu anladım. Evde tuvaletimi yaptıktan sonra elimde anahtar kapı önlerinde dolaşmaya başladım. Tuvaletim yok biliyorum gelmeyecek yeni yaptım kendi kendime bunları söyledim ve dışardan eve gerçekten geldiğim zamanda aynilarini düşündüm ve kurtuldum. Böyle bir yöntem deneyebilirsin, eline balık vermek istemedim oltayi da gör istedim

Hasta bezi değil ama yaşlılar için emici külotlar var. Kıyafet altından giyiliyor ve hiç belli olmuyor. Yolculuklarda giyersen kaçıran bile bir sorun olmayacağı için psikolojik olarak rahat edersin. Zaten rahat olacağın içinde öyle bir durum olmaz. Bende senin gibiyim. 10 saat süren yolculuk yapıyorum bir iki aya bir. Ve sadece iki kere mola veriliyor. Şimdiye kadar hiç bir sorum yaşamadım. Sıkışmış hissetmedim bile rahat olduğum için.

ben ameliyat olduktan sonra kullandım rahat olun gayette tutuyor zaten normal pedden kalın kafanıza takmayın çok stres yaptıysanız evdeyken tuvaletiniz geldiğinden bir deneyin,ya da arkadaşın dediği emici külotlar var onlar dahada kullanışlı hiç belli olmuyor aşırı rahat .

Bende carsida gezerken genelde oluyor adim adim wc ariyorum pis wc lere girmek zorunda kaliyorim ay cok gicik bise bu ya

Bacım bende ole bi problem yokta bi hastada gördüm adini bilmiyorum bak ama bildigin bez gibi ama kilot seklinde eczaneye sor en kotu çocuk bezi kullan ikisininde kiyafetine sizdiracagini zannetmiyorum aklıma ikisi geldi sadece

öncelikle rahat olun, bunu bile sıkıntı yaparsanız gelir tabiki çişiniz. pedin üzerine pamuk koyabilirsiniz extra. Ve düşünmeyin, zaten sıvı almamışsınız çok fazla yapma ihtimaliniz yok, Ve kesinlikle bi doktora görünün.

ben de baska bir yere gittigim zaman kesinlikle buyuk tuvaletimi yapamiyorum, benim sistem kendini kitliyor :KK48: karnim davul gibi oluyor tabi 2-3 gun gecipte tuvalete cikamayinca. sonra kuru kayisi, bol sivi tuketimi fln sayesinde zorla bir sekilde gideriyorum rahatsizligimi.

sizinki daha kotu, kucuk tuvalet bir sekilde yapiliyor, ben de cok cekinirim mumkun oldugunca umumi tuvaletlerden uzak dururum ama mecbur kaldigimda giriyorum maalesef. eger hijyenden oturu girmek istemiyorsaniz kadinlar icin uretilen ayakta kucuk tuvaleti yapmaya yarayan bazi aparatlar var. kartondan oluyor ve tek kullanimlik, onlara bir goz atabilirsiniz.

Hasta bezleri var, disaridan belli olmuyorlar. Ic camasiri gibi. Onlardan kullanabilirsin. Hatta tak bir tane banyoda dene ne kadar tutuyor diye.

Ayrica emici ve koruyucu kulotlar diye aratirsan Google'da o tip urunlerde isine yarayabilir.

Once üroloji doktoruna gidip sorun olup olmadigina bakin. Fiziksel sorun yoksa psikolojik destek almalisiniz.

X