Meşhur 86'lık Saliha Ninemie Photoshop değdi...

Kazen

Babalar ve Oğulları
Administrator
14 Kasım 2001
21.391
92.142
Merhaba,
Uzun süre fotograflarda photoshop müdahalelerine sıcak bakmadım. Hatta çok net olarak karşı çıktım fakat yenik düştüm. Yarışmalarda dereceye giren hemen hemen her çalışmada PS müdahala olduğunu duydum.

Bende başladım denemelere...

Önerileriniz varsa alabilirim.... Renkler, arkaya eklenecek objeler vb gibi.

Meşhur saliha ninemziin karesine 10 ayrı çalışma yapmaya başladım ; en son karede ham halini yollayacağım şu anda elimde 3 karesi var, buyrun ;

Son düzenleme:
Ham halini alsam bende üzerinde çalışabilirim bu resmin.
Çünkü photoshopta çalışmaya çok müsait bir kare.

Birde kesim aracı ile başörtüsünü ve fonu birbirinden ayırarak tonlama yapıldığında daha
iyi sonuç alınabilir.

Abi, teyzemin sol dudağının yanında ki ben sanırım, SB çalışmada sanki kalem lekesi kalmış gibi olmuş birincisi onu yoketmek olabilir.

SB de baş örtüsü üstünde beyaz fazla açılmış ışık patlaması gibi durmuş, bölüm bölüm color balans uygulasan abi güzel olur kanaatindeyim hatta, bu kareye yandan hafif karanlık gölgeli ışık süper gider bence.

2. ve 3. resimde alnının üst kısmında enteresan bi ışık var...gerçi ps den anlamam ama normalmi

2. ve 3. resimde alnının üst kısmında enteresan bi ışık var...gerçi ps den anlamam ama normalmi
normal oldugunu sanmyorum yüzde ton farkı olmuş .. ama yinede işin üstadından cevap bekleyelima.s

resmin ham halini merakla takipteyim kazendelikafadulden

Çok şirin bir nine bu ya... Photoshopa gerek yok bence....

anaaammm ninemde çok tatlıymışş yawwf 2. ve 3.resimm favorimmm:lepi:

bende bu işler yıllardan beri ugraşan bir amatör ve cs2 kullanıcı olarak, 1. hoş bence bana göre tabi, oylamaya tabi tutulabilir.

1.fotoda arkadaki beyaz kısım başındaki örtü ile yakın tonlarda ve yüzdeki gölgeler aldığı ışığa göre çok belirgin tonu belki biraz açılabilir,ama en güzeli 1. foto..

2 ve 3 de alnının başındaki örtüyle birleştiği kısımda gölge sarı düşmüş ama sarı ışık almış gibi bir görüntü yok ışığın rengi belli değil yani..
2.fotoda yüz rengi örtüsünden uzak bir tona çekilirse daha iyi olur kanısındayım yada örtünün rengiyle oynanabilir..
ama anlındaki gölgeye muhakkak müdahale edin derim ben..

çalışmalarınızda başarılar..

ha bu arada ben fotoğrafçı değilim arkadaşlar sadece meraklıyım nacizane fikrimi paylaşmak istedim,söylediklerimde yanlışlık olabilir,profesyonel arkadaşlara saygılar..

sağ yanağındaki benin bende alınması taraftarıyım..
birinci fotoyu daha güzel yapan sanırım gözlerindeki ışıktı diğerlerinde aynı ışıltı yok donuk bakmış gibi :)

X