mesleğimden utanmaya başladım

cillibombom

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2013
456
50
34
İyi geceler hanımlar. Bir aylık nişanlıyım. İletişim Lisesi Mezunuyum, 2 yıldır da muhabir olarak çalışıyorum. İyi kötü bir düzenim var. Mesleğime de aşıktım mı desem aşığım mı desem bilemedim sözümün burasında. Nişanlımın annesi de, anneannesi de vs. hepsi beni çok seviyor. Nişanlanmadan önce dayısı basın sektörü ölü iş memurluk sınavına çalışsın deli gibi memur olsun garanti olsun vs. demişti. Nişanlımda sağolsun beni savunmuştu. Memur olabileceğimi de düşünmüyorum açıkçası, yazmaya alıştım, yoğunluğa alıştım, masa başında oturmamaya alıştım. Memuriyet ise çok sakin, sıradan, relax görünüyor gözüme. İki aydır işsizdim, şükür buldum bir iş, tekrar düzenim oturuyor yavaş yavaş, şartlarda güzel. Bugün nişanlımın anneannesine gittik. Nişanlımın kardeşi anestezi, kuzeni de att okuyor onlardan konusu açıldı napcaksın ne olacaksın vs. Anneannesi de bana inşallah sende başı olan bir iş bulursun dedi... Yutkundum kaldım, resmen boynumu büktüm karşısında... Biliyorum kötü niyetle demedi ama sürekli böyle laflar içimde büyüyo atamıyorum üzülüyorum ...

Oturdum kpss ye çalışıyorum... Sizinde başınıza geldi mi böyle bi durum, bilmiyorum ama Allah'tan dileğim inşallah kimsenin başına gelmez. Çünkü çok koyuyor emin olun ne kadar art niyet taşımadığından emin olsanız da içinizde büyüyo büyüyo oturuyo işte bi düğüm boğazınıza...

Okuduğunuz için teşekkür ederim, rahatlamak istedim. Hem yazdım hem ağladım, dertleşecek kimsemde yok...

Hangi meslekte mutlu isen onda devam et yoluna.
Çevrenin istekleri hiç bitmez.Hep kendi bakış açıları ile yargılarlar seni
Memur olursun,keşke öğretmen olsaydın derler.
Yeşil seversin mavi sevseydin derler
Oraya gideyim dersin buraya gitseydin derler.
Bu derler kısmı hiç bitmez.Sen sevdiğin ve sana göre güzel ,doğru olan şeyler yüzünden burukluk hissetme sakın.

Son düzenleme:
3 yıldır KPSS çalışıyorum,bi nane olduğu yok olacağı da yok. Bir yere girip çalışsam,bir sürü param olurdu şimdiye.

Çok konuşmasın o teyze,atıp tutmak kolay.Kimseyi takma,nasıl mutluysan öyle davran.

Merhaba
Bence mesleğinden utanmanı gerektirecek birşey yok kötü bir iş yapmıyorsun
üstelik ekmeğini kazanmak için çalıştığın her iş kutsaldır
insan mesleğini severse yaşamı daha renkli ve huzurlu oluyor ne kadar yorulsan da hissetmiyorsun
ben gıda okudum, mesleğimi çok seviyorum ama şu an icra edemiyorum
memurum ve masa başı işlerle uğraşmaktayım
herşeyi sıfırdan öğreniyorum çoğu zaman da ilgi alanıma girmeyen şeyler olduğu için zorlanıyorum
ama öğrenmeye ve severek yapmaya çalışıyorum keşke mesleğimi yapsam yorulsam inan ki yorgunluğuma değer
insanlarla uğraşmak zordur, herkes herşeye kendi bakış açısından bakar ve kendi gibi düşünmeyenleri dışlayabilir sen de böyle bir duruma maruz kalmışsın sanırım ama sakın duyduklarının etkisinde kalıp kendine ve mesleğine haksızlık etme, özgüvenini sarsmalarına izin verme
ben mesleğimi seviyorum memnunum şükür mutluyum de geç:KK34:
hayat boyu başarılar dilerim
Sevgiler...:KK16:

Mesleginden utanmana gerek yok ve bence nişanlının ailesi de olsa nilanlın arkandaysa sorun yok demektir herkez istedi sevdi bir meslek kendine secer ona yönelir kendini bence bu kadar sıkma seni iyi anlıyorum bende polis memuruym ve ailem herzaman katşı cıktı olma diye ögretmenlik iyidir bir bayan için gbi laflar hep duyuyordum veya ögretmen olan birini övmeleri bak o söle böle yapıor sen gidip hayatını yakıosun diye rahatlık batıyor gbi laflar ama cok şükür mutluyum ne kadar zor da olsa gec saatlere kadr gelmesem de İşime aşıgım

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Senin zaten çok daha fazla tecrüben olduktan sonra iyi yerlerde çalıştıktan sonra pozisyonun da değişecek maaşın da değişecek. Kimse de öyle kolay kolay çıkaramaz. Bak 2 ayda iş bulmuşsun ne güzel işte. Kpssyi dene ama istemediğin bir işte çalışmak bilmiyorum.. Bir de mesleğini ezmeleri çok itici ben olsam vazgeçip kpss denemektense mesleğimde inat ederdim şu durumda..

Kendinizi şu anki işinizde mutlu hissediyorsanız ve KPSS ile atandığınızda şimdiki halinizden mutlu olamayacağınızı,hatta mutsuz olacağınızı düşünüyorsanız hiç millete kulak asmayın derim :KK19:

Sevdiğiniz,mutlu olduğunuz işi yapın
:KK31:

Onların burun kıvırdığı iş için millet nasıl uğraşıyor.
Allah aşkına şu kadınlar özellikle yaşlılar ne öyle bilmeden etmeden her şeye burnunu sokuyorlar ya hu.

erkekleri kötüleriz hep ama valla kadınlar çok fena.

Mesleginden utanmana gerek yok ve bence nişanlının ailesi de olsa nilanlın arkandaysa sorun yok demektir herkez istedi sevdi bir meslek kendine secer ona yönelir kendini bence bu kadar sıkma seni iyi anlıyorum bende polis memuruym ve ailem herzaman katşı cıktı olma diye ögretmenlik iyidir bir bayan için gbi laflar hep duyuyordum veya ögretmen olan birini övmeleri bak o söle böle yapıor sen gidip hayatını yakıosun diye rahatlık batıyor gbi laflar ama cok şükür mutluyum ne kadar zor da olsa gec saatlere kadr gelmesem de İşime aşıgım

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

ne kadar güzel! benim nişanlımda polis memuru, devresinizdir belki :))

Şunu da belirteyim ben memur olmak istemiyordum özel devlet fark etmez sevdiğim iş olsun dedim 3 yıl işsiz kaldım memur olduğumda herkes boşver devlete kapak attın ya gerisi önemli değil dedi ben kızdım maksat "devlete kapak atmak" değil helalinden mutlu olarak çalışıp ekmeğini kazanmak! Maalesef insanlar belli kalıplarda düşündükçe böyle olumsuz duygulara bizleri de hapsediyorlar:KK50:

Kendinden ödün verme canım.. Nasıl mutluysan öyle devam et.
Hem bu işi ileride yapamazsan da iş mi yok sana? bu hayat senin, yorumlara takılma ve gereken yerde cevabını ver.

X