Meslek/bölüm önerisi

scaleswoman010

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2017
14
21
29
Hanımlar merhaba
Fikirlerinize almak istiyorum konu şu önlisans mezunuyum.Bölümümden memnun olmadığım için başka bir bölüm okumak istiyorum.Önü açık ve ekonomik olarak sıkıntı çekmeyeceğim kolay iş bulabileceğim bir bölüm önerisi istiyorum. Yorumlarınızı bekliyorum.

sayısalım iyi değildir
Valla şu an ekmek aslanın midesinde.
Tıp dışında bitirince garanti iyi maaşlı iş yok.
Ne bölüm olursa olsun bitirince kolay iş bulunmuyor. Torpil varsa o durum başka.
Ataması bol olan sınıf öğretmenliği ve din kültürü öğretmenliği var ama mezun olduğun zaman bir bakmışsın her şey tersine dönmüş. Belli olmuyor. Ayrıca öğretmenliğin şartları şimdi çok ağır, genellikle doğuya atanıyorsun 6 sene zorunlu kalıyorsun. KPSS ve mülakatı geçersen o da.
Bazı mühendislikler iyi ama sayısalcı değilmişsin.
İktisat ve benzeri bölümler okusan yine KPSS süreci bekliyor seni yoksa özel sektörde denersin şansını.
Her şey okurken ve bitirdikten sonraki çabana bağlı anlayacağın.

Yetenekleriniz, kişilik özellikleriniz.. Bunları bilseydim öneride bulunabilirdim :)
Bilemediğim için üstteki arkadaş gibi tıp diyorum :)
aslında dile yeteneğim var öğrenmeye istekliyimdir yeni diller kesfetmek hoşuma gidiyor tercümanlık da düşünüyorum ama iş bulma sıkıntısı olurmu bilmiyorum.

Önlisans hangi bolumu okudunuz. Lise de ne çıkışliydiniz. Tekrar okumak istediğiniz bölüm 2 yıllık mi 4 yillik mi. Yanı o kadar çok bolum var ki önü açık olan. çok ucu açık bir soru sormuşsunuz. Bir de sizin yeteneğiniz ve istekleriniz ne. Istek derken sonrasında kolay para kazanma istegi ve iş sıkıntısı olmamasindan bahsetmiyorum. Ben kendi okuduğum alanı çok severek okudum hala okuyorum doktora yapıyorum ve mesleğim de bu. Ama mesela asla işletme okuyamazdim sayisal zekam iyi degil cunku. Her insan her bolumu okuyamaz demek istediğim. Hangi bolumu okuyabileceginize sizin karar vermeniz lazım. Siz ne tür bir alan istediğinizi belirtirseniz belki daha net cevaplar alabilirsiniz.

aslında dile yeteneğim var öğrenmeye istekliyimdir yeni diller kesfetmek hoşuma gidiyor tercümanlık da düşünüyorum ama iş bulma sıkıntısı olurmu bilmiyorum.

İngilizce öğretmenliği düşünebilirsiniz, tam olarak bilgim yok ama her durumda revaçtalar. Okullardan tutun, YDS TOEFL IELTS kurslarına kadar eğitmen olarak çalışabilirsiniz.

Valla şu an ekmek aslanın midesinde.
Tıp dışında bitirince garanti iyi maaşlı iş yok.
Ne bölüm olursa olsun bitirince kolay iş bulunmuyor. Torpil varsa o durum başka.
Ataması bol olan sınıf öğretmenliği ve din kültürü öğretmenliği var ama mezun olduğun zaman bir bakmışsın her şey tersine dönmüş. Belli olmuyor. Ayrıca öğretmenliğin şartları şimdi çok ağır, genellikle doğuya atanıyorsun 6 sene zorunlu kalıyorsun. KPSS ve mülakatı geçersen o da.
Bazı mühendislikler iyi ama sayısalcı değilmişsin.
İktisat ve benzeri bölümler okusan yine KPSS süreci bekliyor seni yoksa özel sektörde denersin şansını.
Her şey okurken ve bitirdikten sonraki çabana bağlı anlayacağın.
haklısınız tıp düşünebilirdim ama dediğim gibi cok çalışmak gerekir. Kazanınca yine aynı şekilde bitirmek 6 sene çok uzun
23 yaşındayım o kadar sene göze alamam sanırım hem yorucu bilemiyorum.Öğretmenlerin durumu ortada atanamayanlar çok çok fazla ama iktisat benzeri bölümleri düşünebilirm sagolun

Önlisans hangi bolumu okudunuz. Lise de ne çıkışliydiniz. Tekrar okumak istediğiniz bölüm 2 yıllık mi 4 yillik mi. Yanı o kadar çok bolum var ki önü açık olan. çok ucu açık bir soru sormuşsunuz. Bir de sizin yeteneğiniz ve istekleriniz ne. Istek derken sonrasında kolay para kazanma istegi ve iş sıkıntısı olmamasindan bahsetmiyorum. Ben kendi okuduğum alanı çok severek okudum hala okuyorum doktora yapıyorum ve mesleğim de bu. Ama mesela asla işletme okuyamazdim sayisal zekam iyi degil cunku. Her insan her bolumu okuyamaz demek istediğim. Hangi bolumu okuyabileceginize sizin karar vermeniz lazım. Siz ne tür bir alan istediğinizi belirtirseniz belki daha net cevaplar alabilirsiniz.
büro yönetimi mezunuyum. 4 yıllık bir bölüm düşünüyorum.Dil öğrenmeyi çizim yapmayı seviyorum

Çizim yapmayı seviyorsanız güzel sanatlar düşünebilirsiniz. Araştırmayı, öğrenciliği seviyorsanız, ki anladığım kadarıyla öyle, dile yatkinliginiz varsa akademisyenlik düşünebilirsiniz.

X