Kekler - Pastalar meyveli yas pasta (resimli)

AsiMavi

♥♥..hosgeldin BeHiCeM..♥♥
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2008
3.301
20
yapimi kolay ve lezzetli bir pasta.yazin yaptim ama eklemek simdi kismet oldu.

krem santiyi ustundeki tarife gore yapin ve kivam almasi icin buzluga koyun

pandispanya icin

4 yumurta
4 yemek kasigi sicak su
130-150 gr seker (iki kahve fincanı)
1 paket vanilya
100 gr un (iki kahve fincanı)
100 gr nisasta (iki kahve fincanı)
2 tatli kasigi kabartma tozu

KREMA ICIN

1 yumurta sarısı
7yemek kaşığı şeker
2 yemek kaşığı un (tepeleme)
2 yemek kaşığı mısır nişastası
2,5 su bardağı süt
vanilya
1 yemek kaşığı tereyağ
1tane muz
1 tane seftali.
1 paket krem santi
uzerini suslemek icin meyve

Yumurtalari sicak suyla en yüksek ayarda 1-2 dakika cirpin. Seker ve vanilya sekerini ekleyip tekrar 2-3 dakika cirpin. Önceden karistirdiginiz, elediginiz un, nisasta, kabartma tozu karisimini en kücük hizda karistirirak ekleyin.-Kalibiniza dökün hamuru. Kalibin kenarindan hafif hafif vurarak hamurun esitce yerlesmesini saglayin. Üstünün düz olmasina dikkat edin.-Önceden isitilmis firinda 180°de (firina göre degisir daha az olabilir) yarim saat (35) kadar pisirin.

krema icin Vanilya ve tereyağ hariç,bütün malzemeleri karıştırıp,koyu bir kıvam alıncaya kadar pişirin.Vanilya ve tereyağı da ekleyip iyice karıştırın ve soğumaya bırakın.
Ortasından ikiye kestiginiz kekin taban parçasını servis tabağına alin .Kremayı bolca sıvayin kekin üstüne.(sadece yanlardan 1 cm boşluk bırakmaya dikkat etmeliyiz üst parçasını kapatınca kremanın taşmasını önlemek için)
kremanın üzerine 1 tane muz ve 1 tane şeftaliyi dilimleyip sıraliyoruz.Kalan kremayı da meyvelerin üzerine sürdükten sonra kekin diğer parçasını oturtarak yerleştirriyoruz.Üzerini,soğuyan kremşanti ile güzelce kaplayıp meyvelerle susluyoruz.*Pastayı buzdolabında en az 4-5 saat beklettikten sonra servis yapıyoruz.Bir gece beklerse çok daha lezzetli olacaktır.

10290398fa85b336a8.jpg

Immm harika görünüyo ellerine sağlık cokacimcoookcokacimcoook

ya sen cok kotusun amaaasenağlama,rejimdeyim diyom anlamiyonmu yaaaa:mymeka:

tatlisim ellerine emegine saglik ay harika görünüyo bayildim tadi kimbilir nasildir görüntü buysa offf offfffffcokacimcoook

en kisa zamanda seni canimcigim:jeyyar: mümkünse elin bos gelme fazla bisey istemiyorum bir dilim bu pastadan yeterde artar bilea.s.:nazar:

tatlisim ellerine emegine saglik ay harika görünüyo bayildim tadi kimbilir nasildir görüntü buysa offf offfffffcokacimcoook

en kisa zamanda seni canimcigim:jeyyar: mümkünse elin bos gelme fazla bisey istemiyorum bir dilim bu pastadan yeterde artar bilea.s.:nazar:

delikafadulden:roflol:gelirim tabi gelmezmiyim yeterki sen cagir

Çok güzel gözüküyor çileğe bayılırım ellerine sağlık olsa da yesek şimdi ya cokacimcoook

canım ellerine kollarına sağlık....çok harika görünüyo....eminim tadıda harikadır...

of ya ne guzel suslemissin valla tam istah acici olmus, hele simdi cilek zamni cok guzel olur
ellerine saglik canim

X