Mide Bulantısı Kıza; Karında Tüylenme Erkeğe İşaretmiş

Odette

Annecik
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2009
217
3
"İlk aylarda bulantısı çok olan kadınların gerçekten de kızı olabilir çünkü ilk üç ayda bulantıya sebep olan hormonlar genelde kız çocuğunun salgıladığı hormonlardır. Erkek bebeği olan hamile kadınlarda, karındaki tüylenmeler erkeklik hormonu, testesteron hormonunun salgılanmasıyla açıklanabilir."
Bu, hamilelikle ilgili batıl inançlarla ilgili bir yazıda vardı, batıl inançların pek çoğunun doğru olmadığını ama bazılarında da gerçeklik payı olabileceğini söylüyordu ve bu örneği veriyordu.
Bakın bakalım ne kadar doğru.

ay_she

Herşey değişti...Herşey..
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2009
13.743
36
kız için dediğiniz doğru olabilir annem bana 4-5 haftalık hamileymiş ve çok fena halde

istifra ediyormuş öyle söylüyor kız kardeşimdede aynısı olmuş erkek kardeşimde ise pek

bulantısı olmamıs

E

Elis

Ziyaretçi
İlk aylarda bulantısı çok olan kadınların gerçekten de kızı olabilir çünkü ilk üç ayda bulantıya sebep olan hormonlar genelde kız çocuğunun salgıladığı hormonlardıryok oyle bisey ben kizimda hicbir belirti gormeden hamile oldugumu ogrendim ve hic midem bulanmadi 9ay boyunca. Erkek bebeği olan hamile kadınlarda, karındaki tüylenmeler erkeklik hormonu, testesteron hormonunun salgılanmasıyla açıklanabilir."buda cok sacma,,benim kizimda ve oglumdada karnimda tuylenme olmustu,,,,,,,

Egem

Yokluk içinde Cumhuriyeti kuranların torunuyuz.
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2007
22.267
12.172
benim 2 oğlum var iki hamileliğimde de karnımda tüylenme olmadı
ayrıca 2. hamileliğimde çok bulantım oldu

ezgik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2009
31
1
benim de her iki hamileliğimde de 17. haftaya kadar bulantı ve kusma hayatımı çekilme kıldı, hele 2. de kan kustum inanın, her sabah aç karına kan kusuyordum.

Ayrıca ikisinde de tüylenmem oıldu karnımda aslında birde koyu renk diye belirtmek lazım, (bu arada 2. gebeliğimin 6. ayındayım)

her ikisi de erkek:)

bence de çok tutmayabiliyor bunlar herkes de.

J

Juliet

Ziyaretçi
6 aylık olcam hala ara ara midem bulanıyo benım
kızlarında 4 ay deyince biterdin kesin.
oğlan daha çok bulantı yapıyo annede.
benim komşum 5 ay kustu 5 kilo verdi oğlu oldu.
bence çok saçma..

Libyana

Allah var, Allah yâr...
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2008
6.007
29
Benim için geçerli..

(her ne kadar varsayım olsa da :)

Bir bebeğim var o da kız.Hamileliğimin başlarında çok kuvvetli bulantılarım oldu;hatta sonuna kadar

sürdü diyebilirim periyodik aralıklarla..

Ben de tek kızım annem sadece bende çok fazla mide bulantısını yaşadığını söylüyor..

Ama karında kıllanma olayına ne şahit oldum ne kimseden duydum bilemiyorum

Son düzenleme:

incitanemtuana

EVLI MUTLU IKI COCUKLU :)
Pro Üye
10 Aralık 2007
25.553
25
38
benim kizimda ne bas dönmesi ne migde bulantisi nede as erme hic birini yasamadim ben
bence alakasi yok kiz yada erkekle
rabbim herkeze güzel hamilelikler kolay dogumlar nasip etsin insallah

ikiminikprenses

İki minik prenses ve bir prens 👧🏻👧🏻🧒
Pro Üye
1 Mayıs 2007
6.571
2.659
ilk üç ay öldüm bulantıdan ve kusmaktan...halada ara ara bulanıyorum...vede şuan göbegimde aşırı tüylenme oldu..eee benimkisis şimdi kızmı erkekmi :):):) doktorlar kıza benzetiyorlar

Shevvall

Guru
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2008
957
29
kuzenim hamileliği boyunca mide bulantısı yaşadı oğlu oldu.:nazar:
kardeşim çok fazla tüylenme sorunu yaşadı kızı oldu.........:nazar:.
:kahve::kahve:

E

EU2

Ziyaretçi
ben hiç karnımda tuylenme falan yaşamadım ...
gerci midemde hiç bulanmadı yhaf ben hiç hamilelikte olagan ustu durumlar yaşamadım aşermedim bile :S
bide derler erkekse gobekteki kahferengi cizgi asırı belirgin olur oda olmadı bende hoş karnımda ole aman aman şişmedi hastanede dolaşıodum lohusa odasına gittim millet bana dogum yaptınmı sen dedi oysa daha dogum yapmamıstım ...
erkek oldu ama hiç belirti melirti bişi yaşamadım ayol ...
hamilelimi hiç azımın tadıyla sızlan mızlan yaşayamadım CADIARZU

9ul54h

Guru
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2009
321
5
slamlar.benim bir kızım var 4 yaşında hamileliğimin 4. haftasında felaket mide bulantım oldu yatakdan kalkamadım 1 hafta falan, sonraki haftalarda her sabah banyoya koşmak üzere uyandım.şuan 12 haftalık hamileğim nerdeyse 3 biticek bir kere miğdem bulandı karnımdada tüğlenme oldu kızımda bunları yaşamamışdım.bakalım 4 hafta sonra belli olucak allahım sağlık sıhat versinde gerisi boş.