Doğuma Hazırlık Mide Bulantısı Kıza; Karında Tüylenme Erkeğe İşaretmiş

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Odette

Annecik
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2009
217
4
"İlk aylarda bulantısı çok olan kadınların gerçekten de kızı olabilir çünkü ilk üç ayda bulantıya sebep olan hormonlar genelde kız çocuğunun salgıladığı hormonlardır. Erkek bebeği olan hamile kadınlarda, karındaki tüylenmeler erkeklik hormonu, testesteron hormonunun salgılanmasıyla açıklanabilir."
Bu, hamilelikle ilgili batıl inançlarla ilgili bir yazıda vardı, batıl inançların pek çoğunun doğru olmadığını ama bazılarında da gerçeklik payı olabileceğini söylüyordu ve bu örneği veriyordu.
Bakın bakalım ne kadar doğru.

kız için dediğiniz doğru olabilir annem bana 4-5 haftalık hamileymiş ve çok fena halde

istifra ediyormuş öyle söylüyor kız kardeşimdede aynısı olmuş erkek kardeşimde ise pek

bulantısı olmamıs

İlk aylarda bulantısı çok olan kadınların gerçekten de kızı olabilir çünkü ilk üç ayda bulantıya sebep olan hormonlar genelde kız çocuğunun salgıladığı hormonlardıryok oyle bisey ben kizimda hicbir belirti gormeden hamile oldugumu ogrendim ve hic midem bulanmadi 9ay boyunca. Erkek bebeği olan hamile kadınlarda, karındaki tüylenmeler erkeklik hormonu, testesteron hormonunun salgılanmasıyla açıklanabilir."buda cok sacma,,benim kizimda ve oglumdada karnimda tuylenme olmustu,,,,,,,

benim 2 oğlum var iki hamileliğimde de karnımda tüylenme olmadı
ayrıca 2. hamileliğimde çok bulantım oldu

benim de her iki hamileliğimde de 17. haftaya kadar bulantı ve kusma hayatımı çekilme kıldı, hele 2. de kan kustum inanın, her sabah aç karına kan kusuyordum.

Ayrıca ikisinde de tüylenmem oıldu karnımda aslında birde koyu renk diye belirtmek lazım, (bu arada 2. gebeliğimin 6. ayındayım)

her ikisi de erkek:)

bence de çok tutmayabiliyor bunlar herkes de.

6 aylık olcam hala ara ara midem bulanıyo benım
kızlarında 4 ay deyince biterdin kesin.
oğlan daha çok bulantı yapıyo annede.
benim komşum 5 ay kustu 5 kilo verdi oğlu oldu.
bence çok saçma..

Benim için geçerli..

(her ne kadar varsayım olsa da :)

Bir bebeğim var o da kız.Hamileliğimin başlarında çok kuvvetli bulantılarım oldu;hatta sonuna kadar

sürdü diyebilirim periyodik aralıklarla..

Ben de tek kızım annem sadece bende çok fazla mide bulantısını yaşadığını söylüyor..

Ama karında kıllanma olayına ne şahit oldum ne kimseden duydum bilemiyorum

Son düzenleme:
benim kizimda ne bas dönmesi ne migde bulantisi nede as erme hic birini yasamadim ben
bence alakasi yok kiz yada erkekle
rabbim herkeze güzel hamilelikler kolay dogumlar nasip etsin insallah

Her ikiside var ve oglumuz olucak inşallah Allah'ın izniyle

ilk üç ay öldüm bulantıdan ve kusmaktan...halada ara ara bulanıyorum...vede şuan göbegimde aşırı tüylenme oldu..eee benimkisis şimdi kızmı erkekmi :):):) doktorlar kıza benzetiyorlar

kuzenim hamileliği boyunca mide bulantısı yaşadı oğlu oldu.:nazar:
kardeşim çok fazla tüylenme sorunu yaşadı kızı oldu.........:nazar:.
:kahve::kahve:

ben hiç karnımda tuylenme falan yaşamadım ...
gerci midemde hiç bulanmadı yhaf ben hiç hamilelikte olagan ustu durumlar yaşamadım aşermedim bile :S
bide derler erkekse gobekteki kahferengi cizgi asırı belirgin olur oda olmadı bende hoş karnımda ole aman aman şişmedi hastanede dolaşıodum lohusa odasına gittim millet bana dogum yaptınmı sen dedi oysa daha dogum yapmamıstım ...
erkek oldu ama hiç belirti melirti bişi yaşamadım ayol ...
hamilelimi hiç azımın tadıyla sızlan mızlan yaşayamadım CADIARZU

slamlar.benim bir kızım var 4 yaşında hamileliğimin 4. haftasında felaket mide bulantım oldu yatakdan kalkamadım 1 hafta falan, sonraki haftalarda her sabah banyoya koşmak üzere uyandım.şuan 12 haftalık hamileğim nerdeyse 3 biticek bir kere miğdem bulandı karnımdada tüğlenme oldu kızımda bunları yaşamamışdım.bakalım 4 hafta sonra belli olucak allahım sağlık sıhat versinde gerisi boş.

Dediklerinize bakılırsa eskilerin tahmin yöntemleri de pek gerçekçi değilmiş :))

kızımdada mıgde bulantısı tuylenme olmuştu oglum olacak sımdı ondada aynı mıgde bulantısı tuylenme oldu sadece fark oglumda tuylenme fazla mıgde bulantısıda uzun surdu

ben hiç mide bulantısı cekmedim ve karnımda tüylenmeler oldu ama kızım olcak hoş gören herkes erkek mi dio ya hayırlısı

bende bu teori yi yersiz çıkaranlardanım ilk hamileliğimde 4 ay boyunca mide bulantım ve kusmam oldu hemde öle sabah felan değil günde 4-5 kez.karında tüylenme felanda olmadı erkekti benimkiler hemde ikiz şimdi 2. kez hamile kalmayı planlıyorum bu nasıl olur bilemem önce olması lazım tabi:eek:

X