Kaynak, Postiş, Çıtçıt, Peruk Mikro kaynak ve keratin kaynak ...

arzum77

MEMETÖR :))
Pro Üye
15 Ekim 2010
16.009
8.813
Selam kızlar :) Yaklaşık bir iki senedir aklımda olan bir işleminde dün yaptırmış bulunmaktayım :))
Saçlarım röfleden boyadan dolayı yıpranmıştı. İki sene önce dayanamadım çok kıssa kestirdim. Evet saçlarım uzadı ama istediğim uzunluğa röfleli sarı boyalı saça getirmenin ne kadar zor olduğunu az çok bilirsiniz Tabiki :KK66:
Uzun araştırmalarım sonucunda Kadıköy'de Platin Peruk merkezinde saçlarıma mikro ve keratin kaynak yaptırdım..
Ön kısımlara mikro kaynak yapıldı,toplandığı Zaman belli olmaması için. Arka kısımlarada keratin kaynak yapıldı.. 250 adet saç kullanıldı.. Hatta aralara ekstradan daha açık tonlarda da birkaç tane saç eklendi.. Ayrıca çıtçıtlı perçemde aldım :) Çok hoşuma gitti :KK49:
Minimum 4 ay ile 6 ay arası süre veriyorlar saçın uzamasına bağlı olarak çıkartılıp takılacak tekrardan.. Her ay bakım için gidiyorsunuz ücretsiz.. İşlemden sonra neler yapılması gerektiği anlatılıyor. Saçlar için size garanti belgeside veriliyor. %100 gerçek insan saçı. Her türlü işlem yapılabiliyor saça..
İşlemi düşünen arkadaşlara tavsiyem muhakkak iyi araştırın,gidin,yapılan işi görün öyle karar verin :KK66:
Albüm olarak öncesi sonrası foto ekleyeceğim. Merak eden bakabilir :KK66:

Selam kızlar :) Yaklaşık bir iki senedir aklımda olan bir işleminde dün yaptırmış bulunmaktayım :))
Saçlarım röfleden boyadan dolayı yıpranmıştı. İki sene önce dayanamadım çok kıssa kestirdim. Evet saçlarım uzadı ama istediğim uzunluğa röfleli sarı boyalı saça getirmenin ne kadar zor olduğunu az çok bilirsiniz Tabiki :KK66:
Uzun araştırmalarım sonucunda Kadıköy'de Platin Peruk merkezinde saçlarıma mikro ve keratin kaynak yaptırdım..
Ön kısımlara mikro kaynak yapıldı,toplandığı Zaman belli olmaması için. Arka kısımlarada keratin kaynak yapıldı.. 250 adet saç kullanıldı.. Hatta aralara ekstradan daha açık tonlarda da birkaç tane saç eklendi.. Ayrıca çıtçıtlı perçemde aldım :) Çok hoşuma gitti :KK49:
Minimum 4 ay ile 6 ay arası süre veriyorlar saçın uzamasına bağlı olarak çıkartılıp takılacak tekrardan.. Her ay bakım için gidiyorsunuz ücretsiz.. İşlemden sonra neler yapılması gerektiği anlatılıyor. Saçlar için size garanti belgeside veriliyor. %100 gerçek insan saçı. Her türlü işlem yapılabiliyor saça..
İşlemi düşünen arkadaşlara tavsiyem muhakkak iyi araştırın,gidin,yapılan işi görün öyle karar verin :KK66:
Turkiyeye ne zaman gelsem kaynak yaptirirdim ama hep yanlis yerde yaptirdigim icin hep kotu oldu dolandi taranlaz hale geldi ve cok yipratti saclarimi senin bunu yazman iyi oldu bidaha kine orda yaptiririm canim merakla bekliyorum fotolarini

İyi günlerde kullanın öncelikle.

Bende 7 yıldır sürekli , kaynağın her türlüsünü kullandım . Dediğiniz gibi yapan kişi çok önemli, herkesin dediğinin aksine hiç yıpranma ve dökülme olmadı.Tres kaynağa merak saldım şimdi de henüz çok yaygın değil sanırsam ...

Tekrar iyi günlerde kullanın...

Bende 7 yıldır sürekli , kaynağın her türlüsünü kullandım . Dediğiniz gibi yapan kişi çok önemli, herkesin dediğinin aksine hiç yıpranma ve dökülme olmadı.Tres kaynağa merak saldım şimdi de henüz çok yaygın değil sanırsam ...

Ne kadar güzel :KK19:
Gittiğim merkez saçı görmek istiyor,bakıyor hangi teknik saça uygunsa onu öneriyor.. Tres kaynak bende duydum evet ama nasıldır gerçekten bilemiyorum. Bana tres olur deseydiler kabul ederdim tabi. Ne uygunsa o yapılmalı :KK66:
Sizin foto varmıydı,ekledinizmi? Merak ettim :21:

Çok kısa saçada kaynak yapılırmı? yada doğal dururmu..saçlarım çok dökülüyor sııfıra vurmayı düşünüyorum..normalde hızlı uzar ama ya bi süre sonra uzun olmasını istersem diye tereddütteyim

asla ve asla kesinlikle tavsiye etmiyorum. 2005-2015 arası hep çıt çıt kullandım. en sonunda artık yeter diyip mikro kaynak yaptırmaya karar verdim. istanbul'da en iyi olan kuaförlerden birine gittim zaten 2 yer var bu işte iddialı olan. isim vermek istemiyorum. ilk başlarda gözünüze güzel görünebilir fakat sonrası tam bir felaket. dip kısımları beyaz beyaz oluyor, saçlar tiftikleniyor ve en kötüsü çıkartmak için gittiğinizde saçlarınızın yarısı lavobada kalıyor. çok büyük hayal kırıklığı yaşadım ben kimsenin yaşamasını istemem. toplam 1800 liralık ödeme yaptım ki fazlasına bile razıydım çünkü saç benim için en önemlilerden biriydi. dönüşte havalimanında ağlarken mahvoldum kuş tüyü kadar kalan saçlarıma baktıkça kendimden nefret ettim nasıl bunu kendime yaptım diye. bir daha da tövbe ettim böyle bir işleme. hatta tam açılmayan tiftikli kısımlardan birini kesmek zorunda kaldım. şuan 6 aydır saçımı kendine getirmeye çalışıyorum sürekli dökülüyor o işlemden beri, kuaförde döküldüğü yetmemiş gibi. zaten çabuk uzayan bir yapısı yok. çok şükür biraz daha iyi. artık mikro kaynak keratin kaynak nano kaynak falan filan tövbeler tövbesi. çok istediğim zaman takıyorum çıt çıtı çıkıyorum oh mis istediğin zaman tak çıkar. siz siz olun böyle şeylerden uzak durun. konuyu hatırlayınca tekrar kalp atışlarım hızlandı elim ayağım titredi resmen aman diyim.

ayrıca eklemek istediğim bir nokta daha var. yaptırdığım mikro kaynakta 1 hafta sonra ilk parçası çıktı. sonraki her hafta birer birer çıktı. yani %40ı çok net kendiliğinden düştü 6 ay içerisinde. isteyen olursa elimde kalan parçaların resmini bile gönderebilirim. kuaförde çıkarttığım kaynakların yüzüne bile bakmak istemedim. görmek istemedim bir daha. yani tamamen ziyan oldu param. normalde istersen geri veriyorlar parasını ödemiş oluyorsun çünkü. önce sağlıklı saç olsun gerisi yalan yemişim kaynağını..

Yaşadığınız olaya çok üzüldüm -Devrim- -Devrim-
Benim iki ay oldu kullanalı saçlarımı. Bir sorun yaşamadım. Saçlar çok kaliteli zaten,başka kuaförlere gidiyorum bazen hepsi çok beğeniyor.
Kaynak yerlerinde beyazlaşma yaşamadım ben. Yaşasam yazarım neden yazmiyim. Sonuçta burada bilgi paylaşımı yapıyoruz,insanlara yanlış bilgi vermek ne kadar kötü . Ayrıca elime ne geçecek? Yani..
Bende henüz çıkmada olmadı kaynaklardan. Tek yaşadığım sıkıntı saçlarımın çabuk uzaması. Dipler çabuk uzadı ve kendi saçlarım biraz biraz karışmaya başladı sanki. Ama tarayınca açılıyor. Kuaförüm diplerden başlayıp taramamı söyledi ikinci ay kontrolünde. Sanırım ben üçünü ayda çıkartıp tekrar taktıracağım. Ondan öncesinde dip boyamı yaptıracağım öyle gideceğim söktürüp taktırmaya..
Şu an kendi saçımdan hiç dökülme olmuyor olmadı.
Haliyle normalde dökülen saçların o kaynakların içinde oldugunu biliyorum. Kaynakları çıkarttıgımda onların hepsi geleceğinden bir anda eyvah saçsız kaldım paniği yapmayacağım umarım :) O an neler yaşarım bilemiyorum. Bu kadar yoğunluk ve uzun saça alışınca o kendi saçım haliyle bana ince ve zayıf gelecektir. Ama ben hemen taktırmayı düşünüyorum .
O gün geldiginde tecrübemi paylaşacağım Tabiki .
Diger konuya kaynak kısmının fotosunu çekip eklemiştim . Yine diyorum o beyaz beyaz olma durumu olmadı bende. Kaynak yerleri şeffaf kendi saç rengimde.

benim de şeffaftı en başta. saçlardaki kalite de tartışılmazdı. ama beyaza döndü sonrasında. kaynak yaptırmadan önce olan saçım ile kaynaktan sonraki arasındaki fark çok fazla. saçlarımda oldukça azalma oldu. ayrıca sonuçta dökülecek olan saçların zaten gideceği belli. ama gerçek olan şu ki saç derine sen hisetmesen de verdiğin bir zarar ekstra yük var bu da çıkacak diğer saçların sağlıklı olmasını engelliyor. mevcut durumdan daha fazla azalmasının diğer bir sebebi de oluşan tiftiklenmiş halin açılmaya çalışırken koparak gitmesi. yani zaten gür olan bir saçta durum belki çok belli etmeyebilir kendini ama normal bir saç yoğunluğu olan insanda durum apaçık. zaten ben beyaz olmasına hiç takılmadım. benim üzüntüm saçlarımın azalması ve onlara zarar vermesi oldu. yine de herkes farklı tecrübe edebilir. umarım kimse yaşamaz bu durumu.
ekte bende kalan kendi çıkan saçların halini koydum.
20160226040459.jpg

Kızlar,şu an kuafördeyim.. Kaynaklar çıkarıldı,bakımı yapılacak ve tekrar taktıracağım.. Kendi saçım tarandı yıkandı ve fön çekildi. Açıkcası saçımda azalma çok çok az. Yıpranma hiç yok gibi. Saçlarım çabuk uzadığı için üçüncü ayda çıkartıp taktırma işlemi yaptırıyorum.
Tekrar öncesi sonrası foto yaparım sizin için :KK66:

merhaba bende cok istiyorum kaynak yaptırmayı ama olumsuz yorumları gördükçe korkuyorum :KK43:
Tatlım ben olumsuz bir durum yaşamadım. Bence gittiğin yer,kullandıkları malzeme ve müşteriye verilen önem değer çok önemli. Heryere güvenilip yaptırılamıyor işte ,sonuçta saçımızı emanet ediyoruz..
Ben gönül rahatlılıgı için bu yeti tavsiye ederim. Instagramdada bak,birçok ünlü zaten burayı tercih ediyor :KK66:

Tatlım ben olumsuz bir durum yaşamadım. Bence gittiğin yer,kullandıkları malzeme ve müşteriye verilen önem değer çok önemli. Heryere güvenilip yaptırılamıyor işte ,sonuçta saçımızı emanet ediyoruz..
Ben gönül rahatlılıgı için bu yeti tavsiye ederim. Instagramdada bak,birçok ünlü zaten burayı tercih ediyor :KK66:
teşekkür ederim cnm bi araştırayim bende :)

Ben de bu konuda çok dertlıyım bende ısım yazmak dogru mı bılmıyorum ama ıkea taraflarında çok unlu bır kuafore 2.5 ay once mıkro kaynak yaptırdım ışk takıldıgında guzeldı tabı fonlu olmak gerekıyor hep benım saclarım ince tellı 2. 5 ay kullandım dun cıkarttırmaya gıttım bır daha taktırmayacaktım çünlü kullanımı zor geldı yıkaması kurutması şekıl vermedı ayrı bir iş neyse asıl konuya gelelım gıttıgımde sacıma bır solusyon surerek gevsettıler ve gercekten kopmadan cıjarttılar ama sacın dıplarınde uzayan kısmlar bırbırlerıne dolanmıştı keratın kalıntıları da kaldı bıraz çocuk benım sacımı acmaya ugraşırken kuafordekı kaynakları yapan kişi (sahıbı herhalde)geldı ince dışlı bıt taragı gıbı bişeyle sacımı en dıbınden hatır hıtur hızlı bır şekilde tarayarak sacımı oluk oluk yoldu resmen dokulen sacları ellerıyle yerlere cabucak savurdu bunu da alelacele kımse gormesın dıye yaptı bence canım çok acıdı ve yere baktıgımda oluk oluk dokulmuş koparttıgı sacları gordum sacım yolundu dedıgımde onlar senın sacın degıl keratın kalıntısı dedı şaka gibi

Kızlar velhasıl kedı kuyrugu kadar sacım kaldı ve kaynak işlemıne 1500 tl para odedım saclarım anca guclenmeye başlamıştı defalarca telefondan sordum sacıma en ufak bır zarar verecekse kesınlıkle ıstemıyorum dıye bana garantı verdı kesın konuştu boya da yaptıracam dıye gıtmiştim boya istemıyoum vaktım yok dedım hazırladılar dedı duz boyadan 180 tl para aldı boya yapılınca fonunu nasıl istersın dedıler bende tabıkı onun için ayrı para isteyeceklerını dusunmeden dalgalı dedım oradan 230 kıra odeyerek yanı boyanın üzerıne de 50 tl koymuşlar sacımı yolduklarıbyetmemış gıbı cıktım

Orası kalabalık dıye fazla tepkı veremedım zaten çok haxırcevaplar kesınlıkle hata kabul etmeyıp cabucak kapatıverıyorlar konuyu ınstagramda çok unlu bır kuafor sayfasına yazdım dırek engelledı dıger sayfasına yazdım anında ordan da engelledı şu an burnumdan soluyırum buna resmen dolandırıcılık denmez de ne denır soyleyın bana isim yazılıyor mu yazılıyorsa kuaforun adını yazacagım ısteyene ozelden yazarım

X