Millet göre küçük bir sıkıntım var..

Nur Fener

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2018
5
1
36
Merhaba arkadaşlar,

Doğru kategoriye yazdığımdan emin değilim ama sıkıntıma göre en uygunu burası diye düşünüyorum.

Ben 2016 da Almanyadan Türkiyeye gelin geldim ve Sakaryada yaşıyorum. Şuan 2 yaşında bir kızım var ve 3 aylık hamileyim. Rabbime çok şükür eşimde iyi biri her konuda bana destek çıkıyor hiç sıkıntımız yok. Aile olarak sıkıntımız yok ama... 4 sene burda olduğum halde çok yanlızım. Arkadaş çevrem yok. Akrabalar biraz uzak oturuyor. Sadece bir teyzem var yakınlarda onunla da hiç kafa dengi değiliz. 40 yaş fark olunca ... Demek istediğim şu... Eğer Sakaryada ALMANYADAN GELENLER VARSA VE GÜVENİLİR İNSAN İSE mesajını bekliyorum.

Allahıma çok şükür derdim yok bunuda küçük bir sıkıntı olarak görüyorum ama bazen insan sevincini ve üzgünlüğünü paylaşmak istiyor. Hep eşime anlatıyorum oda sabır ile dinliyor ama onuda bıktırmak istemiyorum.

Üstteki arkadaşa hak veriyorum neden özellikle almanya? Birde 4 senedir sakaryadaymışsınız hiçmi kurs vs ortamınız olmadı?

Evet haklısınız... Ama kendimi daha iyi ifade etmek için Almanyadan birini arıyorum. Bir kaç kişi ile tanışma fırsatım oldu ama onlar bana hep "Almancı" alaycı bakışlarla bakıtılar. Ve bazıları acık acık laf soktular. Bu durum beni çok üzdü. Ben Vatanımı sevdiğim için temelli gelmeye karar verdim ama burda daha halen beni yabancı olarak görenler var.

Bu arada kızım ile Almanca konuşuyorum. 2 dilli büyümesini isityorum. İnşallah ilerde İngilizceye de başlayacaz. Ondan da Alman çevre arıyorum. Almanların sevdiğim ve beğendiğim için değil. Ne kadar çok dil bilirse o kadar ilerde faydasını göreceğini düşünüyorum.

Dedem ve anaannemle ben ilgileniyorum. İkisi kısa bir süre önce vefat ettiler. Onlar gittikten sonra yanlız olduğumu daha çok anladım

Evet haklısınız... Ama kendimi daha iyi ifade etmek için Almanyadan birini arıyorum. Bir kaç kişi ile tanışma fırsatım oldu ama onlar bana hep "Almancı" alaycı bakışlarla bakıtılar. Ve bazıları acık acık laf soktular. Bu durum beni çok üzdü. Ben Vatanımı sevdiğim için temelli gelmeye karar verdim ama burda daha halen beni yabancı olarak görenler var.

Bu arada kızım ile Almanca konuşuyorum. 2 dilli büyümesini isityorum. İnşallah ilerde İngilizceye de başlayacaz. Ondan da Alman çevre arıyorum. Almanların sevdiğim ve beğendiğim için değil. Ne kadar çok dil bilirse o kadar ilerde faydasını göreceğini düşünüyorum.

Bence siz hala kendinizi yabancı olarak görüyorsunuz. Belki de karşı tarafta böyle bir etki bırakmışsınızdır.

Tamam haklısınız küçük yaşta öğrenirse kızınız çok büyük bir artı onun için ama sizin arkadaşınız ve kızınızla konuştuğunuz dil arasında bağlantı nasıl kurdunuz orası bence biraz garip olmuş. Arkadaşı kendiniz için mi istiyorsunuz yoksa kızınız için mi? Sizin arkadaşınız oturup sizin 2 yaşındaki kızınızla mı sohbet edecek de Almanca bilmesi önemli sizin için? Siz kızınızla isterseniz hiç Türkçe konuşmayın bu sadece sizi bağlar.

2 Yıldır İstanbulda yaşıyorum ben de aynı dertten muzdaribim ve benzer bi konu açmıştım. Çok zor bi durum sizi anlıyorum ama Alman konusuna bende arkadaşlar gibi takıldım🙄 Birkaç insan sizi dışladı diye herkes aynı olmayacak.

2 Yıldır İstanbulda yaşıyorum ben de aynı dertten muzdaribim ve benzer bi konu açmıştım. Çok zor bi durum sizi anlıyorum ama Alman konusuna bende arkadaşlar gibi takıldım🙄 Birkaç insan sizi dışladı diye herkes aynı olmayacak.

Çok haklısınız. Belki o kadar kötü şeyler yaşadığım için kendimi Almanyadan arkadaş olsun diye odakladım.

X