minik kahve veya beyaz böcekler

acsi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mart 2019
83
15
Merhaba arkadaşlar eylül ayından bu yana evde minicik dikkatle bakılmadıpımda anlaşılmayacak böcekler var ama hep toz olan yerde görüyorum evin en ücra köşelerinde dolap arkalarında baza içlerinde vb ve kitap üstü gazete üstü balkonda bile gördüm evim rutubetli değil yeni taşındım taşınırken herşeyi yıkadım ama sanırım diğer evden geldi huylandım artık bide küçük bebeğim var devamlı eli yerde orda burda olan devamlı evi sil süpür yapıyorum dolap içlerini siliyorum bütün evde silmesiğim yer kalmadı tamam bitti dedim bugün salonda yerde gördüm bebeğimin yanında ya Bi çözüm bulan olmamış forumlarda sizde Bi çözüm bulan varmı

Bakliyat ve baharatlarınizi kontrol ettinizmi
Evet kontrol ettim 2 ay önce nohutun içinde gördüm komple yıkadım çamaşır suyuyla ama evdeki kıyafet dolapların ın içindede var bunlardan heryeri tüm dolap içlerini sildim dün yerde gördüm minicik el feneri açınca hareket etti hatta

Merhaba arkadaşlar eylül ayından bu yana evde minicik dikkatle bakılmadıpımda anlaşılmayacak böcekler var ama hep toz olan yerde görüyorum evin en ücra köşelerinde dolap arkalarında baza içlerinde vb ve kitap üstü gazete üstü balkonda bile gördüm evim rutubetli değil yeni taşındım taşınırken herşeyi yıkadım ama sanırım diğer evden geldi huylandım artık bide küçük bebeğim var devamlı eli yerde orda burda olan devamlı evi sil süpür yapıyorum dolap içlerini siliyorum bütün evde silmesiğim yer kalmadı tamam bitti dedim bugün salonda yerde gördüm bebeğimin yanında ya Bi çözüm bulan olmamış forumlarda sizde Bi çözüm bulan varmı
Evde çiçek var mi... Bende evimde bakıyorum ve küçük küçük böcekler görüyorum etrafta.. Tabi ilaç falan kullanmaya başladım...

Evde çiçek var mi... Bende evimde bakıyorum ve küçük küçük böcekler görüyorum etrafta.. Tabi ilaç falan kullanmaya başladım...
Yok maalesef çiçek falan Bi çok foruma baktım kimi Toz böceği diyo kimi bakliyat biti kimi tahta böceği tek ortak söyledikleri kurtulamadıkları naparsa yapsalar kurtulamamışlar umarım bizlere zarar vermiyodur bebeğim var ve devamlı yerlerde herşeyi ağzına sokuyo kafayı yicem devamlı dolap silmekten ev sil süpür den bebeğime yeterli zamanı ayıramıyorum😪ilaçlama ile

Ama diğeri evim bahçeli idi ordan gelmiş olabileceğini düşünüyorum o evdede 1.2 kez rastladım önemsemedşm çünkü çiçekten dir dedim ama burada da görünce sık sık huylandım tüm evi iç dış her yeri sildim aklınıza gelebilecek tozlandığı an bunlar çıkıyo yetişemiyorum hızlarına ve hergün toz görüyorum sildiğim halde

Ama diğeri evim bahçeli idi ordan gelmiş olabileceğini düşünüyorum o evdede 1.2 kez rastladım önemsemedşm çünkü çiçekten dir dedim ama burada da görünce sık sık huylandım tüm evi iç dış her yeri sildim aklınıza gelebilecek tozlandığı an bunlar çıkıyo yetişemiyorum hızlarına ve hergün toz görüyorum sildiğim halde
Evinde petek varsa orda da olabilir abla.. Icleri cok tozlu oluyor peteklerjn. Ordan her çeşit canli üretebiliyo malesef.. Eger hala devam ederse küçük böcek savarlar var. Prizlere takılan.. Ondan alabilirsin❤

Evinde petek varsa orda da olabilir abla.. Icleri cok tozlu oluyor peteklerjn. Ordan her çeşit canli üretebiliyo malesef.. Eger hala devam ederse küçük böcek savarlar var. Prizlere takılan.. Ondan alabilirsin❤
Aaa sağol işe yarar inş Bi deneyim canım ben sadece sinekler için var sanıyordum çok sağol canım🥰❣️

Bebekler için sıkıntı olurmu nette araştırdım ama Bi bilgi yazmıyo çevrenizde kullanan varmı bilginiz var mı acaba bu konu ile ilgili çok teşekkür ederim şimdiden
Önceki evimdeki jomşum kullanıyordu iletişimim olsaydı keşke de sorsaydım:KK43:

Yinede teşekkür ederim 🌺
Merhaba öncelikle geçmiş olsun. Evdeki böceğinizin adı kitap biti muhtemelen. Öyle silme toz alma gibi işlemlerle bitmiyor ne yazıkki. İnsana zararı olmayan bir tür ama çok hızlı ürüyor. Sebebi ise öyle toz vs değil üreme sebebi nem rutubet. Eski evde rutubet var demişsiniz ordan bu Eve taşımış olabilirsiniz. Tek çözüm ilaçlama. A1 ilaçlama bu konuda çok başarılı ama pandemi dönemi nasıl olur bilemiyorum. Size ilaç önerebilirim k othrine ve ıcon10cs bu ilaçlar azaltır biraz. Birde kış mevsimi kalorifer yanması ile nem azaldığı için biraz yok oluyorlar. Nisan gibi tekrar çıkıyormuş. Ev kendi eviniz ise çatlak yarık ben varsa kapatmak da üreme alanlarını yok eder

Merhaba öncelikle geçmiş olsun. Evdeki böceğinizin adı kitap biti muhtemelen. Öyle silme toz alma gibi işlemlerle bitmiyor ne yazıkki. İnsana zararı olmayan bir tür ama çok hızlı ürüyor. Sebebi ise öyle toz vs değil üreme sebebi nem rutubet. Eski evde rutubet var demişsiniz ordan bu Eve taşımış olabilirsiniz. Tek çözüm ilaçlama. A1 ilaçlama bu konuda çok başarılı ama pandemi dönemi nasıl olur bilemiyorum. Size ilaç önerebilirim k othrine ve ıcon10cs bu ilaçlar azaltır biraz. Birde kış mevsimi kalorifer yanması ile nem azaldığı için biraz yok oluyorlar. Nisan gibi tekrar çıkıyormuş. Ev kendi eviniz ise çatlak yarık ben varsa kapatmak da üreme alanlarını yok eder
Merhaba kiracıyız bebek var ilaçlama olayını sırf buyzden ertelemek durumunda kalıyorum bırakacak kimsem yok 😪ya gitmiyorlar evet bu aylarda da gitmedi heryeri siliyorum kafayı yemek üzereyim pandemi zaten bitirmişti bunlar sayesinde tamamen bitti psikolojim kıyafet dolabı mutfak dolabımheryerdeler naftalin koydum yine kar etmedi Bi çok forum okudum kimse kurtulamamış evi komple bırakıp kaçasım var yani harbi zengin olsam herşeyi bırakıp ev sahibine giderim o derece 😪

Merhaba kiracıyız bebek var ilaçlama olayını sırf buyzden ertelemek durumunda kalıyorum bırakacak kimsem yok 😪ya gitmiyorlar evet bu aylarda da gitmedi heryeri siliyorum kafayı yemek üzereyim pandemi zaten bitirmişti bunlar sayesinde tamamen bitti psikolojim kıyafet dolabı mutfak dolabımheryerdeler naftalin koydum yine kar etmedi Bi çok forum okudum kimse kurtulamamış evi komple bırakıp kaçasım var yani harbi zengin olsam herşeyi bırakıp ev sahibine giderim o derece 😪
Naftalin daha çok zararlı özellikle bebek için soluması çok tehlikeli. Siz ilacı kendiniz alın bebek uyuyunca köşe dip sıkın iki saat sonra biraz havalandırın kokusu çıkar sadece silmeyin. Bebek öyle heryeri ellemez. Yada Cuma dan sıkın ilacı anneniz vs kalın iki gün ilaçlı kalsın sonra silersiniz. Aslında silmemek gerekiyor ama işte mecburuz çocuklardan

Bahsettiğin böcekler kitap bitini hatırlatırlatıyor. İnsan için zararsız. Endişe etmene gerek yok. Nem seviyorlar %25 e kadar muhtemelen yaşayabiliyorlar. hayvan yuvalarında yaşamayı ( yani şu otdan çöpten yapılmış yığınlarda yaşıyorlar çoğunlukla) Bir fırsat bulurlarsa eve girebiliyorlar. Yada eski bir kitap bir eşya ile taşınabiliyorlar. Süpürgeliklerde yaşamayı çok seviyorlar. Biraz çekingen varlıklar. Kontrol edilen yerlerde pek görünmemeye çalışıyorlar. evet toz seviyorlar ama sadece ona bağlı yaşamıyorlar. En çok nem onları hayatta tutuyor. Yazın ürüyorlar ve yüzlerce yumurta bırakabiliyorlar. Çok cansızlar dokunduğunda elin hissetmiyor bile ve onlar ölüyor, ama geride epey oldukları için tek tek ölmeleri farketmiyor ne yazık ki. Çok takmazsan sıkıntı yok. Gıdaları pek açık bırakma. Çok sık açılmayan kanepe altlarını falan da çok seviyorlar. Ortam havadar ve kuruysa tek tük görüyorsun nemli yerlerde daha çok görebilirsin. şu ince detaylara yapılan ilaçlama fayda verebilir. İnsana zarar vermeyecek ilaçlar var ama ilacın her yere nüfuz etmesi lazım. yoksa fayda etmez. Ama endişe etmene gerek yok bebeğine falan bişey yapmazlar. Yukarıda ozy34 adlı arkadaşın mesajını farketmemişim, aynen doğru tespit. Çünkü başına gelince iyi bir araştırmacı oluyorsun. Benim kızlar dalga geçiyor benimle anne biz onları farketmiyoruz bile sende görme diyorlar.::)))

Son düzenleme:
X