Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi Minyon Bebekler...

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri
Mrb. Benimde oğlum 38+6 da sezeryan 2700 48cm doğdu sütüm gelmedi tabi hastanede mama verildi evdede mama verdim 6 gün kadar filan baktık memeyi emmek istemiyor vermedim kontrole gittik 2500 düşmüş doktor tekrar mama dedi vermedim kucağımda uyuttum emxirdim emxirdim 2780 oldu sonra 3900 oldu şimdi 4200 filandir herhalde. Üzülüyorum etrafmdaki bebisler hep kilolu tombik eller kollar:110: şimdi emzik kullanıyoruz keşke kullanmasaydim diyorum AColursa ggüzel etmiyor yoksa sinirleniyor emmek istemiyor

Seneler önce açılmış bir konu tabi ama yazayılım belki yorum gelir:)
Benim kızım 39+5 te doğdu normal doğum
2720 kg 47 cm
İlk iki ay 1 kilo 1 kilo aldı gayet iyiydi 3. Ay 800 gr aldı tek anne sütü 4. Aydan sonra ne olduysa oldu kilo alımımız yavaşladı şu an 7 aylık 6 200 iki ay neredeyse kilo hiç almadı bi ara hastalandı zayıfladı
Boyu şu an 66 cm maşallah çok hareketli yuvarlanıyor ediyor hareketlerinde problem yok. Sütüm azaldığı için ek gıdaya erken geçtim yiypr mamada veriyorum yemesi iyi ama tartıya koyuyolar kızımda hiç kilo yok. Gerçekten çok üzülüyorum.

Seneler önce açılmış bir konu tabi ama yazayılım belki yorum gelir:)
Benim kızım 39+5 te doğdu normal doğum
2720 kg 47 cm
İlk iki ay 1 kilo 1 kilo aldı gayet iyiydi 3. Ay 800 gr aldı tek anne sütü 4. Aydan sonra ne olduysa oldu kilo alımımız yavaşladı şu an 7 aylık 6 200 iki ay neredeyse kilo hiç almadı bi ara hastalandı zayıfladı
Boyu şu an 66 cm maşallah çok hareketli yuvarlanıyor ediyor hareketlerinde problem yok. Sütüm azaldığı için ek gıdaya erken geçtim yiypr mamada veriyorum yemesi iyi ama tartıya koyuyolar kızımda hiç kilo yok. Gerçekten çok üzülüyorum.
bence vrdiklerin yetmiyordur. benim.kizim da 2700gr dogru simdi 6bucuk aylik ve 7500gr fln

Merhaba arkadaşlar, benim kızım da 39+5 'te 2920 gr ve 47 cm doğdu. Sadece ilk ay 1100 gr aldı ondan sonra 600 gr , 500 gr, derken şuan 9 aylık ve 7700 gr. Son iki ayda 300 'er gram aldı ,hatta son 4 ayda.. Ama boyu 72 cm şuanda kilosu 800 gr az boyu da normal.. hatta azcık uzun. Ama kilosu az olduğu için kısa gibi gözüküyor.. Evime gelen misafirler hep aynı şeyi söylüyor: Ne kadar hafifsin , kim sana bilmem kaç aylık der..( burası geldikleri aya göre değişiyor:))) ).. Biraz oturduktan sonra da misafirim : hımmm tabi kilo almazsın hiç durmuyorsun ki... demeye başlıyor...

slm anneler benim kızım 39.haftada 3400 gram 48 cm doğdu 6.aya kadar herşey iyi gidiyordu anne sütü aldı almaya devam ediyor birden kilo alımı durdu 11 aylık 7500 gram ve 73 cm eşim ve ben uzunuz kızımız ufacık sağlğı iyi davranışları çok güzel ama kilo akmıyor metabolizma uzmanına gittik değerleri iyi çıktı fantomalt kullandık işe yaramadı bağışklık bölümüne gidiyoruz hacettepede değerleri düşük çıktı şubatta tekrar kontrol var
Merhaba suan kiziniz nasil aradan yillar gecmksitr.

Arkadaşlar benim kızım 32 hafta 1125 kg 40 cm doğdu şuan kızım 23 hafta boyu 76 cm kilosu 8.5 kg gerçekten artık napacagimi bilmiyorum herkes dalga geçer gibi üzülme normal diyor erken doğmuş mesele erken doğması değil erken doğan bebekler kendini zamanla toparlar benim kızımın bu kadar geriden gelmesi beni kahrediyor kullanmadığım yöntem kalmadı özel mama kalorili süt fortini ınfatrini neskuik çorba yemek yeri geldi günde 6 öğün zorla bile olsa verdim kız almıyor kilo ve ben artık çok yoruldum

Valla sizleri okudukça benim moralim daha da bozuldu... Siz bu bebeklere minyon diyorsanız benim kızım ne ki o zaman...

19 haziranda doğdu..5 temmuzda doğması lazımdı... 2,260gr ve 43 cm boyunda doğdu... hastaneden çıktığımızda kimbilir ne kadardık bilmiyorum... ilk 4 ay sadece anne sütü emdi.. 4 ay 750gr dan aşağı kilo alınca, aptamil kaşık maması başladık. çünkü kızım biberondan emmeyi bilmiyor ve istemiyor. devam sütü içine bu aptamil gece mamasını yedi hep.. gündüz mamalarını da istemedi. yoğurt yiyemedi çok gazı oldu. şimdi mamalarını yerken sebze çorbasına başlamıştık ki... grip olduk... birden bire huyu değişti... şimdi her uykudan sonra yemek yiyen kız, 5-6 saat hiç yemiyor.. beni emiyor o da çok iştahlı değil. diş mi çıkarıyor acaba bilmiyorum. kakası da biraz yumuşak..
gripten önce de idrar yolu enfeksiyonu oldu, geçmişti...

velhasıl, ben tam yemeğini oh ne güzel yiyor inşallah bu ay kilo alırız biraz dediğimde hep bişey oluyor...
kızım nerdeyse 6 aylık olmak üzere.. ama 6 kilo anca olmuştur... ve şu an hiç yemek yediremiyorum...
üzüntümden deliricem...
napıcam bilmiyorum.. insanların 3,5 aylık bebeği 5 kilo ve buna ufak diyorlar... benim kızım 6 aylık 6 kilo anca... boyu da 60cm... hadi bakalım şimdi bana deyin , napsın bu anne?
Merhaba benim bebeğim de böylemoralim de çok bozuk siz yazalı epey olmuş ama bana ne tavsiye edersiniz kızınız nasil şimdi umarım hersey yolundadir🤗

X