Mira ismi ve anlamı??

pembe dusler

Guru
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2010
1.039
359
Merhabalar..Mira isminin Kuran'da geçtiğini biliyordum.Kuranda geçiyormuş ama anlamı tartışma anlamlarına gelıyormuş... Bilemedim bilgisi olan yazabılırmı teşekkürler

Kuranda şeytan, cin, mekkeli müşrikler de geçiyor.🙄 Kuranda geçmesi onemli değil. Guzel anlamli olsun. Tartışma anlamına geliyorsa bu enerjiyi alır. Anlami guzel bir isim verin bence. Onun yerine Miray koyun.
Ay gibi ışık saçan demek.
Evet yani bende onu demek istemiştim Kuran'da geçiyor ama anlamı iyi değil.ama bayada rağbet gören bi isim dedim net bilen var mı anlamını sorayım diye buraya yazdım

Mira ismi kuyruklu yıldız, güçlü kadın, emir veren komutan gibi anlamları var.. Yani her dilde farklı bir anlamı var..Arapça'da tartışma kelimesinin karşılığı, farsça da emir veren komutan, İbranice de daha farklı ama şuan hatırlamıyorum.. Yani farklı anlamları var..

Mira ismi kuyruklu yıldız, güçlü kadın, emir veren komutan gibi anlamları var.. Yani her dilde farklı bir anlamı var..Arapça'da tartışma kelimesinin karşılığı, farsça da emir veren komutan, İbranice de daha farklı ama şuan hatırlamıyorum.. Yani farklı anlamları var..
Yani koyulabilir mi bu isim bilemedim

Koyulabilir neden koyulmasın.. Genel olarak adaleti, azmi ve gücü temsil ediyormuş az önce bi baktımm🤣🤣

Tabi bu tarz isimlerden hoşlanıyorsanız kötü bir anlamı yok gayet de Koyulabilir bir isim..

Ama ben ipek, inci, sude, sudenaz, Feride, Duru ... gibi isimleri de çok seviyorum..Ekleyeyim, Mira ismini de sevdim

konulabilir bence ama şöyle de bir durum var dinimizde peygamber efendimizin islam dışındakilere benzemeyip onların yolundan, hâlinden ve âdetlerinden uzak durmamızı emretmekle ilgili beyanları olduğu söyleniyor yazılıyor. Bu isimde yabancıların daha çok kullandığı onları anımsatan bir isim dolayısıyla bu açıdan bakınca müslümana daha yakışır yabancı özentisi gibi durmayan isimleri tercih etmekte fayda var

X