Misafir ve muhabbet kusu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
benim de evde kedi ve kopegim var, bir ara kusumuz da vardi sonra gitti.

kedi ve kopegimi misafir geldiginde odaya kapatmam asla. ama yemek yerken eger rahatsiz olurlarsa masaya cikmasindan vs bunu engellerim. alir indiririm veya dikkatini dagitirim. hic olmadi en basitinden kapiyi kapatirim o evin diger odalarinda takilir yemek bitince salonu acarim. ama benimkiler zaten beni takmaz, yani kapiyi kapatinca kotu falan etkilenmezler arkalarini donup giderler. :KK70: o yuzden rahatim. bazi hayvanlar hassas oluyor mesela sahipleri de daha dikkatli oluyor. onlara bir sey diyemem.

siz de tiksiniyorum vs demek yerine “yemek bitene kadar kafesine koysak olur mu” diyebilirdiniz. buyuk ihtimalle siz fark etmeseniz bile mimiklerinizden anlasilmistir tiksindiginiz. kusun sahibi de rahatsiz olabilir yani sonucta onun evinin bir parcasi o. bilmiyorum karsilikli gereksiz buyutulmus gibi geldi.

O zararsız bir şey yapmaz gibi bir şeyi söylemek kolay olabilir ama ornitofobi diye bir şey var maalesef. Bende de var ve kuşların ani hareketlerinden inanılmaz korkuyorum. Bu elimde değil. Ancak ben de yıllarca kediyle yaşamış biri olarak diyebilirim ki evimizin parçası olan canlar için ıyyy, iğrenç, tiksindim falan demek ev sahiplerini oldukça üzüyor. Zaten dediğim gibi benimki tiksinmek değil de ciddi korkuyorum. Ben kuşu olan birine gidince durumumu anlatıp kafeste kalmasını rica ediyorum hiç de ters bir tepkiyle karşılaşmadım. Zaten herkes de her an dışarıda bırakmıyor zira muhabbet kuşlarının sürekli evin içinde uçuşmasının da tehlikelere açık bir durum olduğu gerçek.

Hayvanlardan korkma işini çok iyi bilirim
Kendim de deli gibi korkarım hatta
Acaba kendinizi yanlış mı ifade ettiniz?
Tiksiniyorum filan çok uç kelimeler bana göre
Ben mesela severim ama korkarım
Yanlarına yaklaşamam, oldukları yerde duramam
Ev sahibine ve evcil hayvana da sıkıntı çıkarmamak için evcil hayvanı olduğunu bildiğim evlere gitmem misafirliğe
Siz de bildiğiniz evlere gitmezseniz kimse için sorun kalmaz

Tiksinir miydim bilmem..ama korkarim buyuk falansa..yani benim her hayvanla fobi derecesinde korkum var

O zararsız bir şey yapmaz gibi bir şeyi söylemek kolay olabilir ama ornitofobi diye bir şey var maalesef. Bende de var ve kuşların ani hareketlerinden inanılmaz korkuyorum. Bu elimde değil. Ancak ben de yıllarca kediyle yaşamış biri olarak diyebilirim ki evimizin parçası olan canlar için ıyyy iğrenç tiksindim falan demek ev sahiplerini oldukça üzüyor. Zaten dediğim gibi benimki tiksinmek değil de ciddi korkuyorum. Ben kuşu olan birine gidince durumumu anlatıp kafeste kalmasını rica ediyorum hiç de ters bir tepkiyle karşılaşmadım. Zaten herkes de her an dışarıda bırakmıyor zira muhabbet kuşlarının sürekli evin içinde uçuşmasının da tehlikelere açık bir durum olduğu gerçek.
Iyy tiksindim demedim ki hic!

Bizim de ogluşumuz var ( kuş demiyoruz artık) ,kafesi sürekli açık istediği gibi gezip , pisleyip tüy dökebilir. Korkan birisi geldiğinde başka odaya alırız ya da kapısını kapatırız ama tiksinene tek tavsiyem kuştan çok benden tiksinmesi olur. Belki ben hazırlık yaparken elimi yıkamadım, belki malzemeleri temiz yıkamadım, belkiler uzar gider . Halbuki kuşlar zaten canı sıkıldıkça dip köşe kendini temizliyor🤣 Hatanız gider gitmez rahatsız olduğunuzu söylememek olmuş, eminim en başta bir çözüm bulurlardı. Aynı şekilde korkuyorum dense anlayış gösteririm ama tiksinir tarzda hareketler yapana tepkim farklı olur.

korkular da genelde ailede korkan anne- baba birinden öğreniliyor

buna çok dikkat etmeye çalıştım mesela ben. çünkü kendi korkum bile rahatsız edici.
benim oğlan kedileri çok seviyor sokak kedilerini besler ağzını burnunu öper asla etkilenmesin diye bir şey söylemedim.

Tiksinir miydim bilmem..ama korkarim buyuk falansa..yani benim her hayvanla fobi derecesinde korkum var
muhabbet kusunun en buyugu ısaret parmagınız kadar oluyor
bir kartal bır atmaca bır sahın degıl yanı :KK70:

Hanımlar rica ediyorum polemik olmasın, üsluplara da dikkat edelim, bazı konularda hep aynı şey yaşanıyor, evcil konuları, çocuk konuları, çalışan-çalışmayan kadın konuları ve öğretmen topiklerinde.
Aynı şey burada da yaşanmasın lütfen😬

Tepenizde uçmasından korkabilirsiniz evet ama madem tiksiniyorsunuz neden gittiniz? Sonuçta o kuş kafeste durmuyor sürekli değil mi? Salıyorlar geziyor ortada. Siz istemiyorsunuz diye kafese koymuşlar daha ne yapsınlar?

Odaya kapatsalardı diyenler olmuş ama o canlı o evin bir bireyi. Eve gelen misafir çocuk sevmiyor diyelim çocuğunuzu odaya kapatır mısınız? Ben köprk severim ama çok tüy döken canlılar ve sorumluluk istiyor. Kendime güvenmediğim için bakmadım hiç. Bir arkadaşımın golden köpeği var, her yer tüy oluyor bazen rahatsız oluyorum ama bir söz söylemeye hakkım yok. Göze almış gitmişim çünkü. Ben gideyim o evdeki canlıyı odaya kapatsınlar fikri çok yanlış geliyor

Sizin de kediniz varmış ev sahibi için kuşun uçması, hareket halinde olması gayet normaldir, bunu anlıyor olmanız lazım aslında.

Ben köpeklerden korkuyorum ciddi manada aşmaya çalıştim ama olmuyor. Bir arkadaşımın köpeği var onun evinde hic görüşmeyiz ya bana gelir yada dışarıda görüşürüz. Ne evine gidip diken üstünde dururum ne de onu rahatsız ederim.

Kuşlar sizi bu kadar rahatsız ediyorsa gitmemeliydiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X