Mutfak Dekorasyonu Misafir yemek takimina sizce bunlar uygun mu?

gdincler

Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2018
10
5
41
Merhaba,
Evlilik hazırlık surecine başladım.
Günlük kullanım icin 6 tane beyaz yemek tabagim var. Ek salata, kase tabaklarim da var.
Karacadan kırmızı kahvalti takimim da var ve halen modasi gecmedi bence.
Yıllar once alınmış 12 kişilik kütahya porselen yemek takımim var. Pembe cicek desenli. Fotosunu ekledim.
Günümüzde tropik, afrikali, kadin, marine, siyah, kirmizi vs derken yüzlerce modern konseptte yemek takimlari da cikti.
Örneğin eklediğim kadin desenli yemek takımından da 300tl ye 12 servis 12 cukur alip misafir icin 2.takim yapip tabak konusunu kapatmak istiyorum.

Danışmak istediklerim
1-kadin desenli yemek takimi cok mu ucuk kacar? Mesela misafire verilir mi? Kayınvalidenizin, gorumcenizin önüne koyar misiniz?
2-pembe desenli yemek takimi misafir icin cok mu demode?
3-illa silver veya gold cizgili bir yemek takimi almam mi lazım? Yani bugun tam takimi 1000tl den asagi degil. Bir suru ek pasta tabagim fincanim varken gereksiz bir full sete para vermek istemedim. Sizler ne düşünüyorsunuz? Cikamadim bu isin içinden.

Eklentiler

• IMG_20190820_222642.jpg
    IMG_20190820_222642.jpg
    86,4 KB · Görüntüleme: 291
  • IMG_20190908_024002.jpg
    IMG_20190908_024002.jpg
    83,4 KB · Görüntüleme: 313
Son düzenleme:
inanin kisiden kisiye degisir bu, bana kalsa elinizdekiler yeterlidir. misafir ve günlük diye ayirmayi bile sacma bulurum
misafiriniz cok mu oluyor o da önemli ama misafir icin ekstra birsey almak gereksiz geliyor. kayinvalidem misafir icin aldirmisti elim gitmiyor yer kapliyor keske almasaydim diyorum, dogumgünlerinde bile cikarasim gelmiyor

inanin kisiden kisiye degisir bu, bana kalsa elinizdekiler yeterlidir. misafir ve günlük diye ayirmayi bile sacma bulurum
misafiriniz cok mu oluyor o da önemli ama misafir icin ekstra birsey almak gereksiz geliyor. kayinvalidem misafir icin aldirmisti elim gitmiyor yer kapliyor keske almasaydim diyorum, dogumgünlerinde bile cikarasim gelmiyor
Henuz bekarım ama yakin oturacagimiz icin kayinvalide gorumceler derken 8kisi bence sık sik gelir :) teşekkür ederim cevabiniz icin🙏

Zevk meselesi tabi. Ancak ben kadın figüranlı tabağı ne misafirin, ne de kaynanın önüne koymazdım. Belki arkadaşlar arası olabilir. Eklediğin resimler arasında (bana göre) gerek kaynana, gerek misafir, hatta günlük kullanım için sağ alt (4. Fotoğraf).

Benim kullandığım bunlar, derin tabağı da var, diyorum ya, benim hoşuma gider, senin veya bir başkasının gitmez, ben hangi tabaktan yiyorsam, misafir de ondan yeyiversin. :)

Eklentiler

• 20190909_133418.jpg
    20190909_133418.jpg
    73,3 KB · Görüntüleme: 276
Zevk meselesi tabi. Ancak ben kadın figüranlı tabağı ne misafirin, ne de kaynanın önüne koymazdım. Belki arkadaşlar arası olabilir. Eklediğin resimler arasında (bana göre) gerek kaynana, gerek misafir, hatta günlük kullanım için sağ alt (4. Fotoğraf).

Benim kullandığım bunlar, derin tabağı da var, diyorum ya, benim hoşuma gider, senin veya bir başkasının gitmez, ben hangi tabaktan yiyorsam, misafir de ondan yeyiversin. :)
4lu foto takim ama almadim. Peki pembe cicekli misafire olur mu? Fincanli olan tam takım, ams biraz demode

Pembe çiçekli de olur. Varsın demode olsun, gelenler takıma mı yorum yapacak, yoksa nasıl ağırlayıp yemek yaptığını mı yorumlayacak. :)

Sizin tercihinize kalmış.
Ben aşırı düşkünümdür, artık evimdeki takımların haddi hesabı yok.
Sıkıldım bile değiştirmek istiyorum, koyacak yerim olsa takımdan ziyade daha modern farklı renkli kombin ve modern resimlerle olan takımlardan almak istiyorum mesela:)

Sizin tercihinize kalmış.
Ben aşırı düşkünümdür, artık evimdeki takımların haddi hesabı yok.
Sıkıldım bile değiştirmek istiyorum, koyacak yerim olsa takımdan ziyade daha modern farklı renkli kombin ve modern resimlerle olan takımlardan almak istiyorum mesela:)
Kesinlikle katılıyorum. Leopar, kaplan afrika konsepti bile cikmis. Bi de indirim olunca dayanamayip hepsini alasim geliyor. O yuzden 1 tane modern takimalmaya gostericem. Ama sizin gibi hissettiğimden yeni modellerden hep 2li servis tabagi alip nefsimi koreltmeyi de düşünüyorum ☺️ kendim yerim onda 🙈

Kesinlikle katılıyorum. Leopar, kaplan afrika konsepti bile cikmis. Bi de indirim olunca dayanamayip hepsini alasim geliyor. O yuzden 1 tane modern takimalmaya gostericem. Ama sizin gibi hissettiğimden yeni modellerden hep 2li servis tabagi alip nefsimi koreltmeyi de düşünüyorum ☺ kendim yerim onda 🙈
Sormayın ya, neler var neler.
Ananas hawaii temaları,afrika konsept, kadın figürler, sadece yazılı notlu tabaklar, mackenzie zaten hayalimdir ama o kadar para yazık günah.
Hatta porselano sitesi olması lazım, Ankara da da bir yerde böyle mekan var adını hatırlayamadım ama bir girin bakın derim.
Hepsi benim bebeklerim diye ekrana yapışıyorum:))

tamamıyla size kalmış.. siz begeniyorsanz konu kapanmıştır.. kv görumcenn önune de konur ayrıca ..
eskidendi o 80 kusur parca yaldızlık suslu yemek takımları.. bende gunluge 6+6 , misaifrliğe de 6+6 takım alacağım..
öyle ekstreden kahvaltı tkm almayacagım aldıgım yemek takımlarn pasta tabaklarını kullanırım :KK66:
benm arkadasım aldı o afrika konsepti olanlardan süper bence herkesin önune de çıkarıyor.. eskiden öyleydi bu zamanda böyle.. benm alacağım takmları görsenz herhlde :KK70:
sizinklerde gayet yeter artar bile.. merak etmeyın .. fazla da mutfagnızı doldurmayın..

tamamıyla size kalmış.. siz begeniyorsanz konu kapanmıştır.. kv görumcenn önune de konur ayrıca ..
eskidendi o 80 kusur parca yaldızlık suslu yemek takımları.. bende gunluge 6+6 , misaifrliğe de 6+6 takım alacağım..
öyle ekstreden kahvaltı tkm almayacagım aldıgım yemek takımlarn pasta tabaklarını kullanırım :KK66:
benm arkadasım aldı o afrika konsepti olanlardan süper bence herkesin önune de çıkarıyor.. eskiden öyleydi bu zamanda böyle.. benm alacağım takmları görsenz herhlde :KK70:
sizinklerde gayet yeter artar bile.. merak etmeyın .. fazla da mutfagnızı doldurmayın..
Bunlardan da aldim☺️🙈 cok teşekkür ederim görüşleriniz icin. Yaldızli olmazsa kınarlae gibi hissediyorum bazen 🙄

Eklentiler

• IMG_20190904_124845.jpg
    IMG_20190904_124845.jpg
    173,4 KB · Görüntüleme: 183
Bunlardan da aldim☺🙈 cok teşekkür ederim görüşleriniz icin. Yaldızli olmazsa kınarlae gibi hissediyorum bazen 🙄
tamamıyla sizin zevkinize göre.. millete göre değil de kendnize göre hareket edin kullanacak olan sizsinz.. biri bişy derse siz de evet ben çok begendım dersnz :KK70: bu cümle yeterde artar bile.. yaldızlı takım mı kaldı allah askına .. ninem zamanndaydı hep.. millet artık 80-90 parça tkm olarakta almıyor artık.. herkes mat , keramika , kutahya nano desenlere yöneliyor.. masa örtüsü yerine runner amerikan servisi kullanıyor..

tamamıyla sizin zevkinize göre.. millete göre değil de kendnize göre hareket edin kullanacak olan sizsinz.. biri bişy derse siz de evet ben çok begendım dersnz :KK70: bu cümle yeterde artar bile.. yaldızlı takım mı kaldı allah askına .. ninem zamanndaydı hep.. millet artık 80-90 parça tkm olarakta almıyor artık.. herkes mat , keramika , kutahya nano desenlere yöneliyor.. masa örtüsü yerine runner amerikan servisi kullanıyor..
☺️ 🙏 Harikasıniz

Zevk meselesi fakat bu tarz şeyleri senelerce kullanacağımız için renkli tavsiye etmem. Emin ol rengarenk şeylerin aşığı olan insanlar bile evlendikten bikaç sene sonra sıkılıyorlar. Bence daha sade ya da tek renk desenli şeylere bakmalısın.

Niye demode olsun ki eğer fazla tabağınız varsa hiç gerek yok bence. Benim de var ceyizimde çok uzun zaman önce almıştık 4 ay sonra evleniyorum ve hepsini kullanacağım tabak sonuçta bizimle ne kadar kalacak ki illa kırılan olacak o zaman alırsınız. Ama illa alacağım derseniz şu mavi beyaz olanlar var bence hem çok sık duruyor hem de bence modası geçmiyor. Tekli olarakta satılıyor. Bakabilirsiniz

X