misyon koruma sınavını kazananlar ;)

DadsDaughter

Babasının Kızı ;)
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2011
493
72
Eşi polis olanlara tanıdık gelir "misyon koruma sınavı". Polislerin meslekteki en kıymetli sınavlarından ve görevlerinden biridir. Bu yıl sınav yapıldı, yazılı-sözlü derken zorlu bir süreçten geçtiler, çok şükür biz kazanarak noktaladık. Şimdi bizi yeni belirsizlikler bekliyor: Nereleri yazacağız? Hangi ülkeye (şehirlere) gitmek istesek..? Gidip ne yapacağız:) Bu heyecanı paylaşan var mı aramızda? Hem sevinelim hem dertleşelim.

hayırlı olsun arkadaşım benim eşimde kazandı :)
cok sevindik ilk gün yerlere göklere sığamadık :)
sonra kafamızda binlerce sorular,,,, tarihler belli değil gidilecek yer belli degil nereler tercihte olacak belli değil
eşyalar ne olacak gittiğimiz yer nasıl olacak ....
eminim aynı duyguları sizde yaşıyorsunuz
özellikle gitmek istediğiniz yer varmı??

Yaşasın! Sonunda mutluluğumu paylaşabilecek, beni anlayabilecek birini buldum!:)) Vallahi çok sevindim. Bizi ancak biz anlarız. Benim puanı öğrendiğim günden beri içim içime sığmıyor, hatta git gide daha çok mutlu oluyorum düşündükçe, gerçekten harika bir fırsat yakaladık Allah'ın izniyle. Aynı sorular bende de. Ama başı, nereleri tercih etmeli sorusu çekiyor. Benim hayalim Amerika bu işin başından beri. Ama çok radikal bir fikir. Bir sürü çekincelerimiz var. Avrupa'ya da sıcak bakıyoruz. Belli bir karar yok yani. İkinci soru da ne zaman gideceğiz? Benim 3 yaşını dolduracak bir oğlum var. Kreşe başlayacaktı normalde Eylül'de. Eşim Eylül'de gideceğimiz söylüyor kayıt yaptıramıyorum, bir karar alamıyorum. Belirsizlik zor... Birlikte atlatırız inşallah:KK66: Sizin kafanızda bir yer var mı? Çocuk var mı?

bende googleda misyon araması yaparken gördüm mesajınızı hemen siteye üye oldum bu yıl nedense herkes ben kazandım demekten korkuyor şu an misyonda olanlarda yardımcı olmuyor
günlerdir şaşı oldum nereyi tercih edelim diye internette araştirma yapmaktan
en azından nereler boş bilsek ona göre araştırma yapsak
eylülde son gurup dönecekmiş yani en kötü ihtimal eylülde gidilir,,
amerika avrupa yada balkanlar olsun istiyoruz ancak eşimin sıralaması son 50de bize kalırmı güzel yerler bilmiyorum
bizim çocuğumuz yok malesef :KK43: :KK43: sizin daha itinalı düşünmeniz gerekiyor londranın çocukların eğitimi için iyi olduğu söyleniyor 3 yaşında başlıyorlarmış okula.. sıralamanız iyi ise eylülden önce gidebilirsiniz
temmuz ağustos ve eylülde 3 gurup olarak dönüş olacakmış boşalan yerlerde buna göre doldurulur sanırım

Hayırlı olsun bayanlar.
Benim eşim de polis ama henüz beş yılı dolmadığı için başvurmadı.
Ancak aklımda var ben istiyorum bu sınava girip kazanmasını.

Süreçten bahsetmeniz mümkün mü?
Dil seviyesi nedir eşinizin mesela?
Çok zor mu sınav?
Gidince kaç yıl kalınılıyor gidilen yerde vs.

teşekkür ederiz nomunomuchua inşaallah yapılacak ilk sınavda sizede kısmet olur
eşimin dil seviyesi cok iyi değil zaten bu yıl cokta önemsenmedi. yazılı sınavdada mülakattada %20 yabancı dil puanı vardı
ama eşiniz düşünüyorsa yavaş yavaş başlasın calışmaya misyon hazırlık için hazırlanan kitaplar mevcut bu yılki sınav kısa bir sürede duyuruldu ve sınav yapıldı hazırlıklı olanlar yazılı sınavda avantajlı oldu
1 yıllık görev ancak bir yıl daha uzatma yapılıyormuş tabi burası türkiye belki yönetmelik değişir daha az yada daha çok kalınabilinr

bende googleda misyon araması yaparken gördüm mesajınızı hemen siteye üye oldum bu yıl nedense herkes ben kazandım demekten korkuyor şu an misyonda olanlarda yardımcı olmuyor
günlerdir şaşı oldum nereyi tercih edelim diye internette araştirma yapmaktan
en azından nereler boş bilsek ona göre araştırma yapsak
eylülde son gurup dönecekmiş yani en kötü ihtimal eylülde gidilir,,
amerika avrupa yada balkanlar olsun istiyoruz ancak eşimin sıralaması son 50de bize kalırmı güzel yerler bilmiyorum
bizim çocuğumuz yok malesef :KK43: :KK43: sizin daha itinalı düşünmeniz gerekiyor londranın çocukların eğitimi için iyi olduğu söyleniyor 3 yaşında başlıyorlarmış okula.. sıralamanız iyi ise eylülden önce gidebilirsiniz
temmuz ağustos ve eylülde 3 gurup olarak dönüş olacakmış boşalan yerlerde buna göre doldurulur sanırım
Son çağrılma 1 Eylül'müş ama ondan önce gidileceğini duymadım ben, yani ilk gitme tarihi Eylül diye biliyoruz ama... Bizim bildiğimiz de kulaktan dolma dediğiniz gibi hiç bir kesin bilgi veren yok. Eşim ve bütün arkadaşları kazandılar kendi aralarında konuşuyorlar ama herkesin bildiği diğerininki kadar:) Bizim sıralamamız iyi ilk 30'dayız. İnşallah sizin de bizim de gönlümüze göre olur! Ben şimdi öncelikli olarak çocuk açısından bakıyorum tam da kreşe başlama yaşı olduğu için eğitim konusuna önem veren bir yer olması dediğiniz gibi önemli. Londra güzel fikir haklısınız. Açılırsa yazarız onu büyük ihtimal. Bir açılsa yerler..... Eşimin dediğine göre seçimden sonra eğitime çağırırlar diyor haziranda eğitim tamamlanır. Temmuz'da tercih ancak yaparız bu durumda. Böyle fikir yürüte yürüte gideceğiz o günlere yapacak bir şey yok.:) Belki gideceğiniz yer uğurlu gelir bir çocuk gelir size Avrupa doğumlu:)

Evet tvkarakus'un dediği gibi bizim garipler son anda öğrendiler koştur koştur kitap alıp çalıştılar:) Allah'tan ingilizce kursuna sene başında başlamıştı da o aradan çıktı biraz. Yds puanı istemediler ama bir sonrakinde isteyebilirler. Belli olmaz. Yazılı sınav konuları zaten belli, alacağı kalın kitapta da her şey var. Yapacağı tek şey çalışmak çalışmak:) Önce yazılı sonra mülakat yapılıyor, yazılıda aldığı puan sırasına göre mülakata çağırıyorlar. Mülakatta nelerden puan alınacağı da yönetmelikte yazıyor. İki soru soruluyor biri İngilizce olarak cevaplanıyor. 2 yıl kalınıyor gidilen yerde ama o da değişebilir. Şimdiden başarılar gönlünüzce olsun:KK66:

tebrik ederim ne mutlu size.
ay bizim 1,5 yılımız var çok istiyor eşim kazanmayı, kpdsden 90-95 alıyor her sene. dilden yana sıkıntı yok ta şans işi sanırım biraz. inşallah bizde kazanabiliriz. bi arkadaşımız şuan abujada :) bildiğin kabilelerle yaşıyormuş :))

tebrik ederim ne mutlu size.
ay bizim 1,5 yılımız var çok istiyor eşim kazanmayı, kpdsden 90-95 alıyor her sene. dilden yana sıkıntı yok ta şans işi sanırım biraz. inşallah bizde kazanabiliriz. bi arkadaşımız şuan abujada :) bildiğin kabilelerle yaşıyormuş :))
Abuja da ne?! :KK48: Google'dan bir bakayım:)

Son çağrılma 1 Eylül'müş ama ondan önce gidileceğini duymadım ben, yani ilk gitme tarihi Eylül diye biliyoruz ama... Bizim bildiğimiz de kulaktan dolma dediğiniz gibi hiç bir kesin bilgi veren yok. Eşim ve bütün arkadaşları kazandılar kendi aralarında konuşuyorlar ama herkesin bildiği diğerininki kadar:) Bizim sıralamamız iyi ilk 30'dayız. İnşallah sizin de bizim de gönlümüze göre olur! Ben şimdi öncelikli olarak çocuk açısından bakıyorum tam da kreşe başlama yaşı olduğu için eğitim konusuna önem veren bir yer olması dediğiniz gibi önemli. Londra güzel fikir haklısınız. Açılırsa yazarız onu büyük ihtimal. Bir açılsa yerler..... Eşimin dediğine göre seçimden sonra eğitime çağırırlar diyor haziranda eğitim tamamlanır. Temmuz'da tercih ancak yaparız bu durumda. Böyle fikir yürüte yürüte gideceğiz o günlere yapacak bir şey yok.:) Belki gideceğiniz yer uğurlu gelir bir çocuk gelir size Avrupa doğumlu:)
aynen bizim bildiklerimizde kulaktan dolma bilgiler... amin inşallah herkes istediği yere gider,, eşiniz memur olarak mı girdi komiser olarak mı?? başka bir soru var aklımda şimdi biz lojmanda oturuyoruz 8 adet boş lojmanımız daha var eşyaları lojmanda bırakabilirmiyiz acaba daha önce misyona katılanlardan eşyasını lojmanda bırakan oldu mu ki bununla ilgili bilginiz varmı

aynen bizim bildiklerimizde kulaktan dolma bilgiler... amin inşallah herkes istediği yere gider,, eşiniz memur olarak mı girdi komiser olarak mı?? başka bir soru var aklımda şimdi biz lojmanda oturuyoruz 8 adet boş lojmanımız daha var eşyaları lojmanda bırakabilirmiyiz acaba daha önce misyona katılanlardan eşyasını lojmanda bırakan oldu mu ki bununla ilgili bilginiz varmı
Kızlaar listemiz açıklandı! 175 şehir var. Canım eşim komiser amir olarak gidiyoruz. Senin eşin de komiser mi memur mu? Memursa onların da açıklanmış dağıtılmaya başlanmış. Heyecaan asıl şimdi başlıyoor! :KK49::rolleyes:

ayyyyy ne güzel bir haber verdin :rolleyes::rolleyes::rolleyes:rabbim hep böyle mutlu heyecanlar yaşatsın inşallah
benim eşim memur canım nezaman tercih başlayacakmış sadece tercih yapılabileceğimiz yerler mi var

ayyyyy ne güzel bir haber verdin :rolleyes::rolleyes::rolleyes:rabbim hep böyle mutlu heyecanlar yaşatsın inşallah
benim eşim memur canım nezaman tercih başlayacakmış sadece tercih yapılabileceğimiz yerler mi var
Amiin canım amin! Valla uzun bir liste var elimde süper süper amerika avrupa her yer var! Abuja da var:) Tercih zamanı hakkında bir şey demedi liste geldiğine göre yapacağız yakındır :KK28::KK73:

X