Miyop geriler mi?

ticaretcikiz

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
28 Ekim 2019
320
78
25
19 yaşındayım geçen Aralık ayından beri gözlük takiyorum. Sol gözümün numarasi 1 sağ gözüm ise 0.50 veya 0.75 idi tam hatırlamıyorum. Üniversiteye hazırlanırken miyop oldum. Miyop olup numarasi gerileyen var mı?

iki abim de miyoptu gerilemez diye biliyorum ama çok uzun süre lens kullandıkları için numaraları sabitlenmişti
doktor bu şekilde beyan etti
daha sonra da çizdirdiler zaten ana gözleri gibi 10 seneden fazladır

benim gerilemisti duzenli gozluk kullaniyordum ama benim Numaram 2 lerdeydi sonra 1.75 dustu ben dustu diye dusunup gozlugu takmamaya basladim sonra tekrar yukseldi yani duzenli kullanimda faydasi oluyor gozlugun.

benim gerilemisti duzenli gozluk kullaniyordum ama benim Numaram 2 lerdeydi sonra 1.75 dustu ben dustu diye dusunup gozlugu takmamaya basladim sonra tekrar yukseldi yani duzenli kullanimda faydasi oluyor gozlugun.
Duzenli derken kaç yıl mesela?

Benim gittikce artıyor ya gözlük kullanamiyorum kitap okurken ezber yaparken anca takıyorum Akvaryumdan bakıyor gibi hissediyorum 😄
Lens alicam inşallah kontrolden sonra

Benim abimin 2.5 lardaydi. 1.5 a kadar geldi. Ama bir ara yükseldi tekrardan.
Benim de miyopum 0.75 ve 0.50. Doktor gözlük takmamı tavsiye etmedi. Bu numaralarda gözlük takmak numarayı ilerletiyormuş.

19 yaşındayım geçen Aralık ayından beri gözlük takiyorum. Sol gözümün numarasi 1 sağ gözüm ise 0.50 veya 0.75 idi tam hatırlamıyorum. Üniversiteye hazırlanırken miyop oldum. Miyop olup numarasi gerileyen var mı?
Gerilemez. 18 yaşına kadar özellikle gözlük kullanılmazsa ilerler. 18 sen sonra ilerlemesi de genelde durur. Ben öyle biliyorum en azından.

O kadar düşük numaraya gözlük veriyorlar mı ki 🙄
Miyop geriler. Yaslandiginizda.
Fizyolojik olarak kornea değişime uğrar, yaşlıların yakını görememesi bundandır. Bu değişim çoğu zaman miyopu geriletir.
Ama nereden baksaniz 30-40 yılınız var :)

O kadar düşük numaraya gözlük veriyorlar mı ki 🙄
Miyop geriler. Yaslandiginizda.
Fizyolojik olarak kornea değişime uğrar, yaşlıların yakını görememesi bundandır. Bu değişim çoğu zaman miyopu geriletir.
Ama nereden baksaniz 30-40 yılınız var :)
Evet çünkü tahtayi göremiyorum :KK43:

Canım 24- 28 yaş arası geriliyor genelde demişti bana yıllar önce doktorum.ben o zaman lazer ameliyatı olacaktım. Bekle dedi. Benimde senin yaşlarında başladı her yıl ilerledi şimdi 4 numara oldular 😤 böyleside var tabi. İlerlemesi dursa lazer ameliyatı yaptıracağım ama 🤷🏻‍♀️ Olsun Allah dermansız dert vermesin. Gözlük ve lense devam annecim.

Sanmıyorum gerilemez ben gecen sene 0.50di bu sene 1.75 olmus yetmezmiş gibi 1 50de astigmat cikti allahtan gozluk denen bisey iyiki var

X