Moral ve Motivasyon ile kilo ver (:

chiLL

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2012
7.732
8.220
Merhabalar,
27 yaşında evli 1 çocuk annesiyim.
Evlilik öncesi maksimum 68 i görmüş olan ben, evlendikten sonra 74 e kadar çıktım. Boyum 171 olduğu için bu kiloyu bir şekilde kamufle edebildim. Ta ki hamile kalıp kilonun üstüne kilo katana kadar. .
Önceleri kilo vermek istesem de basaramiyordum. Diyet diyince dünyadaki tüm çikolatalari kucaklayip kacasim geliyordu. Neyse ben 74 le hamile kaldım 99 ile doğuma gittim. 3 kilo bebek çıkardım :)
40 im çıktığı gün( ekim 13 de) tartiya çıktım 91 kiloydum.
Hala hamilelik kiyafetlerimle geziniyordum.
Kızımla fotoğraf çekilmek dahi istemez olmuştum.

1 şubatta diyete başladım hiç bir sonuç alamadım 1 kilo bile veremedim. Mutsuz olduğumla kaldım. Emzirirken gözümün önünde nutellalar dolaniyor ben çocuk gibi ağlamaya basliyordum.

mart nisan gibi diyetisyene gittim. Elimde liste, ben listeye bakıyorum liste bana. .

Denedim denemedim değil ama o da olmadı.

Mayıs 1, çaya şeker atmayı tamamen kestim.

Bu böyle olmayacak spora başlamalıyım dedim.
Binbir eziyet spora başladım . Spora giderken kızımı bırakacak birini bulmak benim için hep sıkıntı oldu bazen babaya bazen babaanneye bıraktım. Maksimum 1 saat salonda geçirdim. Ama pilim bitik tüm enerjimi sporda döküyorum sonra kızıma ayıracak güç kalmıyor. Ona ayirsam bu seferde ev işlerine gücüm yetmiyor.
Kısacası buda olmadı.

Ne yapacağım yani bu çocuk buyuyene kadar kilolu mu yaşayacağım.

Neden kilo veremediğimi bulmaya çalıştım.
Tüm gün evin içinde dört dönüyorum neden yediklerimi yakamiyorum. .

Haziran ayiydi..

Evet herkesin yaptığı o hata DÜZENSİZ BESLENMEK ..
Kahvaltı etmemek. Geç saatte yemek yemek. Tatlı hamurisi bunları aynı gün tüketmek.
Eşim her akşam yemekte olmaz. O olduğu aksamlar yemeğe çok yuklenirim. Ana yemek, yardımcı yemek ve salata hatta hatta yanına içecek! Önce o içeceği attım ordan.
Yeterince kalorili oluyor ve doyuyoruz o içeceğe ne gerek var.
Eskiden kola muptelası olan ben artık kola içemez oldum. Zero bile tatlı geliyor.

Nelerden fedakarlık edebilirim ilk etapta ona baktım.
Kendime diyette olduğumu sezdirmeden neler yapabilirim.

Ekmek!
Ekmekle karın doyuruyorum ne saçma.
Çoğunlukla beyaz ekmek tüketiyoruz evde. Yeni bir kural geldi ve bundan sonra eve çavdar ve ya tahilli ekmek girecek beyaz ekmeği ikimizde almayacagiz.
Kurala uydukta eşim bu konuda çok destek oldu. Hatta bir keresinde akşam eve geldi eli boş, ekmek almadin mi dedim, ekmek kalmamış dedi. Beyaz ekmekte mi yoktu diye sorduğum da, ^bizim için yok ^ dedi. Onun bu kararlı tavrını da gördükten sonra artık misafirlikte bile beyaz ekmeğe el uzatmaz oldum. Yani beyaz ekmek benim için ikinci tercih iken, birden tercihler arasından tamamen kalkmış oldu. Oh çok iyi de oldu.
Önceleri kisitlamadim kendimi istediğim kadar yedim ekmeği sonra ^günde iki dilim ekmek^ limiti koydum kendime. Bunu başta yapsam zorlanabilirdim belki. .

Ne vardi başka? Cips gibi aburcuburlari zaten hamilelik de bebeğim için bırakmıştım. .

Sadece çikolata çıkıyordu önüme. Onu da yüksek kakao icerenlerden alarak biraz suçu hafiflettim. Nutella eve almadım. Başka aburcuburlara da el sürmedim.

Kızartma tenceresini attım direk. Artık biran gaflete düşüp acaba kizartmami yapsam diye dusunsem bile yapamıyorum.

Pilavla vedalastim. Çok düşkün de değildim.
Ama makarna, en büyük zevkim. Makarna yemeden olmazdı benim için. Onu biraz masum hale getirmem gerekiyordu. .
Yağsız makarna yoğurt üzerine de şu ulkerin yoğurt cesnisi. Harika oluyor makarna da yağ olmadığını anlamiyorum yine de çok lezzetli.

Ve hep ne yiyorum diye düşündüm ama yemedigim şeylerde vardı. Mesela yoğurt. Yoğurdu biber dolmasinda biber dolmasina tuketiyordum benim için büyük kayıp olmuştu. Yoğurt sindirim sistemimi çalıştırdığı için ona ihtiyacım vardı.
Yoğurda alistirmaya başladım kendimi önce bir şeylere ilave ederek sonra tek başına. Artık her gün bir kase yoğurt yiyorum bunun da faydasını gördüğüme adım gibi eminim.

Sütte yıllarca içmekten hep geri durduğum bir şeydi. Oysa zayiflamak için süt için diyorlar ben neden icmiyorum.
Süte de başladım. Her gün değil ama çoğunlukla hergün bir bardak süt içiyorum. Kilo vermek için içilmesi gerektiğine de inanıyorum.

Zerdeçal ile tanıştım. Pek sevdiğim söylenemez aslında. Gün içinde tuketmem benim yararima olacaktı düşündüm neyle tuketebilirim ve aklıma o çok sevdiğim peynir geldi. Sabah kahvaltımda peynirin üzerine çok az döküyorum. Peynir tadı baskın oluyor Zerdeçal yediğimi anlamiyorum bile. Böylece metabolizmamı hizlandirmis oluyorum.

Bunun gibi birde tarçın vardı kullanmam gereken. Kan sekerimi dengeleyip beni tatlı krizlerinden kurtaracak onu ne ile sinsice sokabilirim vücuduma derken aklıma elma tarçın ikilisi geldi.
Elmayı dilimleyip üzerine bolca tarçın döküyor fırına veriyorum. Kendime bir tatlı hazırlamış oluyorum ve bunu kızımla bölüşüyorum. Burda benim için püf nokta tatlı krizleri yaşamadan yada bunu ilerletmeden tatlı yemek. Yani ben kendimi biliyorum hiç tatlı yemezsem 3 4 gün sonra kriz yaşıyorum. Bunu yaşamak istemediğim için 3 günde bir elmalı tarçın tatlisini yapıyorum
Yine de canım çok tatlı isterse hurma yiyorum.

Yulaf ezmesini herkes duymustur fakat belki denememis olabilirsiniz kesinlikle deneyin. Günde en azından bir öğünü yulafla gecirebilirseniz otomatikman kilo verirsiniz.

Vee en önemlisi mutlu kalmak. Kendimize eziyet etmemek
insanların size moral vermesini ^çokta kilolu değilsin ^ demesini beklemeyin. İhtiyacınız olan morali kendinize siz verin.
Kendinizi motive edin. Bir elbise begenin örneğin.
Küçük hedefler koyun. 3 kilo. Bu 3 kiloyu verdiğim de o elbiseyi alacağım ve bana çok yakışacak..
3 kiloyu verdiğim de kendime tatlı ismarlayacagim.
3 kiloyu verdiğim de eski pantolonumu deneyeceğim.
Bu kısa hedefler beni hep motive etti.

Her gün tartiya çıkmayın diyorlar. Hayır her gün tartiya çıkın. Bir önceki günden fazla gosteriyorsa tarti. Nedenini bulun.
Dün akşam yemeğini geç saatte yedim o yüzden.
Dün tatlı yedim o yüzden. .
dün spor yapmadım o yüzden. . Gibi ..
BÖyle analiz ederseniz aynı hatayi tekrarlamazsiniz.
Mesela saat geç oldu ve bir şeyler mi yiyeceksiniz?
O zaman geç saatte yediginiz de, sabah tartiya çıkınca bunun karşılığını alacağınızı hatırlarsınız ve istahiniz kapanır. Yada iradeniz kuvvetlenir diyelim.

Ben sadece bunları yaparak ve tabi ki leslieden destek aldım,
12.06.2016 - 07.08.2016 arasında 5 kilo verdim
Hiç zorlanmadan, yiyerek.
İsteyen herkes bunu başarabilir. Birlikte başarabiliriz.
kilo almakta vermekte insanın kendi tercihidir.
Ben tercihimi kilo vermekten yana seciyorum. Sizin tercihiniz hangisi?

08.08.2016
chiLL chiLL 80.2
eejanaika eejanaika 88.3
@Cardialgia 69
@zesu06 72

22.08.2016
chiLL chiLL 79.4

08.09.2016
eejanaika eejanaika 87.5
chiLL chiLL 78.1

25.09.2016
chiLL chiLL 77.2

07.11.2016
@askbahcem 82.8
chiLL chiLL 78.2

21.11.2016
@askbahcem 79.7
chiLL chiLL 78.8
@Pamukprncess 62.4

08.12.2016
chiLL chiLL 78.5

Son düzenleme:
Hikayem yarım kaldı devamını ekleyecegim. .

Merhabalar,
Evlilik öncesi maksimum 68 i görmüş olan ben, evlendikten sonra 74 e kadar çıktım. Boyum 171 olduğu için bu kiloyu bir şekilde kamufle edebildim. Ta ki hamile kalıp kilonun üstüne kilo katana kadar. .
Önceleri kilo vermek istesem de basaramiyordum. Diyet diyince dünyadaki tüm çikolatalari kucaklayip kacasim geliyordu. Neyse ben 74 le hamile kaldım 99 ile doğuma gittim. 3 kilo bebek çıkardım :)

1 şubatta diyete başladım hiç bir sonuç alamadım 1 kilo bile veremedim. Mutsuz olduğumla kaldım. Emzirirken gözümün önünde nutellalar dolaniyor ben çocuk gibi ağlamaya basliyordum.

mart nisan gibi diyetisyene gittim. Elimde liste, ben listeye bakıyorum liste bana. .

Binbir eziyet spora başladım . Spora giderken kızımı bırakacak birini bulmak benim için hep sıkıntı oldu bazen babaya bazen babaanneye bıraktım. Maksimum 1 saat salonda geçirdim. Ama pilim bitik tüm enerjimi sporda döküyorum sonra kızıma ayıracak güç kalmıyor. Ona ayirsam bu seferde ev işlerine gücüm yetmiyor.
Kısacası buda olmadı.

Haziran ayiydi..

Kahvaltı etmemek. Geç saatte yemek yemek. Tatlı hamurisi bunları aynı gün tüketmek.
Eşim her akşam yemekte olmaz. O olduğu aksamlar yemeğe çok yuklenirim. Ana yemek, yardımcı yemek ve salata hatta hatta yanına içecek! Önce o içeceği attım ordan.
Eskiden kola muptelası olan ben artık kola içemez oldum. Zero bile tatlı geliyor.

Ekmek!
Çoğunlukla beyaz ekmek tüketiyoruz evde. Yeni bir kural geldi ve bundan sonra eve çavdar ve ya tahilli ekmek girecek beyaz ekmeği ikimizde almayacagiz.
Kurala uydukta eşim bu konuda çok destek oldu. Hatta bir keresinde akşam eve geldi eli boş, ekmek almadin mi dedim, ekmek kalmamış dedi. Beyaz ekmekte mi yoktu diye sorduğum da, ^bizim için yok ^ dedi. Onun bu kararlı tavrını da gördükten sonra artık misafirlikte bile beyaz ekmeğe el uzatmaz oldum. Yani beyaz ekmek benim için ikinci tercih iken, birden tercihler arasından tamamen kalkmış oldu. Oh çok iyi de oldu.
Önceleri kisitlamadim kendimi istediğim kadar yedim ekmeği sonra ^günde iki dilim ekmek^ limiti koydum kendime. Bunu başta yapsam zorlanabilirdim belki. .

Ne vardi başka? Cips gibi aburcuburlari zaten hamilelik de bebeğim için bırakmıştım. .

Sadece çikolata çıkıyordu önüme. Onu da yüksek kakao icerenlerden alarak biraz suçu hafiflettim. Nutella eve almadım. Başka aburcuburlara da el sürmedim.

Ama makarna, en büyük zevkim. Makarna yemeden olmazdı benim için. Onu biraz masum hale getirmem gerekiyordu. .
Yağsız makarna yoğurt üzerine de şu ulkerin yoğurt cesnisi. Harika oluyor makarna da yağ olmadığını anlamiyorum yine de çok lezzetli.

Ve hep ne yiyorum diye düşündüm ama yemedigim şeylerde vardı. Mesela yoğurt. Yoğurdu biber dolmasinda biber dolmasina tuketiyordum benim için büyük kayıp olmuştu. Yoğurt sindirim sistemimi çalıştırdığı için ona ihtiyacım vardı.
Yoğurda alistirmaya başladım kendimi önce bir şeylere ilave ederek sonra tek başına. Artık her gün bir kase yoğurt yiyorum bunun da faydasını gördüğüme adım gibi eminim.

Devamını ekleyecegim. .
hep destek tam destek :KK200::nazar:

Hikayem yarım kaldı devamını ekleyecegim. .

Merhabalar,

Kısacası buda olmadı.

Haziran ayiydi..

Ekmek!

Devamını ekleyecegim. .
hadi bakalım günlüğün hayırlı uğurlu olsun
her gün bol eksili rakamlar senin olsun :))
kız bebişin uyandı değil mi devamı o yüzden sonraya kaldı :)

hadi bakalım günlüğün hayırlı uğurlu olsun
her gün bol eksili rakamlar senin olsun :))
kız bebişin uyandı değil mi devamı o yüzden sonraya kaldı :)

Hahah bak nasilda anladın hemen :) bir uyandi ki nasıl kaydedip çıkacağımı bilemedim

Hahah bak nasilda anladın hemen :) bir uyandi ki nasıl kaydedip çıkacağımı bilemedim
ben anlarım :))
kuzumm acıkmıştır hemen cıyaklıyacak ki annesi gelsin de doyursun ee sonra alt değiş gaz çıkar oyun da ilgi de ister tabiii
tekrar uyuyana kadar gelemezsin diye düşündüm vee bildim:))

chiLL chiLL merhaba. yorumlarından aşina olduğum biri tam aradığım başlığı açmış, atladım geldim :) benim geçmişim çok karanlık. 132 kg görmüşlüğüm var. 77 ye düşmüşken ne olduğunu anlamadan 89 un kapısına dayandım yine. dur demek gerek. Eylül'de tüp bebek tedavisine başlayacağım için ne kadar versem kar diyerek, sizinleyim..

chiLL chiLL merhaba. yorumlarından aşina olduğum biri tam aradığım başlığı açmış, atladım geldim :) benim geçmişim çok karanlık. 132 kg görmüşlüğüm var. 77 ye düşmüşken ne olduğunu anlamadan 89 un kapısına dayandım yine. dur demek gerek. Eylül'de tüp bebek tedavisine başlayacağım için ne kadar versem kar diyerek, sizinleyim..

Verebilirsin inan bana.
Eğer zayiflamak istiyorsan bunun bir yolu var gerisi senin tercihin.
Kaç kilo hedefin?

ilk hedefim 80 sonrası ya nasip.. iradeyi ele almak Lazım yoksa hep yukarı gidiyor ibre. sen neler yapıyorsun?

Canim ben hazirandan bugüne tam 5 kilo verdim hem de hiç kendimi zorlamadan.
Sende çok rahat verebilirsin önce sana kilo aldiran ney yada kilo vermeme sebebin ney bunu bul

Canim ben hazirandan bugüne tam 5 kilo verdim hem de hiç kendimi zorlamadan.
Sende çok rahat verebilirsin önce sana kilo aldiran ney yada kilo vermeme sebebin ney bunu bul
ben tüp mide ameliyatı oldum. evlendikten sonra abur cuburla yatan bi kocaya sahip olunca biraz ondan biraz bundan derken Aldı başını gitti kilo. bende Temmuz başından beri 87-89 Arasında oynuyorum diyette Olduğum halde. ama şu var rahim ameliyatı oldum haziranda ve hala adet olmadım. davul gibiyim bu Yüzden kilo olarak takmıyorum diyete devam ediyorum ne zaman adet olurum ödem gider asıl o zaman görcem diyetin sonucunu. 5 kilo çok iyi. benim tek eksiğim spor aslında

kE3lOr.png

Güzel bir kahvaltı ile güne başladım. Sizde kahvaltı etmeyi unutmayın.

-Kahvaltı bana kilo aldırıyor^^ yok öyle bir şey. .

ben tüp mide ameliyatı oldum. evlendikten sonra abur cuburla yatan bi kocaya sahip olunca biraz ondan biraz bundan derken Aldı başını gitti kilo. bende Temmuz başından beri 87-89 Arasında oynuyorum diyette Olduğum halde. ama şu var rahim ameliyatı oldum haziranda ve hala adet olmadım. davul gibiyim bu Yüzden kilo olarak takmıyorum diyete devam ediyorum ne zaman adet olurum ödem gider asıl o zaman görcem diyetin sonucunu. 5 kilo çok iyi. benim tek eksiğim spor aslında

Adet olduktan sonra verirsin evet. Ben adet olmadan bir gün önce şişmeye başlıyorum adet bitiyor ertesi gün rahatliyorum. Sen adet olana kadar tartiya çıkma ama diyete devam et canım. Moralini yüksek tut bu kilolar gidecek buna emin ol. Tabi ki sadece sen istediğin sürece. .

Bende spor yapamamistim ve leslie ile tanıştım bu forum sayesinde.
Haftada 4 gun yapıyordum bu aralar tatil de olduğum için zaten yuzuyorum diye biraz saldim ama yine de yapıyorum çok etkisi oluyor sende 2 mil ile başlayarak bir dene. Hiç sıkılmadan yapıyorsun zevkli oluyor.

Bende spor yapamamistim ve leslie ile tanıştım bu forum sayesinde.
Haftada 4 gun yapıyordum bu aralar tatil de olduğum için zaten yuzuyorum diye biraz saldim ama yine de yapıyorum çok etkisi oluyor sende 2 mil ile başlayarak bir dene. Hiç sıkılmadan yapıyorsun zevkli oluyor.
bende arada yapıyorum yarım saat sürüyordu ama kaç mil oluyo hatırlayamadım. ah Yüzmek benim favorim zaten sporla sorunum terlemek yani terlemekten bu kadar tiksinmesem diğer sporları en azından yürüyüşümü yaparım. biliyor musun bi dönem 12 kilo verdim kimse farketmedi görünüşte ufak değişimler vardı. yüzmeye başladım 1 hafta sonra herkes sanki 12 kiloyu 1 haftada vermişim gibi şaşırıyordu. Yüzmek hem Vücudu çok güzel şekillendiriyor. ay sonu Fethiye'de olcaz bizde. sabah akşam havuzdan çıkmam kararlıyım :KK66:

ha nacizane yıllar içinde öğrendiğim bi kaç tüyoyu paylaşayım. ara öğünlerden birinde Ananas ve cevizi birlikte yemek, gece yatmaya yakın 1 Çay bardağı kadar kefir içmek metabolizmayı hızlandırıyor özellikle Ananas-ceviz ikilisi yağ yıkımını tetikliyor

4024GG.jpg

Aslında henüz acikmadim ama birazdan dışarı çıkacağım. Dışarda yiyeceklerin beni cezbetmemesi için hızlıca bunu hazırladım . Dışarıda çok tuzak var dikkat edin yemeyin :)

bende arada yapıyorum yarım saat sürüyordu ama kaç mil oluyo hatırlayamadım. ah Yüzmek benim favorim zaten sporla sorunum terlemek yani terlemekten bu kadar tiksinmesem diğer sporları en azından yürüyüşümü yaparım. biliyor musun bi dönem 12 kilo verdim kimse farketmedi görünüşte ufak değişimler vardı. yüzmeye başladım 1 hafta sonra herkes sanki 12 kiloyu 1 haftada vermişim gibi şaşırıyordu. Yüzmek hem Vücudu çok güzel şekillendiriyor. ay sonu Fethiye'de olcaz bizde. sabah akşam havuzdan çıkmam kararlıyım :KK66:

Evet yüzmek kesinlikle çok güzel. Vücudu sikilastiriyor bu yüzden herkesin dikkatini çekmiştir :)

Leslie hafife alma canım yapmalısın çok etkiliyor.
2 mil videoları aç internetten onunla başla sonra hemen dusunu alırsın

ha nacizane yıllar içinde öğrendiğim bi kaç tüyoyu paylaşayım. ara öğünlerden birinde Ananas ve cevizi birlikte yemek, gece yatmaya yakın 1 Çay bardağı kadar kefir içmek metabolizmayı hızlandırıyor özellikle Ananas-ceviz ikilisi yağ yıkımını tetikliyor

Kefir icemiyorum ya :KK43:
süt içiyorum yada yoğurt yiyorum hemen hemen aynıdır zaten.

Ananas ödem attirici olduğu için yiyorum ama ceviz ile hiç duymamistim onu da deneyelim bakalım

X