Moralim bozuk.(((((

ya kızlar beni de korkuttunuz o kadar yolu nasıl gideceksin diye,benim ailem ankarada doğum için ankaraya gitmem gerek iki hafta sonra yani doğuma tam bir ay kala ankarada olucam hem de otobüsle gidicem 400 km.mesafe burdan orası,eşim bayrama gidelim dedi yok dedim kendi ailesi başka şehirde oraya gidelim dedi onada yok dedim ya yolda bişey olursa diye,üstelemedi o da,halbuki iki senedir gitmiyorum bende ailesinin memleketine,onların uzaklığıda aynı burdan ankara gibi,hamileyim diye bu anlayış yoksa o da öyle olmazdı,yerinde olsam bayramı kendime zehir etmezdim bırak gitsin kaynanayada tepkini koy,onun başının altından çıkıyo gibi,oğlum karın doğum yapabilir senin burda ne işin var demesi gerekirken özledim de ne demek,çok özlediysen kendin gel be kadınnn allah allah

ben senin yerinde olsam bayramda hiçbir yere gitmez evimde otururdum.o da seni düşünmekten bayramın tadını almazdı.ne kadar sorumsuz olursa olsun vicdanı rahat bırakmazdı onu.bu şekilde intikamımı alırdım.

erkeklerin minik beyincikleri bu kadar ayrıntıya çalışmaz,burada suçlu aranıyosa birinci suçlu kaynanandır.
dokuzuncu ayına girmiş birini değil çağırmak,çıkıp kendisinin gelmesi ve gelinine bakması gerekir.son aylarda insan iyice ağırlaşıyor,madem o kadar düşkün oğluna torunun gelsin baksın onlara yemeklerini yapsın evi silsin süpürsün.
yooooooo, olurmu,bide pişkin pişkin sana ne olursa olsun der gibi oğlumla torunumu yolla diyor.
sonrda da kaynanalar kötü.
kötü tabi kendi kızı olsa acaba yaparmı?
yollarda sarsıntıdan suyun gelse,sancılansan ne olacak,
yok oğlunu özlemiş,yok torununu özlemiş,sen gelmesende olur.
cehennemim dibine git kaynanaaaaaaa.
gelinin de bi ana kuzusu,bi insan evladı.
kocana da bi iki lafım olurdu ama neyseeeeeeee.

nasıl bir insaftır bu...

o bayramdayken siz doğuma gitseniz hiç mi üzülmeyecek. çok düşünceli bir ailesi varmış maşallah... daha onların demeleri lazımdı. dikkat edin eşinin yanında dur diye...

ben olsam arar kayınvalidemi... çok iyi bie evlat yetiştirmişsimniz. yeni bir ailesi olduğunun bile farkında değil. çocuğumu babası başka yerlerde bayram yaparken doğurucam.hadi o düşüncesiz size ne diyim bilmiyorum der kapardım.

doğum ne güne bekleniyor?

Erkekler çok düşüncesiz oluyor cnm...mafoldumbenben de yıllarca mücadele ede ede düzeltebildim...olaylara çok düz bakıyorlar maalesef...annesine demeliydi ki, biz gelemeyiz, doğum çok yakın, istiyorsanız siz gelin...ama erkekler anneleri bişey dedi mi boyunları kıldan ince oluyor...bence tavır koy...doğum olursa beni babam-anam mı götürecek, ben senin yanımda olmanı istiyorum, kurban bayramına beraber gideriz falan de...annen çok özledyse torununu buraya gelsin görsün... gibi bişeyler söyle cnm...sen sustukça her şey normalmiş gibi algılanır...ve hep böyle devam eder...:1closedeyes:kocanın aklı ermiyor da annesi de mi düşünemiyor hayret bişey...:mymeka:

cnm kurban bayramına gitmemize gerek yok çünkü zaten bereber oturuyoruz onlar yazı yaylada geçiriyo ve bayramdan snr hemen dönecekler yani 1 hafta snr ve yine yaza kadar beraberiz
hadi onuda geçtim gelin doğum yapacak gideyim bi eksiği varmı bakayım yollara düşürmeyim demiyo sen gelmezsen oğlumla torunumu gönder diyo :eek:lmaz:

taham okuduklarım karşısında şaşırdım inankii...eşin nsl böyle düşüncesiz olabilir....sonuçta sen ikinizin bebişini taşıyorsun hadi yolda bi aksilik olursa..._?gerçekten eşinin tavrına bi anlam veremedim...300 km.az bir yol değilki...nasıl o kadar yolu gidebilesin...şuan beni 5 10 dk.mesafe bile daraltıoooo....kusura bakma ama eşin acaip düşüncesiz...tamam anneci olabilir ama burda bir bebişin hayatıda söz konusu.....kayınvalidende o kadar özlediyse kendi gelsin...oda bi ilginç.....nese ben yazdıkça sinerleniorum...
üzme kendini canım bırak gidiosa gitsin sende tadını çıkar ve o olmadanda bayramı geçirebileceğini yalnız kalabileceğini ona muhtaç olmadığını görsün....bence eşinin karşısında pasif kalma....

lalcimm geçti cnm pasif kaldım bile inan benimle biri bu evde yaşasa 6 sene nasıl dayandın der (kocamın bana karşı davranışından dolayı. ailesi ile ilgili değil yanlış anlaşılmasın)kocamın gitmesi şu saatten snr umrumda değil o anasıyla ben kuzumla geçireyim yeter bu bayramda kocasız kalayım nolur yeterki oğlumu götürmesin

ya gelde böyle kaynanaya vede kocaya sinir olma kaydirigubbakcemile

böyle bir adama ikinci cocugu asla dogurmazdim ben ,yerinde olsam :eek:lmaz:

ne kadar anlayissiz insanlarmis yha yuhh ! akannehir

insan 20 dakika bir oturdugu yerde oturamiyor ,arabada nasil oturucakmissin

kaynanaya ne demeli ,zaten geliceksiniz bayram sonrasi ne diye cagirirsin oraya hayret bisey

su mubarek gunlerde Allaha sigin canim,Allah onlara vicdan versin

öyle yapıyorum cnm rabbime sığınıyorum evde bile zor yürüdüğümü görüyo eşim hadi kaynynam görmüyo sen görüyosun be adam anne biz gelemeyiz demiyo bide arabada yanlız değiliz kaynımda gelecek arkada ben ve oğlum tıkış tıkış oğlum uzun yolda uyuyan bi cocuk allahım sabır versin

Ay Allahım ne sinir bi durum!!
Zehir'e katılıyorum. Ben olsam 2. yi doğurmazdım, sanki sadece sizin bebeğiniz. Hadi sizi düşünmüyor, bebeğin sağlığı da mı önemli değil onun için. Ya yolda sancınız tutarsa, ya ailesinin olduğu yerde doğum başlarsa? Size sormadan nasıl gidelim der? belki hamileliğinizin son günlerini huzurlu bi şekilde evde geçirmek istiyosunuz. Bi bayram da görmeyiverseler ölmezler herhalde. Torun özlemi bahane mi nedir?

Siz de ailenizle tatilinizi yapın, eşinize de tavrınızı koyun. 6 yıllık evlilik 2 çocuk varken annesinin sözünden mi çıkamıyor beyefendi hala!

evet cnm annesi ne derse o bir emir işte bişey diyemedim zamanında daha doğrusu eşim dedirtmedi sen cvp verme ben senin hakkını korurum dedi ama 6 senede daha 1 kere beni savunmadı:sinifsinif:
al sana bir örnek 1 sene boyunca banyoya duşakabin yaptıralım diye söyledim gerek yok dedi annesi dedi yaptır bari diye o hafta yapıldı:kızgın:

ben senin yerinde olsam bayramda hiçbir yere gitmez evimde otururdum.o da seni düşünmekten bayramın tadını almazdı.ne kadar sorumsuz olursa olsun vicdanı rahat bırakmazdı onu.bu şekilde intikamımı alırdım.

bende zaten gitmeyi düşünmüyorum o gidersede bayramda aramıcam tepkimi anneside oda anlasın yeterki oğlumuda götürmesin....mafoldumben

eşinin yaptığı çok ayıp bir kere. sen istesen bile onun gitmemesi lazım. 300 km yol az bir yol değil bel ağrısından helak olursun.
hem artık 9. aya girilmiş ne olacağı belli değiş ne gezmesi yaa. eşinin ailesi de çok düşüncesiz kusura bakma ..
ben senin yerinde olsam çocuğumu da kimseye vermem. isteyen gitsin. ben otururum evimde.

zaten gitmeyi düşünmüyorum ama oğlumu götüreceği için biraz burukum
giderse asla aramam ne onu nede annesini. bayramda şimdiye kadar onlara hiç birşekilde tepkim olmadı yüz buldular
dua ediyoeum inş. o yokken doğururumda vicdan azabı çeker

canım sen boşuna dua etme senin eşin sen o yokken doğum yapsan bile vicdan azabı felan çekmez
öyle düşünceli biri olsa seni bu halinlen o yolara getirmeye kalkmaz
bırak o gitsin
ama sen oğlunu kesinlikle yolama
herkes kendi annesinin yanına yakışır sen annenin yanına kal oğlumda benim yanımda kalacak de ve postala bırak nekadar kalırsa kalsın
ben olsam bayramda aramam bile
böylelerine iyilik yaramıyor
sende bayramı kendi ailenin yanında geçir ohhh mis gibi

kendi ailemin yanında geçirme gibi bir niyetim yoktu zaten giderse evimde otururum iyice merak etsin telide kapatacağım çıldırsın meraktan tabii merak ederse
oğluma gelince eşimin beni dinleyip çocuğu bırakacağnı sanmıyorum sonu ne olursa olsun aklına geleni yapan biri...ama tabi bende bu sefer kararlı olup gerekirse kavga edip göndermicem yavrumu.:kızgın: anan yavrusunu yanında isteyip bayramı zehir ediyosa bende yavrumu yanımda istiyorum dicem çok bunaldım artık alttan alacak tarafım kalmadımafoldumben

elimde değil kafaya takmamak zaten gidersen git dedim oğlumu bıraksın gitsin otursun bayram günü anasının dibinde daha öncede dedim eğer karar vermeden önce bana sorsaydı yata yata yine giderdim ailesiyle problemim yok zaten giderse aramıcam ne kandisini nede anasını

bu kelimen yanlış olmuş işteee
aslında gidebilirsinde sana sorulmadığı için tüm bu direnişlerin mantığına sokmuş eşini:eek:lmaz:
eğer önemli nedenin sana sorulmadan karar verilmesiyse konu ayrı değerlendirilir a.s

oysaki burdaki tüm arkadaşlar ve ben bebek üzerine onun ve senin sağlığın konusun da yaptık yorumlarımızı :1no2:

Son düzenleme:
Canım 9 aylık hamilesin yatarak da gidilmez o yol. Çok sık tuvalet ihtiyacın olur, ay gün sancıların olur vs.Eşine gelince çok ayıp ediyor, hem seni yanlız bırakıp hemde çocuğu emrivakiyle alıp gitmeyi düşünmekle, kayınvaliden aklı başında biri olsa oğlum bu durumda gelme eşinin yanında ol derdi. Kusura bakma ama arkadaşım sen zamanında tepkilerini ortaya koysaydın, ağırlığını koysaydın başına bunlar gelmezdi, bazı durumlarda iyilik çözümsüzlük getiriyor maalesef. Tepene çıkma durumları söz konusuysa haddini bildireceksin.

kızlar moralim çok bozuk kısaca anlatacağım siz sordukça ayrıntılara girerim.ben 6 yıllık evliyim 1 oğlum var ve 9 aylık hamileyim.eşimin ailesi ile kışları birlikte yazları ayrı oturuyoruz
dün akşam yemekten sonra annemleri aradım bayrama gelin artık taha özledi dedim bayrama siz geliyonuz ya dedi eşimle konuşulmuş karar verilmiş bana uygulamak kalıyo...
dediğim gibi 9 aylık hamileyim inanın evde zor yürüyorum bazen oğluma bakmakta bile zorluk çekiyorum. telefonu kapadım eşime ben nasıl gidicem 300 km bu halimle dedim açtı ağzını yumdu gözünü bende beni düşünmeyeni hiç düşünmem ben gelmiyorum dedim oda bana sen babanda kalırsın dedi oğlumu alıp gidecekmiş ben bayramda hem kocaswız hemda yavrusuz kalacakmışım daha yazamıyorum yine sinirlendim korkuyorum erken doğum olacak diye
benim zoruma giden kararları hep ben en son duyarım çok zoruma gitti çok

ayyy allahimmmm ayyy cok sinirlendmmm:eek:klava::eek:klava:
ay ne bicim adammÇok üzgünüm çoook

tatlimm sen direk yaparmisin degil yapacaksin tarzinda konusarak ne sen gideceksin neden cocugumu gotureceksin eger gelmek istiyorlarsa onlar gelecek konu kapandi dee ve yanindan ayril oda ister bir yerlerini yirtsin ne hali varsa gorsun sikiysa gitsin hada hadi sikiysa git de valla adami taslarlar 9 naylik kadini birakip gitmek istemis ve karisi savmayinca sorun cikmis diye SAKIN TAVIZ VERME VE UZULMEE ASLA GIDEMEZ HELE COCUGUNU ASLAAAA GOTUREMEZZZ COK SINIRLENDIM YAAA:eek:klava::eek:klava::eek:klava: KALAS KUSURA BAKMA AMA RESMEN KALASS:eek:klava::eek:klava: birazda sinirliydim umarim seni kirmadim :utangac
:

zaten k.validem istiyo gitmemizi tahayı çok özlemiş geçen akşam konuşmuştum şaka karışık siz gelirsiniz dedi anne bennasıl geleyim bu halimle dedim o zaman torunumla oğlumu gönder çok özledim dedi:eek:lmaz: ben bayramda burda kalacakmışım onlar orda ailecek bayram geçirecek valla çok boralim bozuk ianaın yazarken bile ağlıyorum...

kaynananı da kocanı da verseler döverim, ikiside çok düşüncesiz çokkkkkkkkk!! :eek:lmaz:

cnm kurban bayramına gitmemize gerek yok çünkü zaten bereber oturuyoruz onlar yazı yaylada geçiriyo ve bayramdan snr hemen dönecekler yani 1 hafta snr ve yine yaza kadar beraberiz
hadi onuda geçtim gelin doğum yapacak gideyim bi eksiği varmı bakayım yollara düşürmeyim demiyo sen gelmezsen oğlumla torunumu gönder diyo :eek:lmaz:

kiz bir yere not alacagim unutmayim diye sonra ozelden soracagim yoladinmi o kocayi diye eger yoladinsa varip sacini basini ben yolacam beni burda delirtmeee yawww :eek:lmaz: "hosttt artikk yeter" demeyii billll !!!,,, senle yasayan insanlar bir hafta sonrada geleceklermis af edersinde esin ne halt edmeye gidecekmis??

ayyy allahimmmm ayyy cok sinirlendmmm:eek:klava::eek:klava:
ay ne bicim adammÇok üzgünüm çoook

tatlimm sen direk yaparmisin degil yapacaksin tarzinda konusarak ne sen gideceksin neden cocugumu gotureceksin eger gelmek istiyorlarsa onlar gelecek konu kapandi dee ve yanindan ayril oda ister bir yerlerini yirtsin ne hali varsa gorsun sikiysa gitsin hada hadi sikiysa git de valla adami taslarlar 9 naylik kadini birakip gitmek istemis ve karisi savmayinca sorun cikmis diye SAKIN TAVIZ VERME VE UZULMEE ASLA GIDEMEZ HELE COCUGUNU ASLAAAA GOTUREMEZZZ COK SINIRLENDIM YAAA:eek:klava::eek:klava::eek:klava: KALAS KUSURA BAKMA AMA RESMEN KALASS:eek:klava::eek:klava: birazda sinirliydim umarim seni kirmadim :utangac
:

yok cnm kırılmadım görünen köy lılavuz istemezki
ama şuda bi gerçek oğlumu götürmemesi için nasıl engel olacağımı bilmiyorum biraz pasif kalıyorum doğrusu kafasına taktığını yapan birisi şu mübarek günlerde banada dua edin arkadaşımmafoldumben

kiz bir yere not alacagim unutmayim diye sonra ozelden soracagim yoladinmi o kocayi diye eger yoladinsa varip sacini basini ben yolacam beni burda delirtmeee yawww :eek:lmaz: "hosttt artikk yeter" demeyii billll !!!,,, senle yasayan insanlar bir hafta sonrada geleceklermis af edersinde esin ne halt edmeye gidecekmis??

annesini çokkkkk özlemiş cnm haziran ilk haftası onlar yaylaya gitti aradan 15 gün geçti özledim dedi biz gittik 2 gün kalıp döndük şimdide özledim 3 ay oldu görmeyeli diyo tamam annesi özler bişey demiyom ama 1 hafta snr dönecekler ve ben 9 aylık hamileyim:KK43:(:-)umursamaz:

X