Moralim bozuk.(((((

tahamm

Guru
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2009
1.174
0
kızlar moralim çok bozuk kısaca anlatacağım siz sordukça ayrıntılara girerim.ben 6 yıllık evliyim 1 oğlum var ve 9 aylık hamileyim.eşimin ailesi ile kışları birlikte yazları ayrı oturuyoruz
dün akşam yemekten sonra annemleri aradım bayrama gelin artık taha özledi dedim bayrama siz geliyonuz ya dedi eşimle konuşulmuş karar verilmiş bana uygulamak kalıyo...
dediğim gibi 9 aylık hamileyim inanın evde zor yürüyorum bazen oğluma bakmakta bile zorluk çekiyorum. telefonu kapadım eşime ben nasıl gidicem 300 km bu halimle dedim açtı ağzını yumdu gözünü bende beni düşünmeyeni hiç düşünmem ben gelmiyorum dedim oda bana sen babanda kalırsın dedi oğlumu alıp gidecekmiş ben bayramda hem kocaswız hemda yavrusuz kalacakmışım daha yazamıyorum yine sinirlendim korkuyorum erken doğum olacak diye
benim zoruma giden kararları hep ben en son duyarım çok zoruma gitti çok

Bu tür konular önce beraber konusulur, sonra berabercede karar verilir...:nazar:

Esin sacmalamis arkadasim...karni burnunda, dogurdu doguracak bir kadinin kafasina göre yolculuk yapamicagini bilmesi lazim daha dogrusu düsünmesi lazimdi...:kahve:

Anladigim kadariyla esin sürekli sana danismadan sormadan karar veriyor, sana düsen uygulamak.....bu konuda sanirim cok hafif davraniyorsun esine....Tepkini yeterince koymadinmi acaba?:nazar:

haklısın canım ben de olsam çok üzülürdüm.üzme sen canını.eşinle konuş.durumunu anlaması lazım.güzel bir şekilde anlat.belki insafa gelir.ben bile 6 aylık hamileym,gidemiyeceğim kimse de kusura bakmasın napalım.

canım benim öncelikle kendini fazla üzme.eminim herşey yoluna girecektir. eşin belki o an düşünememiştir senin gidemeyeceğini. istersen bi kayınvalideni ara anne ben nasıl geleyim bu halde.siz gelin de.onlarda oğullarına söylerler bi şekilde.biz gelicez siz gelmeyin diye.sen moralini bozma herşey yoluna girer. birazda bu dönemlerde bizler çok hassas ve kırılganız o yüzden herşey sıkıntı veriyo. herşey kötü gidecekmiş gibi geliyo ondan moralimiz hemen bozuluveriyo.
bence en doğrusu kayınvalideni ara konuş.eğer anlayışla karşılamazsa o zaman başka yöntemler düşünürüz.

evet canım evlendik evleneli bu böyle oldu hep kararlar alınır ben en son duyurım çok zor bi durum benimde zoruma giden bu biz artık aile olmuşuz birlikte vereceğimiz karalar olmalı eşim anneci demek istemiyorum ama annesine çok düşkün bi tip oysaki bayram sonu dönüyolar beni zora sokmanın alemi ne

canım benim öncelikle kendini fazla üzme.eminim herşey yoluna girecektir. eşin belki o an düşünememiştir senin gidemeyeceğini. istersen bi kayınvalideni ara anne ben nasıl geleyim bu halde.siz gelin de.onlarda oğullarına söylerler bi şekilde.biz gelicez siz gelmeyin diye.sen moralini bozma herşey yoluna girer. birazda bu dönemlerde bizler çok hassas ve kırılganız o yüzden herşey sıkıntı veriyo. herşey kötü gidecekmiş gibi geliyo ondan moralimiz hemen bozuluveriyo.
bence en doğrusu kayınvalideni ara konuş.eğer anlayışla karşılamazsa o zaman başka yöntemler düşünürüz.

zaten k.validem istiyo gitmemizi tahayı çok özlemiş geçen akşam konuşmuştum şaka karışık siz gelirsiniz dedi anne bennasıl geleyim bu halimle dedim o zaman torunumla oğlumu gönder çok özledim dedi:eek:lmaz: ben bayramda burda kalacakmışım onlar orda ailecek bayram geçirecek valla çok boralim bozuk ianaın yazarken bile ağlıyorum...

evet canım evlendik evleneli bu böyle oldu hep kararlar alınır ben en son duyurım çok zor bi durum benimde zoruma giden bu biz artık aile olmuşuz birlikte vereceğimiz karalar olmalı eşim anneci demek istemiyorum ama annesine çok düşkün bi tip oysaki bayram sonu dönüyolar beni zora sokmanın alemi ne

Aynen bu sekilde esinlede konusman lazim canim....ama öyle gülerek tatli dile falan degil....kararli ve net bir sekilde konusmalisin bana göre...:nazar:

Bazen biraz ters davranmali insan...ki karsindaki ne kadar ciddi oldugnu anlasin.:kahve:

Her zaman tatli dil yilan olayi sökmüyor ben bunu anladim....yeri geldimi deli deligi görünce elindeki sopayi atarmis misali davranacaksin.....sahsi fikrim...:nazar:

Gerci sen suan hamilesin böyle yapmaman daha iyi...hayirlisi ile bebisin olsun bu konuda tavrini net olarak koy arkadasim...simdi kendini üzmenin sinirlenmenin alemi yok...beben daha önemli.:1hug:

eeee sen bayramda burada tek başınayken doğumun başlarsa nolcek...
9 aylık gebe kadın tek başına bırakılır mı hiç evde..
kimsenin bunu düşündüğü yok mu?
hiç değilse bunu hatırlatıve bence..

Aynen bu sekilde esinlede konusman lazim canim....ama öyle gülerek tatli dile falan degil....kararli ve net bir sekilde konusmalisin bana göre...:nazar:

Bazen biraz ters davranmali insan...ki karsindaki ne kadar ciddi oldugnu anlasin.:kahve:

Her zaman tatli dil yilan olayi sökmüyor ben bunu anladim....yeri geldimi deli deligi görünce elindeki sopayi atarmis misali davranacaksin.....sahsi fikrim...:nazar:

Gerci sen suan hamilesin böyle yapmaman daha iyi...hayirlisi ile bebisin olsun bu konuda tavrini net olarak koy arkadasim...simdi kendini üzmenin sinirlenmenin alemi yok...beben daha önemli.:1hug:

bencde bebeğim önemli ama bebek kocamında bebeği kendiliğinden düşünüp anne biz gelemeyiz doğuma az kaldı demeliydi bu durumda benim duymamam bile gerekirdi

eeee sen bayramda burada tek başınayken doğumun başlarsa nolcek...
9 aylık gebe kadın tek başına bırakılır mı hiç evde..
kimsenin bunu düşündüğü yok mu?
hiç değilse bunu hatırlatıve bence..

tek değil canım anneme sepetlenecem oğlumu bırak ben evimde otururum sende annenin yanında ne kadar istersen kal dedim.dua ettim inş. o yokken doğum yaparımda ömür boyu vicdan azabı çeker :çok üzgünüm:

zaten k.validem istiyo gitmemizi tahayı çok özlemiş geçen akşam konuşmuştum şaka karışık siz gelirsiniz dedi anne bennasıl geleyim bu halimle dedim o zaman torunumla oğlumu gönder çok özledim dedi:eek:lmaz: ben bayramda burda kalacakmışım onlar orda ailecek bayram geçirecek valla çok boralim bozuk ianaın yazarken bile ağlıyorum...

şimdi bende kızdım.peki eşin bu kadar düşüncesizmi seni bırakıp ailesiyle bayram geçirecek kadar.canım 6 yıllık evliymişsinizde.bi çözüm yolu bulunur mutlaka.
kayınvaliden eşinin aklını çeliyo o zaman torunumla sen gel demiştir oğluna oda onun üstüne öyle söylemiştir sana.kayınvaliden cadı biraz galiba.önceden planlamış herşeyi.

sende oğlunla kocanı kaptırma bence kayınvalidene sende git madem yanlarından ayrılma.inşallah bişey olmaz yolda falan. otobüslemi gideceksiniz arabaylamı.o çok önemli.

sıze dusen esınızle konusmak..
bunu guzelce dıle getırsenız kararları sızede danısabılır..
danısmasıda gerekıyo bazen..
yanı kılıt esınızde gene..
eger kararından vaz gecmez ıse yola cıkarsanız yolda sancım var dıye bagırın dogum gerceklesıyo dıyın yuregı agzına gelsın ve bıdahakıne esınede danısır..
suan kendınızı dusunun 9 aylık bı gebe ıcın okadar yol zararlı olabılır..
stres yapmayın bebegınızle kendı saglıgnız suan daha onemlı ...

bencde bebeğim önemli ama bebek kocamında bebeği kendiliğinden düşünüp anne biz gelemeyiz doğuma az kaldı demeliydi bu durumda benim duymamam bile gerekirdi

Tabiki....mantiklisi budur zaten....:nazar:

Lakin bazi erkekler isin icinde anneleri aileleri oldugu vakit mantikmis düsünceymis takmiyor güzelim....aman annemin gözünde düsmeyim aman tabiri caizse kari köylü gözükmeyim diye olmicak seylere evet diyorlar....:kahve:

Sunuda belirtmek istiyorum...Kaynananin yaptigida cok ayip...O zama oglumla torunumu yolla demesi cidden cok düsüncesiz ve sacma bir davranis.
Bayram günü....ayip ya..:umursamaz:

ammada saçmalamışlar haa akannehir
allahım akıl dağıtılırken nerdeydi bu kulların yarabbim :Saruboceq:
rutin gittiğin doktorunla konuş canım bu meseleyi
konuşki eşin hatasını anlasın anlamazsada doktor ona anlatırr a.s

şimdi bende kızdım.peki eşin bu kadar düşüncesizmi seni bırakıp ailesiyle bayram geçirecek kadar.canım 6 yıllık evliymişsinizde.bi çözüm yolu bulunur mutlaka.
kayınvaliden eşinin aklını çeliyo o zaman torunumla sen gel demiştir oğluna oda onun üstüne öyle söylemiştir sana.kayınvaliden cadı biraz galiba.önceden planlamış herşeyi.

sende oğlunla kocanı kaptırma bence kayınvalidene sende git madem yanlarından ayrılma.inşallah bişey olmaz yolda falan. otobüslemi gideceksiniz arabaylamı.o çok önemli.

arabamızla gidicez cnm ama bi kere ben gitmem dedim zaten onun için kavga ettik nasıl gitmezmişim kpederim düşündü gelmeyin kızım nasıl gelcen diye o kadın haliyle düşünemiyo eşim ailenin ilk çocuğu 4 kardeşler ama bütün sülalesi bilir annesinin eşime nasıl düşkün olduğunu diğer cocukları dahil

siz karı kocasınız kararları beraber almanız gerekir bence gözünü korkutmuş sende duygu sömürüsü yap siz yokken erken doğum olursa tek başıma nasıl yapacağım gibi sözler de biraz alttan almak neden hep kadına düşüyor anlamadım ben

Bosver bu durumda kocan degismicek, sen üzüldügünle kaliyorsun, yazik karnindaki yavruya.
Sen kocanin yaninda ailen ile bayram programi yap, onu takmadigii anlasin, üzüldügünü pek belli etme.
Sakin yollara düsme gitme, isterse oglunuda alsin gitsin, sende keyfine bak, ne olmus bi bayramda kocasiz ol ne yani, bosver rahat ol....

sıze dusen esınızle konusmak..
bunu guzelce dıle getırsenız kararları sızede danısabılır..
danısmasıda gerekıyo bazen..
yanı kılıt esınızde gene..
eger kararından vaz gecmez ıse yola cıkarsanız yolda sancım var dıye bagırın dogum gerceklesıyo dıyın yuregı agzına gelsın ve bıdahakıne esınede danısır..
suan kendınızı dusunun 9 aylık bı gebe ıcın okadar yol zararlı olabılır..
stres yapmayın bebegınızle kendı saglıgnız suan daha onemlı ...

eşimle konuştum cnm niye kararları tek veriyosun diye tavrı çok sert oluyor bende pasif kalıp cvp vermiyorum oğlumda uyumamıştı daha kapandım odama sabaha kadar ağladım çaresizlik çok kötü ağrım olduğu zaman bile söyleyemiyorum bi senmisin hamile diyen bi adam

ne iilginç yaa tek senmi yaptın bu bebeği sengözlerimebaksanab

eşimle konuştum cnm niye kararları tek veriyosun diye tavrı çok sert oluyor bende pasif kalıp cvp vermiyorum oğlumda uyumamıştı daha kapandım odama sabaha kadar ağladım çaresizlik çok kötü ağrım olduğu zaman bile söyleyemiyorum bi senmisin hamile diyen bi adam

Canım benim ; Ne yapsanda sen bu kocayı değiştiremezsin..öyle görünüyor
o yüzden boşver be güzelim,Şimdi hamilelik psikolojisi ilede moralin bozuktur senin..
Bırak o gitsin sen gitme ,madem annenler yakınındaymış onlara gidersin..daha güzel olur belki..onuda hiç arayıp sorma bayramda biraz merak etsin..Doğurursun bayramda bebeciğini misler gibi belki.O da çatlasın (gerçi bilemem belki beni de uğraştırmadı iyi oldu da diyebilir ) . Boşver güzellimmmmm

X