Moralim çok bozuk. Diş eksikliği olanlar?

saribilye

2. üyelik sebebi ile profil pasif edilmiştir.
2. Üyelik !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2017
91
237
Hanımlar benim bu yaşıma rağmen alt azı dişlerim meğersem süt dişlerimmiş. Hala düşmemiş, tabi küçükken hiç doktor kontrollerine falan ailem götürmedi. Farkedemedim. Bir tane azı dişim 2 yıl önce çekildi, aşırı ağrıdan dolayı gitmiştim. Şimdi çekilen dişimin yanı 2 yıldır sallanıyor. Yani son kalan süt dişim.. iki yıldır ağzımda tutmaya çalışıyorum çünkü diş eksikliği çok çok kötü bir şey. Sol alt tarafımla iki yıldır çiğneyemiyorum.

Şimdi mecburen o dişim de gidiyor. 2 diş eksikliği.. bomboş olacak. İmplant düşünüyorum ama tehlikeli diyorlar. Siz ne önerirsiniz, diş eksikliği olanlar varsa yardımcı olabilir mi?

Bir de acaba bu sallanan(sol alt-en soldan 3.diş) dişim gittiğinde konuşmam peltekleşir mi? En çok bundan korkuyorum. Cevaplayanlara şimdiden çok teşekkür ediyorum. ❤️

Sol alt 3. Disim (yanlis saymadiysam eger :110:) 14 yasimdan beri yok ve peltek konuşmuyorum. Diger sorularinin cevabini ise tam bilemedim.

İmplantın neyi tehlikeliymiş??? İnsanlar cahil cahil konuşuyor siz de inanıyorsunuz.

Yazın implant çaktırdım.5 tane aynı gün çakıldı, üzerleri kapatıldı.Bekleme süresi doldu(3-4 ay)

üstleri yapıldı.Ehil ellerde yapılan uygulamalr zarar değil, yarar getirir.

Hiçbir sıkıntı da çekmedim.

Konusmanizi cok etkilemez ama Dişsiz kalamazsınız. İmplant yaptirmanız gerekir. Yaptirmazsaniz zamanla oradaki kemik yapısı bozulur. İmplantın neresi tehlikeli anlamadım. Günümüz teknolojisinde çok kolay ve ağrısız bir islem.

Sol alt 3. Disim (yanlis saymadiysam eger :110:) 14 yasimdan beri yok ve peltek konuşmuyorum. Diger sorularinin cevabini ise tam bilemedim.

Çevremdekiler konuşman bozulur, peltek olursun dediler. Günlerdir uyku uyuyamıyorum. Öyle olmadığına çok sevindim, çok teşekkür ederim :)

İmplantın neyi tehlikeliymiş??? İnsanlar cahil cahil konuşuyor siz de inanıyorsunuz.

Yazın implant çaktırdım.5 tane aynı gün çakıldı, üzerleri kapatıldı.Bekleme süresi doldu(3-4 ay)

üstleri yapıldı.Ehil ellerde yapılan uygulamalr zarar değil, yarar getirir.

Hiçbir sıkıntı da çekmedim.

Herkes yanlış bilgilendiriyor demek ki..
Kime implant yaptırmak istiyorum dediysem "sakın ha!" dedikleri için gözüm şimdiden çok korktu. Ama sizin tecrübeli olup yazmanıza çok sevindim, çok teşekkür ediyorum. :) peki o vidalar takıldıktan sonra 3-4 ay daha orası boş kalıyor değil mi? Bir de sizin dişleriniz yokken bir pelteklik oldu mu?

Konusmanizi cok etkilemez ama Dişsiz kalamazsınız. İmplant yaptirmanız gerekir. Yaptirmazsaniz zamanla oradaki kemik yapısı bozulur. İmplantın neresi tehlikeli anlamadım. Günümüz teknolojisinde çok kolay ve ağrısız bir islem.

Herkes gözümü korkuttu. Kanser olursan direkt onları çıkarırlar acıdan ölürsün diyenler bile oldu, düşünün. :) zaten dişçilere korkudan asla gidemiyorum bir de böyle dedikleri için düşündükçe bayılacak gibi oluyorum. En mantıklısı dediğiniz gibi implant.. çok sağolun yorumunuz için.. :)

Diğer dişleriniz çenenizde o zaman daha çıkmamış sanırım. Ordadonti tedavi görüp o dişlerinizi yukarı çıkarabilirsiniz. Tabii varsa.
Pelteklikte olmaz üst dişiniz değil sonuçta alt dişiniz çok etkilemez konuşmanızı

Çevremdekiler konuşman bozulur, peltek olursun dediler. Günlerdir uyku uyuyamıyorum. Öyle olmadığına çok sevindim, çok teşekkür ederim :)
çevrendekilere değilde doktora danışsan eğer böyle boşu boşuna kendini üzmezdin..maddi durumun uygunsa eğer hiç düşünme git yaptır implantlarını..herkes herşeyi çok biliyor zaten..internet desen tam bilgi kirliliği..en iyisi güvenebileceğin bir hekim bul onun sözğnden de çıkma..

Aynen yaşadığınızı ben de yaşadım. Benim alt sondan üçüncü. Neler yapılablir merak ettim ben de takipteyim. :KK51:

Canim fotograftaki sensen eger cok guzelsin. :nazar:Kafana takma cok soylenenleri. Pelteklik olmasi icin bayagi bir disinin eksik olmasi lazim. Oyle bir iki disle olmaz. Implantini yaptiracagin yeri cok cok iyi arastir. Kaliteli bir doktor yaparsa sorun olmaz.

Sok oldum acikcasi. Dedemde implant var 7 tane hic sıkıntı cekmedi. Sut dislerinin altinda dis var miymis? Elinizde rontgen varsa kendiniz bile gorebilirsiniz, diger dislerin kok hizasinda duruyorlar.

Kopru ya da implant yaptirabilirsin bildigin gibi. Implantin zararlari var tabiki kopruye gore sagliga daha zararli. Netten makaleler bulabilirsin. Ben kopru yaptirdim sansima cok iyi cikti memnunum

Hanımlar benim bu yaşıma rağmen alt azı dişlerim meğersem süt dişlerimmiş. Hala düşmemiş, tabi küçükken hiç doktor kontrollerine falan ailem götürmedi. Farkedemedim. Bir tane azı dişim 2 yıl önce çekildi, aşırı ağrıdan dolayı gitmiştim. Şimdi çekilen dişimin yanı 2 yıldır sallanıyor. Yani son kalan süt dişim.. iki yıldır ağzımda tutmaya çalışıyorum çünkü diş eksikliği çok çok kötü bir şey. Sol alt tarafımla iki yıldır çiğneyemiyorum.

Şimdi mecburen o dişim de gidiyor. 2 diş eksikliği.. bomboş olacak. İmplant düşünüyorum ama tehlikeli diyorlar. Siz ne önerirsiniz, diş eksikliği olanlar varsa yardımcı olabilir mi?

Bir de acaba bu sallanan(sol alt-en soldan 3.diş) dişim gittiğinde konuşmam peltekleşir mi? En çok bundan korkuyorum. Cevaplayanlara şimdiden çok teşekkür ediyorum. ❤️
Doktora hic gittinmi bi git film ceksinler belki altta dis vardir ona gore karar verirsin ne yapilcagina

İmplant yaptır bişey olmaz iki ay önce yaptırdım kaç senedir dişim yoktu bide önlerden düşünsene :) bence yaptır hiç sıkıntı değil

Herkes yanlış bilgilendiriyor demek ki..
Kime implant yaptırmak istiyorum dediysem "sakın ha!" dedikleri için gözüm şimdiden çok korktu. Ama sizin tecrübeli olup yazmanıza çok sevindim, çok teşekkür ediyorum. :) peki o vidalar takıldıktan sonra 3-4 ay daha orası boş kalıyor değil mi? Bir de sizin dişleriniz yokken bir pelteklik oldu mu?

Diş yeni çekildiyse bir müddet bekleniyor.Ama benim bir dişimi o sırada çektiler.Aslında beklenecekti ama doktor

kemik uyugun onu da aynı anda çakabilirim deyince ben de kabul ettimHepsini aynı gün yaptı.5 implantı

çakması yaklaşık bir buçuk saat sürdü.Üstlerine dikiş atıldı ve iyileşti, yaralar kapandı.3 ay sonra film çekildi.

Biraz daha bekleyelim dediler.Bir ay daha bekledik.Üstleri yapılmaya başlandı.

O süre içinde boştu o bölge.Aslında 4 tanesi uzun süredir boş ama hiç pelteklik falan olmadı.

İmplantın kalitesi ve yapan kişinin çene cerrahı olması çok önemli.İmplantın markasını öğrenin internetten

araştırın.Kutu sizin yanınızda size özel açılıyor ve size implantın sertifakası veriliyor.

Bunlara dikkat edin.Çünkü piyasada kalitesiz implantlarda var.Ömürboyu ağızınızda taşıyacaksınız.

Unutmayın.

Bende de iki tane implant var.İlkini 5 sene olmuştur heralde yaptıralı.Kendi dişlerimden daha iyi valla:110:
Teklif ederler diye söyleyeyim Köprü olayına giripte şakın sağlam iki dişe kıyma.İmplantı yapacak drun cerrah olması gerekiyor.

Implant mükemmel bir uygulamadır. Bi zararını da görmedik. Aksine ana diş gibi rahat eder insan. Babamın agzind diş yok. Hepsi implant... paşalar gibi kullanıyo. Yeniden dogdum diyo.. Tehlikeli diyenlere lütfen benden selam söyleyin.

İmplant tehlikeli değil. Üniversite hastanesine gitmenizi öneririm. Doktorlardan implant hakkında bilgi alıp aklınıza takılanları sorun. Uzun süre boş kalan dişler diğer dişlerin de kaymasına bozulmasına sebep oluyor o araları mutlaka doldurmalısınız. İmplantı güvenilir bir yerde yaptırın.

X