Motosiklet kullananınız var mı?

Duygu_Oner

http://www.o-bebek.com
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2009
1.375
6
Selam Kızlar,

Ben motosiklet kullanmaya yeni başladım sayılır, aranızda kullanan & yeni başlayanınız var mı? Beraber gezeriz :):KK24:

9 Yıldır motosiklet kullanıyorum. Şehirler arası yola çıktım bir kaç kez. Motosikletle en fazla 6 saatlik yola gittim. Motorunuzun hacmi ne olursa olsun lütfen iyi bir kask kullanın. Piyasada 15-40 TL arası kasklar var. Onlara ben polis-savar diyorum. Kesinlikle bir koruyuculuğu yok hatta bazen kaza durumlarında daha çok zarar verebiliyor. Bir de motosikletle 80km den fazla hız yaptığınız zaman hiç bir koruyucu (kask-mont-bot-dizlik vs) korumuyor. Ben acı bir tecrübeyle öğrendim. Allah kimseye yaşatmasın. Motosiklet arabaya nazaran daha tehlikeli ama bambaşka bir zevk benim için. Dondurucu kış ayazında bile rüzgarın yüzüme çarpması kendimi özgür hissettiriyor. Motosikletine göre az yakıyor. Mesela benim motosikletim ayda 35-40TL arası yakıyor ve 2 yılda 15.800 km yol yaptım. Hesap edin artık ne kadar sık kullanıyorum. Benzini resmen kokluyor.

benim oturduğum ilçedede çok fazla motosiklete binen genç kız hatta teyzelerimiz var....bende eşimin arkasaında bir kaç kere binmiştim ve çok hoşuma gitmişti....

Selam kızlar,

Kusura bakmayın, epey zaman geçip de kimse bakmadığı için ben de bakmaz olmuşum :)) Hermia motosiklet kullanmana çok sevindim, kendimi forumda çok yanlız hissetmeye başlamıştım :))) Benim de acı bir tecrübem oldu, sağlam bir kere düştüm ve yazlık koruma pantalonum malesef ki görevini pek yerine getiremedi, sağlam bir ödem atlattım dizimde... Kask ve kıyafet konusunda kesinlikle haklısın, korumalı kıyafet ve Schubert kaskım olmadan asla kullanmıyorum motosikletimi :) 3.000 km yeni doldu, hayalimi bir 3-4bin km daha yapıp şu baharda bir üst seviye bir makina süslüyor :) Şu anda cbf 150'm var, senin kullandığın motor nedir?

tatlırüya, bence eşinin arkasına daha çok binmelisin, artçı veya kullanan olarak inanılmaz ve vazgeçilmez bir keyif motosiklet :))

İkinize de sevgiler, selamlar

Ve bir şey daha, ben de motosikletin verdiği özgürlük ve keyif hissini hiçbir şeye değişmem :))

Ben de böyle bir başlık olmasına şaşırdım. Ben de motorsiklet kullanıyorum, eşim de yarışçı zaten. o 5 kez ciddi kazarlar geçirdi, çok tanıdığımız da bu sebepten vefat etti. Ancak bu tutkuyu bunu yaşayanlar bilir zaten. Ehliyetimi aldım ben de, ama scooterı tercih ederim. Çünkü ben de sağlam bir kaza geçirdim motorda :KK43:

en büyük tutkularımdan biri..
üzerimde deri montum altımda kırmızı siyah kawasakim , o kasktan uzun saçlarımı savurarak çıkarırım :) inşallah nasip oluuur..

Umutsuzca böyle bir başlık arıyordum, gerçi gönderiler epey eski ama ben yine de bir yoklayayım, ben aktif olarak motosiklet kullanıyorum. Motor kullanan KK üyeleri ses verin :)

Bende 9 yildir kullaniyordum çocuklar olunca ara verdim son 3 yıldır sadece eşimin arkasinda kisa mesafelerde gidiyorum:KK55: artik tamamen arabayla geziyorum...vakti saatinde kullandigim motordan cok gurur duyuyordum:KK68: bir kac küçük düşme yasadim onuda nazara bağladım. ..Çünkü insanlarin dikkatini cok cekiyor...Eşim ciddi bir kaza atlatti 1 yil yuruyemedi yuzde 30 ortopedik engeli ömür boyu kalıcı...yurumeye baslayinca tekrar motorsiklete geri döndü. .ekmek yiyoruz motor bizim hem hobimiz hemde işimiz. ...

Çok geçmiş olsun, allah beterlerinden saklasın. Bende geçen Kasım ayında kaza yaptım, sol bacağımı ve dizimi kırdım, platin takıldı, 3 ay koltuk değneği, 2 ay eriyen kaslar derken 6 ayda anca yürümeye başlayabildim. Kazada motorum pert olmuştu ama ben daha tam yürüyemeden kendime yeni bir motor almıştım bileee :KK55:

İnşallah geri dönmeyi düşünüyorsundur, miniklere öğretecek misiniz motor kullanmayı?

Sizede geçmiş olsun..minikler erkek.. fransadan gelen 50cc lik motorlari var biraz daha buyuduklerinde binicekler inşallah. .onlar cok hevesli.simdilik babalarini önünde biniyorlar :) birde akülü motorlari var. ..ben bu gidişle motor işini kapattim gibi..3cu bebis yolda:anneadayı: artik maziye gömülup coluga çocuğa anlatmakla geçicek motor sevdam:KK200:

Merhaba Kızlar bende atv kullanıyorum ancak motorsiklete geçiş yapmaya çalışacağım "ım" diyorum çünkü ikisi çok farklı aletler ve bayan sürücüler için sıkıntılı bir durum nerden başlayacağımı bilmiyorum iki teker hiç kullanmadım hayatımda (bisiklette dahil) aradığım sürücü kursu hoca görmeli eğer dengede durabilirseniz ikinci derse çağırabiliriz dedi. Açıkçası saçma buldum bu düşünceyi ama birşey demedim. İyi bilenlere sormak istiyorum nasıl başlamalıyım ve nerden başlamalıyım önce ehliyet mi yoksa özel kurs mu ?

İstanbuldaysanız GİS Akademi hem eğitim hem ehliyet veriyor. Zaten motoru iyi bir eğitim almadan kullAnırsanız allah korusun ciddi risk alırsınız.

Ben Honda ve Yamahadan ders almıştım. Onlarda son derece faydalı. Onun dışındaki özel dersleri bazı sebepler yüzünden ben tavsiye etmem.

Bursa'da yaşıyorum. Malesef hala araştırmaya devam ediyorum. Önerebileceği tavsiye edebileceği yerler olan arkadaşların konuyla ilgili cevap vermesini ümit ediyorum. Bu yaz püfür püfür keyifli bir yaz geçirmek istiyorum ama kısmet artık :KK51:

X