Muhabbet kuşum

Li_zigi

❤❤💙💙
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
2 Mart 2021
7.818
48.448
Merhaba hanımlar 🙋🏻‍♀️ derdim kuşum çünkü 2 gündür kafesten çıktığı an kocaman kocaman kaka yapıyor aldığımızda erkek diye verdiler. Anlayan hanımlar size sorum hasta değildir değil mi? Oldukça hareketli kıpır kıpır bir oğlan 6 aylık.

Enelde hastaliklarini ilk hareketlerinden belli ediyorlar , hareketi nesesi yerindeyse sorun yoktur buyuk ihtimal. Kakasi ishal gibiyse, sindirim bozuklugu olabilir. Kuş kumu satiliyor ondan aljn yedirin, yemiyorsa yemine koyun yesin

Merhaba hanımlar 🙋🏻‍♀️ derdim kuşum çünkü 2 gündür kafesten çıktığı an kocaman kocaman kaka yapıyor aldığımızda erkek diye verdiler. Anlayan hanımlar size sorum hasta değildir değil mi? Oldukça hareketli kıpır kıpır bir oğlan 6 aylık.
aramızda veterıner hekım var mı bılmıyorum ...kafesten cıktıgında kus mutlu olur rahatlar ,bellı kı kafesde cok hareketsız kalmıs yemıs yemıs yemıs hayvancagız rahatlayınca salıyor yanı :)
erkekse gagasında mavılık oluyor, cınsıyetle kakanın alakası yok
herseyı yedırmeyın sakın hayvana, haftada bır gun meyve ,bır gun sebze verırsınız kalıtelı yem, gunluk kabugu temızlenmıs olsun
gunluk suyunu degıstırın,
vıtamın blok, gaga tası ,kalamar kemıgı falan olsun
salıncagı oyuncagı da olsun
hergun kafesı temızlensın,
mutlaka sohbet edın mutlaka ama, yakalamaya calısmayın kovalamaya calısmayın, sureklı yalnız bırakmayın strese gırmesın...
bızımkının daha tuylerı yoktu aldıgımızda sımdı 1 bucuk yasında ellerınızden oper, 25 kelıme konusuyor cok sevıyorum ben hayvanları ya canımın ıcıne sokasım gelıyor

Enelde hastaliklarini ilk hareketlerinden belli ediyorlar , hareketi nesesi yerindeyse sorun yoktur buyuk ihtimal. Kakasi ishal gibiyse, sindirim bozuklugu olabilir. Kuş kumu satiliyor ondan aljn yedirin, yemiyorsa yemine koyun yesin
Oldukça hareketli maasAllah kumu var ekstra taş aldık kakası cıvık degil aslında normal kivamda ama normal kakanin belki 4 5 katı büyüklükte

aramızda veterıner hekım var mı bılmıyorum ...kafesten cıktıgında kus mutlu olur rahatlar ,bellı kı kafesde cok hareketsız kalmıs yemıs yemıs yemıs hayvancagız rahatlayınca salıyor yanı :)
erkekse gagasında mavılık oluyor, cınsıyetle kakanın alakası yok
herseyı yedırmeyın sakın hayvana, haftada bır gun meyve ,bır gun sebze verırsınız kalıtelı yem, gunluk kabugu temızlenmıs olsun
gunluk suyunu degıstırın,
vıtamın blok, gaga tası ,kalamar kemıgı falan olsun
salıncagı oyuncagı da olsun
hergun kafesı temızlensın,
mutlaka sohbet edın mutlaka ama, yakalamaya calısmayın kovalamaya calısmayın, sureklı yalnız bırakmayın strese gırmesın...
bızımkının daha tuylerı yoktu aldıgımızda sımdı 1 bucuk yasında ellerınızden oper, 25 kelıme konusuyor cok sevıyorum ben hayvanları ya canımın ıcıne sokasım gelıyor
Yaa MaasAllah Rabbim size bağışlasın normal taşı var ama kalamar kemiği almadık hiç. Oyuncakları mevcut kafesini 2 gün de bir temizlerim suyuna dikkat etmiyorum ama bittikçe degistirirm. Dal darisi ve normal mama kursak taşı var haricî arada ekmek kırıntısı ve elma yiyor benim kızlar tepesinden inmiyor onun çok konusuyorlar ama çıtırımızda henüz bi icraat yok🤭

IMG_20211123_100819.jpg
IMG_20211123_100516.jpg
bu Bızım oğlan paytak
Eskı bir vıtrının camını cıkardım tel kapadım boyadım boyle daha mutlu, Kucuk kafesde olmasın hergun en az 1 saat ucsun bizimki 6 saat dısarda uykusu gelince kendısı kafesine giriyor uyuyor

sız suyunu hergun mutlaka degıstırın hastalanır yoksa su cok onemlı
bırde damla ılaclar var haftada bır kere 6 damla suluguna damlatıyorum multıvıtamın ...

Fotografınıyakındanatabilirmisiniz
evet gagası gorunsun anlarız oglan mı degıl mı
yasıda gozlerınden bellı oluyor yas buyudukce gozlerının beyazı cıkıyor
yerım ya

Eki Görüntüle 2977113 Eki Görüntüle 2977114 bu Bızım oğlan paytak
Eskı bir vıtrının camını cıkardım tel kapadım boyadım boyle daha mutlu, Kucuk kafesde olmasın hergun en az 1 saat ucsun bizimki 6 saat dısarda uykusu gelince kendısı kafesine giriyor uyuyor
Aaaaa harika bir kafes ikk deda böyle birsey gördüm ben kuş olsam ben de çok mutlu olurdum ne güzel ben gündüz salmıyorum çünkü kızlar yoruyor 2 dk durdurmuyorlar bir yerde akşam 9 dan sonra çıkarıyoruz 10.30 gibi geri koyuyoruz kafesimiz küçük onu değiştirelim o zaman sağlığı yerinde olsunda canı sagolsun 🤗 sizin kafeste gözüm kaldı eşime soyleyeyim de yapabiliyorsa yapsın böyle 🤭

Eskiden disi bir muhabbet kusum vardi. Esi yoktu bos yumurtlardi surekli, yunurtanin ustunde yatardi hep disari ciktiginda cok buyuk kaka yapardi. Ceresinin net gorundugu foto atarsaniz disi mi erkek mi goruruz daha net

bırde kumlu ahsap tunekler var onlardan edının gagasını tırnagını torpulesın
plastık tunekler mantar yapıyor yazık

merhbalar benim de sultan papağanım var ♥️bazen çok yemek yediğinde kakası büyüyor oğluşumun 🙈

eğer renginde,kıvamında bir sorun yoksa,rengi her zamanki gibiyse sorun yoktur diye düşünüyorum.

gece kafeste sabit duruyor değil mi? dolaşmıyor? dolaşması sorun anlamına gelirmiş, gece sabit bir yerde durmalıymış. araştırdığımda öyle okumuştum :)

bir de ruh hali her zamanki gibiyse, anormallik yoksa,sürekli ,her zamankinden farklı bir şekilde uykuya eğilimi yoksa,bir sorun olacağını düşünmüyorum :))

hoş ben veteriner değilim, vet. üyeler varsa daha iyi bilgi verirler size :)

Kaka yumuşak falan değilse çıkınca yapmasında sorun yok rahat olun dolu dolu yapıyosa güzel yemiştir

merhbalar benim de sultan papağanım var ♥️bazen çok yemek yediğinde kakası büyüyor oğluşumun 🙈

eğer renginde,kıvamında bir sorun yoksa,rengi her zamanki gibiyse sorun yoktur diye düşünüyorum.

gece kafeste sabit duruyor değil mi? dolaşmıyor? dolaşması sorun anlamına gelirmiş, gece sabit bir yerde durmalıymış. araştırdığımda öyle okumuştum :)

bir de ruh hali her zamanki gibiyse, anormallik yoksa,sürekli ,her zamankinden farklı bir şekilde uykuya eğilimi yoksa,bir sorun olacağını düşünmüyorum :))

hoş ben veteriner değilim, vet. üyeler varsa daha iyi bilgi verirler size :)
ya sultan papagını da cennet papaganıda cok severım ondan da beslemıstım cok yılısık oluyordu sızınkı de oyle mı
habıre gelıp benı opuyordu fıstıık yavrruum öpüş ver bakım dıyordu
hos muhabbet kusum da geveze
bazen tamam başım şişti paytak dıyorum
sana yeter sana yeter dıyor

Eki Görüntüle 2977113 Eki Görüntüle 2977114 bu Bızım oğlan paytak

Çok mantıklı faydalı bir dönüşüm elinize sağlık 😍 bizim kuşumuz papağan kafesinde iniyo çıkıyo oynuyo geniş kafes iyi onlar için

ya sultan papagını da cennet papaganıda cok severım ondan da beslemıstım cok yılısık oluyordu sızınkı de oyle mı
habıre gelıp benı opuyordu fıstıık yavrruum öpüş ver bakım dıyordu
hos muhabbet kusum da geveze
bazen tamam başım şişti paytak dıyorum
sana yeter sana yeter dıyor
of offff,hem de nasıl! peşimden ayrılmaz, kakasını bile kafama yapar :63:

sever,öper,öptürür, şarkılar söyler... :)

kuş anasıyız he ♥️♥️

X