Tatlı Tarifi Muhallebili kadayıf Tatlısı

ben bunu yapıyorum süper bişey oluyo canım eline sağlık

malzemeler:
yarım kg kadayıf
125g tereyağı+125g margarin
muhallebisi:
1 lt süt
5 yemek kaşığı pirinç unu
2 yemek kaşığı toz şeker
şerbeti:
4 su bardağı toz şeker
3,5 su bardağı su
birkaç damla limon
hazırlanması:

margarin ve tereyağını eritip ılıtın. ılınan yağı kadayıfın üzerine dökün. elinizle kadayıfı aça aça yağın kadayıfın her yanına değmesini sağlayın. kadayıfın yarısını elinizle bastırarak orta boy tepsiye yayın.
muhallebiyi yapmak için sütün içine şekeri ve pirinç ununu ekleyin. telle devamlı çırparak pişirin. arada karıştırarak ılıtın. muhallebiyi tepsideki kadayıf üzerine yayın. kadayıfın diğer yarısını da bastırarak öuhallebinin üzerine serin. bunu 180C'de iyice kızarana kadar pişirin. (iyice kızarmazsa şerbeti dökünce beyaz kalır.)
şerbeti için şekeri ve suyu kaynatın. en son limonu ekleyip bir taşım daha kaynatın. kadayıf sıcak şerbet ılıkken şerbeti kadayıfın üzerine dökün. şerbeti döktükten hemen sonra kadayıf tepsisinin üzerine başka bir tepsi kapatın. (böylece kadayıf kurumaz)
benim tarif bu canlarım isteyen böyle yapar

bende yaptım ve çok güzel oldu ama ben bunun içine krem şanti koymadım unuttum kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 böylede çok güzel oldu tavsiye ederim canlarım

CIMG4885.JPG

CIMG4886.JPG

CIMG4889.JPG

CIMG4891.JPG

CIMG4892.JPG

CIMG4893.JPG

CIMG4895.JPG

CIMG4896.JPG

CIMG4898.JPG

CIMG4899.JPG

CIMG4901.JPG

CIMG4903.JPG

CIMG4904.JPG

CIMG4905.JPG

CIMG4907.JPG

CIMG4909.JPG

CIMG4910.JPG

CIMG4913.JPG

CIMG4914.JPG

Son düzenleme:
sımdı senın yaptıgın işmi:eek:lmaz:
canım cekdı vallahı avucumu yalım yarın yapam bende
vallahı super gorunuyo tadı nasıl :sinifsinif:

sımdı senın yaptıgın işmi:eek:lmaz:
canım cekdı vallahı avucumu yalım yarın yapam bende
vallahı super gorunuyo tadı nasıl :sinifsinif:
yok bitanem yalama sen avucunu ben sana göndereyim en hızlısından oraya kaydirigubbakcemile3 gelir mi acep :eek: kaydirigubbakcemile3​

kızlar ellerinize sağlık çok güzel görünüyor ,ama ben bunu şöyle yapıyorum ,tavada kadayıf ,margarin ve şekeri kızarana kadar kavuruyorum ,tepsiye seriyorum yarısını ,arasına muhallebisini koyup kalanı üzerine döküyorum ,şerbetsiz bu ,çıtır çıtır inanılmaz bir tat ,eşim her hafta yaptırır bir günde biter..

kızlara bende katılıyorum şimdi yapılacak şeymi bu :eek:klava: akşamdan beri tatlı krizindeyim zaten düşmüşüm nutealla kavanozunun dibine :roflol:
ellerine sağlık benim güzel kardeşimm:teselli: hımmm nefis gözüküyor valla.. yarın iftara misafirim vardı tatlı olarak güzel bir sunum olur,iyi oldu tatlının adını koymuş oldumma.s

a.s.

kızlar ellerinize sağlık çok güzel görünüyor ,ama ben bunu şöyle yapıyorum ,tavada kadayıf ,margarin ve şekeri kızarana kadar kavuruyorum ,tepsiye seriyorum yarısını ,arasına muhallebisini koyup kalanı üzerine döküyorum ,şerbetsiz bu ,çıtır çıtır inanılmaz bir tat ,eşim her hafta yaptırır bir günde biter..
tşkler canım benim opuyorumnanaktan
kızlara bende katılıyorum şimdi yapılacak şeymi bu :eek:klava: akşamdan beri tatlı krizindeyim zaten düşmüşüm nutealla kavanozunun dibine :roflol:
ellerine sağlık benim güzel kardeşimm:teselli: hımmm nefis gözüküyor valla.. yarın iftara misafirim vardı tatlı olarak güzel bir sunum olur,iyi oldu tatlının adını koymuş oldumma.s

a.s.

canım ablam hazır yapılmışı var göndereyim hemen sana opuyorumnanaktan​

Nilberam canım ellerinee sağlıkkkkk çokk güzell görünüyorrrropuyorumnanaktanama seniin tarif başka olmuş şerbet koymuşsun:)hehe olsun

Nilberam canım ellerinee sağlıkkkkk çokk güzell görünüyorrrropuyorumnanaktanama seniin tarif başka olmuş şerbet koymuşsun:)hehe olsun

evet bitanem ben şerbet kattım senin tarifi yapmadan önce okuyamadım başka bir tarifte öyle yazınca bende öyle yaptım kaydirigubbakcemile3​

balım yaptım ben akşam misafirlerim vardı yemekte bayıldılar tatlına züperrrdi

Bende yapıorum bu tatlıyı cok güzel oluyor.Ailcek 2gecede bitirdik.bn kadayıf tereyağ ve şekeri kavurup borcamın altına yarısını seriyorum üstüne muhallebi kalan kadayıfınıda üstüne döküyorum.muhteşem oluyor.Afiyet olsun :)

X