Muharrem İnce Seçim Sonuçlarını Kabul Etti: 'Tweet ile Öğrenilmesi Şık Olmadı, O Konuda Bir Hatamız

amentes23

Üye
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2018
66
198
26

muharrem_ince_secim_sonuclarini_kabul_ediyorum_h77756_912a2.jpg

Dün yapılan seçimin sonucunda ortaya çıkan tabloyu İsmail Küçükkaya'nın mesajıyla yorumlayan Muharrem İnce, CHP Genel Merkezi'nde kameralar karşısına geçti ve "Benim kadar deneyimli bir siyasetçinin bu hatayı yapmaması gerekiyordu. Demek ki gazetecilerle dost olurken dikkatli olmak gerekiyormuş. Tweet ile öğrenilmesi şık olmadı, o konuda bir hatamız oldu" dedi. Açıklamasında dün gece sosyal medyadaki spekülasyonlara da değinen İnce "tehdit edilmediğini" ifade etti. Seçim sonuçlarını kabul ettiğini söyleyen İnce ekledi: "Kaybettiğinizde karşınızdakini kutlayamıyorsanız o yarışa girmeyeceksiniz."
Dün gece saatlerinde YSK'dan sonra bir açıklama yapması beklenen İnce, konuşmasını bugün yapacağını duyurmuştu.


İnce, basın toplantısı başlamadan önce " TRT burada mı arkadaşlar? TRT'yi dışarı alabilir miyiz? İstanbul, Ankara, İzmir mitinglerimi vermeyen TRT'nin burada ne işi var?" diye sordu.

TRT ekibinin dışarı çıkmasıyla toplantıya devam etti.

'Beni kimse tehdit etmedi, tehdit edecek insan da yeryüzüne gelmedi'


Kameraların karşısına geçen CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem Ince'nin konuşmasından satır başları şöyle:

"Önce asparagas haberlere açıklık getireyim. Beni kimse tehdit etmedi, tehdit edecek insan da yeryüzüne gelmedi. 15 milyon kişi bana oy verdi, hedefimiz bunu 30 milyona çıkarmak. Sayın Erdoğan, lütfen bugünden sonra AKP Genel Başkanı olarak davranmayınız. Herkesi kucaklayınız. Bu gerginliğe son verin kucaklayın herkesi. Seçim sonuçlarına dönük açıklanmaya muhtaç noktalar bulunmaktadır. Bu seçimi ilan edilme biçiminden, sonuçların açıklanmasına kadar her şeyiyle adaletsiz bir seçim olmuştur. Görevlilerimizin bize ulaştırdıkları tutanaklarda, YSK’nın açıkladığı oranlar ve rakamlar arasında anlamlı bir farklılık yoktur. Olan farklılıklar toplam sonucu değiştirecek nitelikte değildir. Dolayısıyla seçim sonuçlarını kabul ediyorum. Türkiye parlamenter sistemle bağlarını koparmıştır. Biz durum ne olursa olsun mücadele etmeye devam edeceğiz."

İnce sözlerine şöyle devam etti:

"Her 3 vatandaşımızdan birinin onayını almış biri olarak mücadelemi sürdüreceğim. Bize düşen söylediklerimizin takipçi olmak. Birlikte yaşadığımız inancı büyütmeye devam etmek. Önümüzdeki yerel seçimlere kadarki süreci çok iyi değerlendirmeliyiz. Çıkaracağımız sayısız dersler bulunmaktadır. Eksikliklerimizi tamamlamak zorundayız. Bize duyulan güveni güçlendirmek durumundayız. Türkiye herkesin Türkiye'si olana dek mücadelemiz sürecektir. Benim gündemim Türkiye'dir. 15 milyon insan bana güvenip oy vermiştir. 50 günlük kampanya yerine 500 günlük kampanya ile devam edeceğiz.

Bu sıcaklarda, Ramazan ayında, beni yalnız bırakmayan vatandaşlarımıza, bayraklarımız asan gençlerimize, bizi koruyan güvenlik güçlerine, seçim şarkımızla çocuğunu uyandırdığımız annelere hepsine teşekkür ediyorum. Onlardan özür diliyorum. Hepinize saygılar sunuyorum."

Gazetecilerin "Neden bu açıklamayı gece yapmadınız?" sorusuna yanıt:

"Hatam oldu, kabul edeyim. İsmail Küçükkaya'ya arkadaşça mesaj attım, haber yapacağını düşünmedim. Bir tweet ile öğrenilmemeliydi. Demek ki gazetecilerle dost olurken dikkatli olmak gerekiyormuş. hata benim. Çıkacaktım medyanın karşısına, hatta YSK'nın önüne gittim. Tweet ile öğrenilmesi şık olmadı, o konuda bir hatamız oldu. Dün akşam sonuçların kesinleşmesini bekledim, bunu görmeden çıkmak istemedim.

'41 yıl sonra 30 barajını aşan biri sence siyasetten silinir mi?'


21-haziran-2018-muharrem-ince-izmir-mitingi_1697408.jpg

Muharrem İnce, basın mensuplarının genel başkanlığa aday olup olmayacağı soruya ısrarla yanıt vermedi ancak konuşmasında CHP'nin 41 yıl sonra yüzde 30 barajını geçtiğini vurguladı:

"30 barajını geçtik, 50 barajını da yıkacağız. Bana derlerse ki yürü önümüzden, ben yürürüm. Bütün kesimlerden oy almışız. İyi değerlendirdiğinizde göreceksiniz. 'Hepiminizin Cumhurbaşkanı' sloganının doğru bir seçim olduğunu gördük."

İnce bir gazetecinin sorusuna "41 yıl sonra 30 barajını aşan biri sence siyasetten silinir mi?" diye cevap verdi.

İttifakta yer alan partilerin beklediği oyu alamadığını ifade eden İnce "Elimizde sonuçlar varsa, bunu kabul etmemek mümkün değil ki. Bu demokrasiye, milletin iradesine saygısızlık. Kaybettiğinizde kutlayamıyorsanız o yarışa girmeyeceksiniz" dedi.


Kaynak:https://onedio.com/haber/secim-sonu...pan-muharrem-ince-kameralar-karsisinda-828691