Mükemmel anne olamadım...

41ask_derin

Eşim, oğlum♥️kızım
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2018
905
915
İçimi dökmelik konu biliyorum çözümü yok çünkü. Akrabalık, arkadaşlık, aile ilişkileri dinimizcede emredilen korunması gereken bağlar ama ben yıldım, tükendim. Artık taşıyamıyorum insanlara tahammül edemiyorum sürekli beni iğnemelerinden laf sokmalarından eleştirmelerinden çok yıprandım hemde çok.

Oğlumu çok emziremedim birkaç ay falan o zamanda da sütüm yoktu mama veriyorduk. Memede süt bitmez sen beceremiyorsundurcular bitmedi tepemde. Mama verirken görenler neden emzirmiyorsun emzir sen gelir mama verme içinde ne olduğu belli değil bla bla içimi delip geçen kendimi dünyanın en kötü en beceriksiz insanıymışım gibi eksik hissettiren cümleler hala içimde yara. Oğlum 2.5 kilo doğdu minyon bir bebek mamasını da ek gıdasını da çok güzel yiyor kansızlığı falanda yok her sabah kan damlasını kahvaltısında keçiboynuzunu eksik etmiyorum ama görenler yok göz altları mor yok çok küçük güzel besle bilmem ne.

Şimdi hamileyim oğlum 10 aylık. Tahmin edersinizki yine eleştiriler. Oğlumun bebekliğinden çalmışım çok küçük çelimsizmiş neden beklememişim yazıkmış bana da bebeklerede. Hayatımı yaşasaymışım bu devirde tek bebek iyiymiş. Bu arada neden yaptın diyenler için ilk oğlum tüp bebek. Çok fazla ilaçlar hormonlar kullandım midem rahatsızlandı doktor bir yıl doğum kontrol ilaçlarını yasakladı hamile kalmam çok çok zordu ama yinede korunuyorduk Ben neden oldu diye kendimi üzmüyorum eşimde bende memuruz çocuklarımıza bakacak gücümüz var. Mesele işin manevi kısmı. Sizce ben haksızlık mı yapmış oldum? Doğunca yetemeyecek miyim? Tekrar aynı şekilde kızımı da emziremezsem diye üzülüyorum neler yazdığımı bile bilmiyorum şuan çocuklarımıda alıp kimsenin olmadığı dağ evinde yaşamak istiyorum birileri sırf akrabam komşum iş arkadaşm diye katlanmak istemiyorum artık 😢

Kapınızı kapattiginizda siz ,cocuklariniz ve eşiniz basbasiniz.baskalarini bu kadar dusunmeyin.Benim oğlum emerken çok zayıf şutun beslemiyor mama ver diyenler oldu .Allah aşkına her şeyi takarsak pskoloji mi kalır ? O çocuğun annesi sensin ,kime ne ?

Güzel anne canım anne herkes kendi çocuğuna en iyi en mükemmel annedir ve en iyisini anneai düşünür. Diğerlerine afedersin ama bok yemek düşer kim olursa olsun. Tavsiyem lohusa gruplarını okuman buradaki gruplara katılman. Ve elalemciliği bırak kendini ve bebişleri düşün diğerleri hep konuşur konuşacak şey elbet bulur

En iyi annelik kişinin kendi anneliğidir. Bebeklerinizle aranızda bağ tamamen sizle bebeklerinize özel. O sebeple her sese kulağınızı tıkayıp bildiğiniZ, mutlu olduğunuz yolda devam edin.
Gördüğüm tek kusurunuz başkalarının lafına çok önem verip takılıp kalmanız. Onun dışında her anne kusursuzdur. ☺️

En sinir olduğum insan topluluğu annelere karisanlardan oluşur. Sen bebeklerin için en iyisini yapıyorsundur eminim. Hiç boş yere üzme kendini. Etrafındakilere kulaklarını tıka. Benim de kızım zayıf diye biraz yemek yedir buna diyenler oluyor. Evet hepsini biz babasıyla yiyoruz ona vermiyoruz diye tersleyip bozuyorum artık. Artık umursamıyorum kimseyi çocuğum da bende gayet ıyiyiz. Sende olumlu düşün iki minnoş beraber büyüyecek işte ne güzel:KK19:

İçimi dökmelik konu biliyorum çözümü yok çünkü. Akrabalık, arkadaşlık, aile ilişkileri dinimizcede emredilen korunması gereken bağlar ama ben yıldım, tükendim. Artık taşıyamıyorum insanlara tahammül edemiyorum sürekli beni iğnemelerinden laf sokmalarından eleştirmelerinden çok yıprandım hemde çok.

Oğlumu çok emziremedim birkaç ay falan o zamanda da sütüm yoktu mama veriyorduk. Memede süt bitmez sen beceremiyorsundurcular bitmedi tepemde. Mama verirken görenler neden emzirmiyorsun emzir sen gelir mama verme içinde ne olduğu belli değil bla bla içimi delip geçen kendimi dünyanın en kötü en beceriksiz insanıymışım gibi eksik hissettiren cümleler hala içimde yara. Oğlum 2.5 kilo doğdu minyon bir bebek mamasını da ek gıdasını da çok güzel yiyor kansızlığı falanda yok her sabah kan damlasını kahvaltısında keçiboynuzunu eksik etmiyorum ama görenler yok göz altları mor yok çok küçük güzel besle bilmem ne.

Şimdi hamileyim oğlum 10 aylık. Tahmin edersinizki yine eleştiriler. Oğlumun bebekliğinden çalmışım çok küçük çelimsizmiş neden beklememişim yazıkmış bana da bebeklerede. Hayatımı yaşasaymışım bu devirde tek bebek iyiymiş. Bu arada neden yaptın diyenler için ilk oğlum tüp bebek. Çok fazla ilaçlar hormonlar kullandım midem rahatsızlandı doktor bir yıl doğum kontrol ilaçlarını yasakladı hamile kalmam çok çok zordu ama yinede korunuyorduk Ben neden oldu diye kendimi üzmüyorum eşimde bende memuruz çocuklarımıza bakacak gücümüz var. Mesele işin manevi kısmı. Sizce ben haksızlık mı yapmış oldum? Doğunca yetemeyecek miyim? Tekrar aynı şekilde kızımı da emziremezsem diye üzülüyorum neler yazdığımı bile bilmiyorum şuan çocuklarımıda alıp kimsenin olmadığı dağ evinde yaşamak istiyorum birileri sırf akrabam komşum iş arkadaşm diye katlanmak istemiyorum artık 😢
Sanane lan dumbuk desene yav. Ben daha sert ve argo olani bol bol kullandim kizim dogduktan sonra simdi herkes gayet akli basinda konusuyor. Adam edin etrafinizi gelecek kusak anneleride kurtarmis olursunuz.

bu kadar insanlara odaklı yaşama, etraf çok bilmiş cahillerle dolu. çocuğun sağlıklıysa mutluysa yüzü gülüp oyunlar oynuyorsa etrafa kulaklarını tıkamayı zamanla öğreneceksin. kimseye haksızlık etmediniz nasibi olan gelir, insanların sizi böyle tüketmesine izin vermezseniz gayet de güzel yetersiniz çocuklarınıza.

Bosverin, herkes ama istisnasız herkes birşeyler söyler.
Sanki herkesin haddineymis gibi.
Ben 21 ay emzirdim, ek gıdaya geçtiğinde kendi kendine yemesine izin verdim.
Gelenler de mesela mama sandalyesine yemek dökülmüş yada etraf daginikmis diye laf ederlerdi.
Hani siz emzirmemissiniz ya, ben emzirdim yine konuşacak bişey bulurlardi, örnek olsun diye söylüyorum, aman nispet gibi anlaşılmasın ☺️
Yada mesela oğlumla ultra ilgili bir anne olarak çocuğu tek başına oynamaya alistirmiyorsun diyenler mi olmadı, simarttin diyenler mi.
3 yaşında okula vermedik diye sana bağımlı olacak diyenler mi.
Bu arada denilenlerin hiçbiri olmadı, oğlum gece yatağına öpüp bırakırız kendisi uykuya dalar, eve sevdiği biri geldiğinde anne sen git, ben yalnız kalayım teyzemle annanemle vs. der.
Herkes konuşur, siz evlatlarızin keyfini çıkarın bosverin.
Sağlıkla doğsun, sağlıkla büyüsünler 💕💕

Bir siz değil, hepimizin etrafında böyle insanlar çok; akıl verirler yargılarlar, eleştirirler.. " şöyle yapsaydın, böyle yapsaydın vs.." emin olun çocuğunuz normal de beslense,normal kiloda da olsa, kuş sütüyle de besleseniz eleştirecek başka bir şey muhakkak bulurlardı.. Bu yüzden hiçbirine aldırmayın, üstünde durmayın.. Hiç kimse, hiç birimiz mükemmel değiliz; sadece elimizden gelenin en iyisini yapmakla mükellefiz. Bence siz de bunu fazlasıyla yapıyorsunuz. Başkalarının söyledikleriyle kendinizi yargılayıp, hüküm vermeyin. Siz ne yaparsanız yapın, bu tür insanlar maalesef olacak. Çocuklarınıza odaklanın, kimseye aldırmayın..

lütfen hiç kimseyi dinlemeyin..
sen kalbinin sesini dinle..
ne gerekiyorsa onu yap..
milletin dili boştur.. laf edecek herşeyi bulurlar makasi al eline kes konuşmasinlar...

hem emzirsen farklı mı olacak sanıyorsun insanlar hiç susmaz, ben emzirdim 1 yıl. Kızım minyondu, o zaman da herkes sütün yaramıyor mama ver aç bu çocuk diye başımın etini yiyordu, çocuk ek gıdaya geçti 5 yaşında benimle aynı porsiyonu yiyor yine minyon yine zayıf, herkesin bünyesi bir olmuyor.

Bu kadar sokmasana hayatina insanlari
iki cocuk emzirdigim icin ben de annelere sen emzir süt gelir diyebilirim, tabi bebegim emip emmemesi degisiklik gösterir, sütü cekemeyen bebege de anne sütü sagilip verilebilir
Süt temas oldukca, meme uyarildikca gelir mesela
Bunu tavsiye ederim olumlu bir sekilde moral olarak
ama gerisi sana kalmis olur, samimi olmadigima zaten konusmam dahi
Bakacak olan sensin ister on sene sonra yaparsin ikinci cocugu istersen üc ay sonra, bunu ciddiye almana gerek yok
firsat verme konusmalarina, iki terslersin biter

Ya anne dinen de emzirmek zorunda değil,istemezse emzirmeyebiliyor. Erkek süt anne bulmakla görevli oluyor. Ama bizim toplumumuzda "Annelik kutsaldir,9 aydir karninda tasiyorsun,emzirmek cok önemlidir,ilk 6 ay anne sütü bla bla bla" herkes her şeyi cok biliyor zaten.

Kimene yaaa sen neden bu kadar kafaya takmissin?Cok ilginc cocukta senin memede verebilsen verirdin veremedin ne yapacaksin omur boyu kendini mi suclayacaksin??Sen elinden geleni yap gerisinden kimenee.Elalem ner dere fazla takilmissin onlar susmaz he de gec

X