Mükemmel Bir Yarışma Programı Listesi

adiy0k

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
6 Temmuz 2018
45
67
Merhaba, sizlerle en sevdiğim yarışma programlarından bazılarını tanıtmak istiyorum. Her birinin birbirinden ilginç konu ve kuralları var. İsterseniz başlayalım,

1. Bir Brother US
screen-shot-2014-06-19-at-12-50-28-pm.png

Yani bildiğiniz BBG evi, ama Amerikan versiyonu. Bu yarışmada 16 falan adet yarışmacı bir eve tıkılıyor. Yarışmada ilk olarak bir yarışma oynanıyor ve kazanan Head of Household seçiliyor. Kendisine özel konforlu bir odası olan Head of Household, seçildiği hafta dokunulmaz olduğu gibi iki kişiyi de potaya çıkarma hakkına sahip. Bu sebeple stratejik olarak güçlü olmasına rağmen, düşman yaratan tehlikeli bir pozisyon da.
2 eleme adayı seçildikten sonra Power of Veto yarışması oynanıyor. Bu yarışmaya 2 pota adayı, head of household, ve kurayla seçilen random 3 diğer ev sakini katılıyor. Bu yarışmayı kazanan kişi veto hakkını kazanıyor ve potadaki isimlerden birine dokunulmazlık verebiliyor. Tabi isterse bu hakkı kullanmayabilir de. Ve son olarak potadaki iki ismi ev halkı gizli oy kullanarak canlı yayında eliyorlar (Yani Acun tarzı sıkıcı SMS olayları yok). Sona kalan yarışmacı ise 500.000$ kazanıyor.
İnanılmaz stratejilerin döndüğü, sosyopsikolojik açıdan ilgi çekici ve yarışmaları da gayet zor ve eğlenceli bir yarışma programı.
Aynı programın Canada versiyonunu da tavsiye ediyorum. Yarışma setlerinin tasarımı Kanada versiyonunda çok daha güzel, onun dışında Amerikalı karakterler daha eğlenceli. İngiliz versiyonunu ise şahsen beğenmiyorum.

2. Face Off
syfy-face-off.jpg

Bu yarışmayı ise bir zamanlar çok eğlenerek izlemiştim. Özel efekt sanatçılarının değişik karakterler tasarlayıp bunları baştan sona hayata geçirdikleri bir yarışma programı.

3. Solitary (2006-2010)
solitary.jpg

Açık ara izlediğim en eğlenceli yarışma programı. Sekizgen şeklinde bir hücreye tıkılan yarışmacılar, fiziksel kapasitelerini ve acı eşiklerini sonuna kadar zorlayan yarışmalar yapıyorlar. Ama kimsenin diğer yarışmacıların ne yaptığından haberi yok. Sadece duvardaki ekrandan Val isminde bir AI robotuyla konuşabiliyorlar. Duvarda bir kırmızı buton var. Yarışmacılar dayanamayacak duruma geldikleri zaman bu butona basıp pek ediyorlar. Eğer ilk basan kişilerse eleniyorlar, bu sebeple sınırlarını zorlamak zorundalar.

4. The Genius
the-genius-rule-breaker-season-2.jpg

Korelilerin Japon mangası Liar Game'den esinlenerek oluşturdukları bu yarışmada 11 yetenekli ve zeki yarışmacı bir araya geliyorlar ve benim de akıl sır erdiremediğim işbirliği gerektiren, ve pek çok zeka alanını test eden yarışmalar yapıyorlar. Beynim yetmediğinden çok fazla açıklayamıyorum fakat kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim. Favori yarışmacımsa Lee Sangmin :KK70:

5. Society Game
society-game-season-2-poster-20170907.jpg

Yine Korelilerin çok güzel bir yarışma programı. Society Game'de biri demokratik biri totaliter iki köy bulunuyor. Demokratik tarafta yarışmacılar her gün oy çoğunluğuyla liderlerini seçerken, totaliter köyde liderin isyan anahtarı teslim ettiği iki yarışmacı yeterli destekçi bulduğu taktirde yeni lider olabiliyor. Bu iki takım birbirlerine karşı beceri, zeka, güç gerektiren takım oyunlarında yarışıyorlar. Çok eğlenceli ve ilginç bir yarışma.

6. Unbeatable Banzuke

Bu Japon yarışmasında da birbirinden farklı, zor, ve eğlenceli yarışmalar var. Herkes canının istediğine katılıyor. Benim izlemekten en keyif aldığım yarışmalar ise Sponge Bridge ve bisiklet yarışı.

7. Sasuke
hqdefault.jpg

Bu da bildiğin Ninja Warrior. Türk versiyonu berbattı, lütfen kale almayınız. Japon versiyonu oldukça eğlencelidir. Amerikan versiyonu ise sıkıcı hayat hikayesi kısımlarıyla doludur, herkesin ya kendisi ya bi tanıdığı hastalık atlatmıştır, bunu anlatırlar gereksiz gereksiz, ama Amerikan versiyonunda çok fazla kol ve parmak gücü gerektiren, dağcılara yönelik zorlayıcı parkurlar var, bu sebeple onu izlemesi de eğlenceli olabiliyor. Favori Amerikan ninjam Drew Drechsel.

X