Müstakbel görümcemin mesajlarını yakaladım...

evet aşağılık kompleksleri var artık ondan eminim. ben insanlara asla bunları yansıtmamaya çalıştıkça tepeme çıktılar. bundan sonra olursa eğer ali kıran başkesen valla... otele gönderme konusu da rahat eder mi edemez mi bilemediğimizden oldu
Dediğim gibi, o görümce sizden özür dilemedikçe tavrinizi koruyun.

Ben okurken sinirlendim, sen bir de bunları yaşıyorsun Allah yardımcın olsun... Görümceni karşına alıp sen kime FARE diyorsun diye bi kavga çıkarsan aslında evlenmeyi düşündüğün adamın oradaki hareketlerinden ileride rengi ne olacak tahmin edebilirsin.

Otel mevzusu her ailenin alışkanlıklarında farklı, kimileri evine gelen misafi otele göndermeyi ayıp sayar. Kimi çok yakını değilse, evi de kalabalıksa rahat etsin diye otelde yer ayırtır. Kimi yakını bile olsa ev sahibini rahatsız etmek istemez, kendi rahatı için gece otele gider.

Sadece kadınlar tarafından bakmıyorum ben bu istenmeyen gelin konusuna, erkekler için de ailelerinin istemediği bir kadınla evlenmek çok zor bir şey. İki taraf adamı sürekli dolduruyor,bir taraf ne zaman boşanacak diye bakıyor, adam zamanla evden uzaklaşıyor... Ki sevgiliniz ailesine sözünü geçirebilecek bir karakter değil malesef, siz ondan daha çok sahip çıkmışsınız sevginize. 28 yaşında adam konuşturmasaydı onları hiç, o laflar buralara gelmezdi.

Ama siz bu adamla evlenip istenmeyen gelin olarak sürekli arkanızdan fare diye dedikodunuzun yapılmasına sebep olacaksınız gibi geliyor bana. Hayırlısı hakkınızda ..

yani şeytan diyo aç telefonu konuş... annesin,n benimle şahsi bi sorunu yokmuş... beni çok seviyormuş hatta. yani amaç ne anlamadım ailemi bırakacağımı falan mı düşünüyorlar? ki ben kendi kızkardeşleriyle muhatap bile olmam.

Okurken çok sinirlendiğim ender konulardan biri oldu bu. O dingil görümce beni arayıp özür dilemeden assssla iliskime devam etmezdim. Yok sevgilinizin kardeşine sözü gecmiyorsa, görüşmeyi kesmesini söylerim. Ve yapana dek de iliskime ara veririm. Bana anneme bu kadar hakaret eden bir yaratıkla da ömür boyu gorusmezdim. Bu nasıl ucuzluktur öf, midem bulandı. Mis gibi avukat hatunu bulmuşlar, aşağılık kompleksiyle yapmadıklarını birakmiyorlar.

Sizi elestirecegim tek konu ise kayınvalideyi otele göndermeniz. Tek bir kadın, gece de siz agirlamaliydiniz. Onun haricinde her şeyi dört dörtlük yapmışsınız zaten

Sevgiliye gelinceee. Başta dediklerimi yaptirmadiginiz sürece bu evlilik size eziyete dönüşecek. Onlar kendilerinden düşük seviyede insanlar arıyorlar ki ezebilsinler.

şu an zaten o aşamadayız. benim içim kaldırmıyor yüreğim soğumuyor çünkü. hepsi bilecekler nasıl insanlar olduklarını, terbiyesizliklerini bildiğimi... erkek arkadaşım sen merak etme arayıp özür dileyecekler dedi.. bekliyorum

Erkek arkadaşımın telefonunda kız kardeşinin attığı mesajları yakaladım. hakaret dolu iğrenç mesajlar benim ve ailem hakkında... evveliyatını da anlatayım ki bana akıl verin...

kız kardeşleri ve annesi kasım ayında evimize gelmişlerdi tanışmak için. bu buluşmada bizim açımızdan hiçbir sorun olmamasına rağmen erkek arkdaşım ailesine terbiyesizlik yapıldığını bir süre bu evlilik meselesini konuşmak istemediğini söyledi. annem onlara memleketteki işlerini vs sorduğu için terbiyesizlik yapmışız. üslupları çok üstten bakıyormuş. bu mesajları ailem gördü ve çok büyük olaylar koptu. tabi onların tarafta da herkes erkek ark. doldurmaya başladı. ayrılık noktasına geldik ,ailem bu kadar ufak mevzuları yanlış anlayan insanlarla çok mutsuz olacağımı söyledi evlenmeyeceksin dediler. bu lafı dayım söyledi ve ben bu yüzden tokat yedim.
ama ikimizin arasında daha evvel hiçbir sorun olmaması, benim ailemin erkek arkadaşımı tanıyıp sevmesi,aradan zaman geçmesi ve benim de kararlı olduğumu görünce ailem kızım madem bu kadar seviyorsan bişey diyemeyiz,hakkınızda hayırlısı olsun dediler.

aradan aylar geçti bu sürede erkek ark.da anneme karşı cephe almaya başladı ben aralarını yumuşattım ve bir araya getirdim, ailesinin olmadığı bu görüşme çok güzel geçti kararlı olduğumuzu bir kez daha söyledik
annesi geçen hafta tek başına memleketten bize geldi,artık nişan düğün vs olayları konuşmak için. bu süreçte tabi ben bütün ailesiyle aramı iyi tutmaya çalıştım. bu mesajları atan kız kardeşi yanımıza geldi hiçbir sorun yaşamamış gibi ağırladım onu. neyse konuşmada müstakbel kv anneme sizin adetleriniz nasıl neler yapılır dedi. annem de adetlerimizde tatlıya gelinirken bir gümüş gondol getirilir, nişanda da durumunuz müsaitse bir beştaş takılı dedi. o gün birlikte yemeğe gittik, dışarıya çıkardık gezdirdik. akşam da otelde yer tuttuk orada kaldı. ertesi gün hep birlikte yaylamıza gittik. burada tekrar bu meseleler konuşuldu ve inanın yüzümüz düşmedi bile herşey çok güzeldi. erkek ark. da sürekli annesini yokluyor herşey yolunda mı diye, hiçbir sorun yok diyor kadın. nenem ben içerdeyken burada herşey ev de hazır inşallah nasiplerinde vardır da bizim de oğlumuz olur demiş. rahmetli babalarının vasiyetiymiş köylerinde düğün yapmak benim de küçüklük hayalimdi, inşallah köy düğünü yaparız diye konuştuk. annesi de buyrun bize de gelin köyü bir görün bakın beğenmezseniz salonda yaparız demişti. vay efendim annem geliriz uygun bulursak köyde olur demiş. kadın memleketine döndü. iki gün sonra aramış bizimkini benim tansiyonum çıktı bu nasıl aile bizden neler istediler sen beni bunlara mecbur mu edeceksin diye bağırmış. niye otelde kalmışmış... benim saf da bana tavır aldı bu ne hadsizlik benim aileme karşı diye. ortada hiç bişey yoktu ya hiçbişey... annesi açtı doldurdu resmen, ve annem daha önce kadına eğer bir sorun olursa açın bana söyleyin çocukları arada bırakmayalım diye kaç defa söyledi...

çok büyük kavga ettik artık dayanamıyorum çünkü kendi fikri zikri yokmuş gibi davranıyor. çıkardım yüzüğü bitsin dedim. 1 gün ayrı kalabildik. yapamıyoruz... aileler işin işine girince mesele oluyor, bizim aramızda bir sorun yok ki... ailesi kendi için çok endişeleniyormuş biz onu iç güveys yapacakmışız. ailesini hiçe sayıyormuşuz. bana bu kadar aşık olmasını anlamıyormuş ailesi...

Toparlayayım geçen gün telefonunda daha önce bizim yanımıza gelen kız kardeşinin mesajlarını yakaladım. abi bunların hepsi aynı,beni yanlış anlama senin üzülmeni istemem ama bunlar seni kullanmaya çalışıyorlar. sen tek erkeksin göz göre göre neden çingene bir aileye giriyorsun, hayatın boyunca seni yolacaklar,sen mutsuz olacaksın evlensen bile uzun sürmeyecek, senin gözünü kör etmesine izin verme , seni ve aileni hiçe sayıyorlar, çıkarları var, çingenelikleri had safhada, hayatın boyunca bok çuvalı gibi başında mı olsun istiyosun (annem için diyor), kendi küçük farelerini kime verecekler senin gibisini bulmuşlar... (bu arada kendi de 28 yaşında ve keyfi istemediği için çalışmıyor, erkek ark. daha yeni işe girmesine ve kendine yetecek kadar kazanmasına rağmen bu kıza para yolluyor destek oluyor, hanımefendi gönderilen miktarı da az bulmuş daha fazla istiyor. ama eninde sonunda onu biz yolacakmışız... )

Kan beynime sıçradı. bu arada ben avukatım annem emekli öğretmen mali durumumuz çok şükür iyi. annem daha evvel kirada olan bir evini evlenince bize vermeyi teklif etti rahat edelim diye. hiçbir şekilde hiçbişeye ihtiyacımız yok. annem ve nenem etraflarında çok çok sevilen sayılan insanlar. aklım almadı mesajları,bu kadar kötüniyetli ve basit olunmasını. ve hem bana hem aileme bu laflar edilirken onun sessiz kalmasını...

Dayanamadım söyledim... haklısın ne desen ama o çok asabi biri bilmiyorsun sen, ben her seferinde o sizin yengeniz olacak diiyorum dedi. demek ki bu daha önce kaç defa yaşandı, ben senin için ailemi karşıma aldım dayak yedim ya hiç mi yüreğine batmadı bu laflar dedim. çok sinir anında söyledi diyor... bana güven lütfen ben sana asla laf söyletmem diyor. ne yapacağımı bilmiyorum. erkek arkadaşım ne derse desin içim bi türlü soğumuyor. çok üzülüyorum. yarın bi gün annem tüm iyiniyetiyle bu insanlara evini açacak ve ardından bu laflar edilecek yine... ne yapmalı ne etmeli işin içinden çıkamıyorum...

Bakın sevgi öyle kuru kuru ''Çok seviyorum, sen benim her şeyimsin'' demekle olmuyor. Erkek arkadaşınız bariz ailesini size tercih edecek ileride. Ayrıca, şuana yaşadıklarınız gösteriyor ki sizin yıldızınız bu aile ile hiç barışmayacak ve mutlu olamayacaksınız.

Şurası da belli ki erkek arkadaşınız hep ailesinden etkilenecek ve özellikle evlendikten sonra size daha çok tepkili olacak. Ona göre hep siz abartıyor olacaksınız.

Bakın bu tarz erkekler hep evlenene kadar ben seni ezdirmem diyor ama evlendikten sonra 180 derece değişiyorlar. Burada konularda yüzlerce örneği var. Bu adamdan size yar olmaz.

Ya baksanıza daha evlenmeden önce yaşadıklarınıza. Bunların hepsi gelecek için sinyal ama siz seviyorum, evleneceğim mutluluğuyla bu sinyalleri göremiyorsunuz.

Evlenmeden önce bu kadar mutsuz bir ilişkiniz varken evlendikten sonra çok mutlu bir aile olacağınızı mı düşünüyorsunuz? Fragmanı korku unsurları barındıran bir film sizce Romantik komedi olabilir mi ? :)

Avukatlık gibi güzel de bir mesleğiniz var. Ne olur bitirin bu ilişkiyi ve size layık ve sizi mutlu edecek insanları hayatınıza alın.

daha önce tavırlarını böyle olduğunu farketmemiştim. yani ailesinin böyle konuştuğunun. şimdi artık anladım ve ona söyleyince susmaya, haklısın demeye başladı. erkek için kolay değil annesinin, ailesinin haksızlığını, kötüniyetli olduklarını kabul etmek...
Haksızlığa gelemeyen erkek için çok olay, seninki seni korumuyor üzgünüm

Ayrıl ve arkana bakmadan uzaklaş bu insanlardan..
Bu yaşadıkların sadece fragman sakın unutma..Daha en başından böyle olan bir ilişki ileride sence nasıl olacak ? Bir anda herşey güzelleşecek mi ? Asla..
Daha şimdiden nişanlın ailesinin en ufak gazıyla size ateş püskürtüyor..Evlendikten sonra hiçbir çekincesi kalmayacak ve tamamen ailenle aran açılacak..Umarım ayrılırsın gerçekten okurken çok sinirlendim hakkında hayırlısı olsun..

GÜNCELLEME:
beştaş ve gondol konusunda soranlar olmuş bizde nişanda bunlar yapılır, kv sorunca annem söyledi. bütçenize göre yaparsınız dedi. onun dışında bir talepleri olmadı. annemin ve erkek arkadaşımın arasında bir sıkıntı yok. daha dün birlikte yemekteydik. bu hakaretler konusunda da ailesine söyleyecekmiş benden özür dileyeceklermiş. sorunun erkek arkadaşımda olduğunun farkındayım. ailesi ne yazık ki bu terbiye ve görgüde insanlar değiller. onları artık değiştiremem. ama o dik duracak. yoksa olmaz. bunu kesin bir dille anlattım. daha nişan ve düğüne süre var. bu sürede gözlemleyeceğim. cevapların %99'unda ayrıl bu iş olmaz denmiş. az çok tahmin ediyordum. görünen köy kılavuz istemez ama işte bir umut belki akıl veren biraz daha olumlu bakan birileri vardır diye umut ettim...

Erkek arkadaşımın telefonunda kız kardeşinin attığı mesajları yakaladım. hakaret dolu iğrenç mesajlar benim ve ailem hakkında... evveliyatını da anlatayım ki bana akıl verin...

kız kardeşleri ve annesi kasım ayında evimize gelmişlerdi tanışmak için. bu buluşmada bizim açımızdan hiçbir sorun olmamasına rağmen erkek arkdaşım ailesine terbiyesizlik yapıldığını bir süre bu evlilik meselesini konuşmak istemediğini söyledi. annem onlara memleketteki işlerini vs sorduğu için terbiyesizlik yapmışız. üslupları çok üstten bakıyormuş. bu mesajları ailem gördü ve çok büyük olaylar koptu. tabi onların tarafta da herkes erkek ark. doldurmaya başladı. ayrılık noktasına geldik ,ailem bu kadar ufak mevzuları yanlış anlayan insanlarla çok mutsuz olacağımı söyledi evlenmeyeceksin dediler. bu lafı dayım söyledi ve ben bu yüzden tokat yedim.
ama ikimizin arasında daha evvel hiçbir sorun olmaması, benim ailemin erkek arkadaşımı tanıyıp sevmesi,aradan zaman geçmesi ve benim de kararlı olduğumu görünce ailem kızım madem bu kadar seviyorsan bişey diyemeyiz,hakkınızda hayırlısı olsun dediler.

aradan aylar geçti bu sürede erkek ark.da anneme karşı cephe almaya başladı ben aralarını yumuşattım ve bir araya getirdim, ailesinin olmadığı bu görüşme çok güzel geçti kararlı olduğumuzu bir kez daha söyledik
annesi geçen hafta tek başına memleketten bize geldi,artık nişan düğün vs olayları konuşmak için. bu süreçte tabi ben bütün ailesiyle aramı iyi tutmaya çalıştım. bu mesajları atan kız kardeşi yanımıza geldi hiçbir sorun yaşamamış gibi ağırladım onu. neyse konuşmada müstakbel kv anneme sizin adetleriniz nasıl neler yapılır dedi. annem de adetlerimizde tatlıya gelinirken bir gümüş gondol getirilir, nişanda da durumunuz müsaitse bir beştaş takılı dedi. o gün birlikte yemeğe gittik, dışarıya çıkardık gezdirdik. akşam da otelde yer tuttuk orada kaldı. ertesi gün hep birlikte yaylamıza gittik. burada tekrar bu meseleler konuşuldu ve inanın yüzümüz düşmedi bile herşey çok güzeldi. erkek ark. da sürekli annesini yokluyor herşey yolunda mı diye, hiçbir sorun yok diyor kadın. nenem ben içerdeyken burada herşey ev de hazır inşallah nasiplerinde vardır da bizim de oğlumuz olur demiş. rahmetli babalarının vasiyetiymiş köylerinde düğün yapmak benim de küçüklük hayalimdi, inşallah köy düğünü yaparız diye konuştuk. annesi de buyrun bize de gelin köyü bir görün bakın beğenmezseniz salonda yaparız demişti. vay efendim annem geliriz uygun bulursak köyde olur demiş. kadın memleketine döndü. iki gün sonra aramış bizimkini benim tansiyonum çıktı bu nasıl aile bizden neler istediler sen beni bunlara mecbur mu edeceksin diye bağırmış. niye otelde kalmışmış... benim saf da bana tavır aldı bu ne hadsizlik benim aileme karşı diye. ortada hiç bişey yoktu ya hiçbişey... annesi açtı doldurdu resmen, ve annem daha önce kadına eğer bir sorun olursa açın bana söyleyin çocukları arada bırakmayalım diye kaç defa söyledi...

çok büyük kavga ettik artık dayanamıyorum çünkü kendi fikri zikri yokmuş gibi davranıyor. çıkardım yüzüğü bitsin dedim. 1 gün ayrı kalabildik. yapamıyoruz... aileler işin işine girince mesele oluyor, bizim aramızda bir sorun yok ki... ailesi kendi için çok endişeleniyormuş biz onu iç güveys yapacakmışız. ailesini hiçe sayıyormuşuz. bana bu kadar aşık olmasını anlamıyormuş ailesi...

Toparlayayım geçen gün telefonunda daha önce bizim yanımıza gelen kız kardeşinin mesajlarını yakaladım. abi bunların hepsi aynı,beni yanlış anlama senin üzülmeni istemem ama bunlar seni kullanmaya çalışıyorlar. sen tek erkeksin göz göre göre neden çingene bir aileye giriyorsun, hayatın boyunca seni yolacaklar,sen mutsuz olacaksın evlensen bile uzun sürmeyecek, senin gözünü kör etmesine izin verme , seni ve aileni hiçe sayıyorlar, çıkarları var, çingenelikleri had safhada, hayatın boyunca bok çuvalı gibi başında mı olsun istiyosun (annem için diyor), kendi küçük farelerini kime verecekler senin gibisini bulmuşlar... (bu arada kendi de 28 yaşında ve keyfi istemediği için çalışmıyor, erkek ark. daha yeni işe girmesine ve kendine yetecek kadar kazanmasına rağmen bu kıza para yolluyor destek oluyor, hanımefendi gönderilen miktarı da az bulmuş daha fazla istiyor. ama eninde sonunda onu biz yolacakmışız... )

Kan beynime sıçradı. bu arada ben avukatım annem emekli öğretmen mali durumumuz çok şükür iyi. annem daha evvel kirada olan bir evini evlenince bize vermeyi teklif etti rahat edelim diye. hiçbir şekilde hiçbişeye ihtiyacımız yok. annem ve nenem etraflarında çok çok sevilen sayılan insanlar. aklım almadı mesajları,bu kadar kötüniyetli ve basit olunmasını. ve hem bana hem aileme bu laflar edilirken onun sessiz kalmasını...

Dayanamadım söyledim... haklısın ne desen ama o çok asabi biri bilmiyorsun sen, ben her seferinde o sizin yengeniz olacak diiyorum dedi. demek ki bu daha önce kaç defa yaşandı, ben senin için ailemi karşıma aldım dayak yedim ya hiç mi yüreğine batmadı bu laflar dedim. çok sinir anında söyledi diyor... bana güven lütfen ben sana asla laf söyletmem diyor. ne yapacağımı bilmiyorum. erkek arkadaşım ne derse desin içim bi türlü soğumuyor. çok üzülüyorum. yarın bi gün annem tüm iyiniyetiyle bu insanlara evini açacak ve ardından bu laflar edilecek yine... ne yapmalı ne etmeli işin içinden çıkamıyorum...
Bu insanlarla olmaz allah göstermiş ne hüzel.Keşke bende görseydim.Balık baştan kokar.Sevgi zamanla bitiyor.Ortada ne varki size boyle ıthamlarda bulunulmuş.Sevgilin çok mu zengin?Bu ınsanların kalbi kapkaranlık.Ailem sayfın insanlar diorsun bunlarla dünür mü yapıcaksın.Aşk ilk basta tatlı gelıo ama evlendıgınde verdıgı sozlerın hıc bırını tutmayacak.Boşanma davalarınıda ıyı bılırsın.Kaç ınsanın yuvası bozuluyor boyle ınsanlar yuzunden.Allahım sana gostermiş ne guzel.Ben hiç sevmedım sevgılının aılesını.

Bu insanlarla bir ömür geçmez ki . Erkek arkadaşımla sorunumuz yok ailesi olmasa diyorsunuz ama o ailesini o kadar işin içine sokuyor ki sizin evinizde huzur kalmaz zaten. Evlenince sihirli değnek degmiyor kimseye o yüzden evlenince değişir düzelir diye ummayin. Dışarıdan durum hiç iyi görünmüyor. Ayrılın kesinlikle

İşin içine aileler girdi diye bozulmuyor sizin iş. İşin içine kaynana müsveddesi girdiği için bozuluyo ekstra olarak bir adet görümcek de var. Şu an sevgilinile bireysel anlamda sorun yaşamıyor olabilirsiniz ama kaynana ve görümce onu her doldurduğunda sizin üstünüze gelicek şu an olduğu gibi. Eğer kendisiyle sorununuz olmasa bu olaylar da sorun olmamalıydı ama kendisi pasif erkeğimsi bir şey olduğu için başka laflarla hareket ediyor. İlerde ağlamak istemiyorsanız bende ayrılın. En hayırlısı bu. Evlendiğiniz zaman da huzur bulamazsınız. ASLA.

GÜNCELLEME:
beştaş ve gondol konusunda soranlar olmuş bizde nişanda bunlar yapılır, kv sorunca annem söyledi. bütçenize göre yaparsınız dedi. onun dışında bir talepleri olmadı. annemin ve erkek arkadaşımın arasında bir sıkıntı yok. daha dün birlikte yemekteydik. bu hakaretler konusunda da ailesine söyleyecekmiş benden özür dileyeceklermiş. sorunun erkek arkadaşımda olduğunun farkındayım. ailesi ne yazık ki bu terbiye ve görgüde insanlar değiller. onları artık değiştiremem. ama o dik duracak. yoksa olmaz. bunu kesin bir dille anlattım. daha nişan ve düğüne süre var. bu sürede gözlemleyeceğim. cevapların %99'unda ayrıl bu iş olmaz denmiş. az çok tahmin ediyordum. görünen köy kılavuz istemez ama işte bir umut belki akıl veren biraz daha olumlu bakan birileri vardır diye umut ettim...

Asıl onlar çingene ve asıl onlar sizi yolacak. Avukatmışsın birde yazık günah..

Konu sahibi herhalde evlenecek ama kendi düşen ağlamaz umarım geç olmadan ayrılırsın. erkek arkadaşın her lafta dolduruşa geliyorsa kusura bakma ondan koca aile babası vs olmaz. Sana sürekli cephe alan biri için ailesi dışında sorunumuz yok aramız iyi deme bence, kendi aklı yok mu yani?

hayatta hiç kimseyi aileme laf ettirmem , laf eden kişiyede haddini bildiririm , hiç kimse benim aiemden daha değerli diyil siz daha yolun başında bu sorunları yaşıyor iseniz zaten bu işin sonuda başı gibi olur o yüzden , yol yakınken dönün derim ben

X