Mutlu olamıyorum.....:(

akli_karisik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2008
851
4
eski sevgilim beni aldatıyor.öyle aldatmak değil.yani başka bir kızı sevmeye başlamış.ama tam bilmiyorum.ben bunlara dayanamıyorum.en sevdiğim şeyler gerçek olsa bile yüzüm gülmüyor.onun beni kıskandırmak istediğini biliyorum.ama niye bu kadar ağır intikam almaya çalışıyor....ben aşırı kıskanç birisiyimdir.en basit birşeyde bile hemen kıskançlıktan çatlarım.buna nasıl dayanırımki ben...aylarca peşimden koştu.bana aşık olduğunu söyledi.birçok şeyler oldu.bana dediklerinin hepsi yalanmıydı?yalan olamazdı.bu kadarda yalancı olamazdı.bir yalan uğruna aylarca peşimden koşmazdı.ama niye böyle yapıyor?mesajla sordum.beni biraz sevdiysen cevapla yazdım.cevap gelmedi.ama beni seviyordu.sevmeseydi peşimdende koşmazdı.aldırmazdı...kafam karmakarışık.kalbim sıkışıyor.kendimi kötü hissediyorum.çok huzursuzum.

eski sevgilim beni aldatıyor.öyle aldatmak değil.yani başka bir kızı sevmeye başlamış.ama tam bilmiyorum.ben bunlara dayanamıyorum.en sevdiğim şeyler gerçek olsa bile yüzüm gülmüyor.onun beni kıskandırmak istediğini biliyorum.ama niye bu kadar ağır intikam almaya çalışıyor....ben aşırı kıskanç birisiyimdir.en basit birşeyde bile hemen kıskançlıktan çatlarım.buna nasıl dayanırımki ben...aylarca peşimden koştu.bana aşık olduğunu söyledi.birçok şeyler oldu.bana dediklerinin hepsi yalanmıydı?yalan olamazdı.bu kadarda yalancı olamazdı.bir yalan uğruna aylarca peşimden koşmazdı.ama niye böyle yapıyor?mesajla sordum.beni biraz sevdiysen cevapla yazdım.cevap gelmedi.ama beni seviyordu.sevmeseydi peşimdende koşmazdı.aldırmazdı...kafam karmakarışık.kalbim sıkışıyor.kendimi kötü hissediyorum.çok huzursuzum.
ama bütün bu yazdıklarınız eskidenmiş. ne evlilikler bitiyor.
insanlar deliler gibi seviyorlar. evleniyorlar.ama gün geliyor sevgi bitiyor. kaç yıllık evliliklerde bu yüzden sonlanıyor.
o zaman sevmiş beraber olmuşsunuz. ama demekki bitmiş.
zaten ayrılmışsınız. eski de kalmış.
siz bile yazmışsınız.
eski sevgilim diye...
kıskandırmak istediğinden de bu derece emin olmayın. bunun olmadığınızı anlarsanız yıkım yaşarsınız.
bence kapatın artık bu sayfayı......

eski sevgilim beni aldatıyor yazmanız bile ne büyük hatada olduğunuzu gösterir.
eski sevgili nasıl aldatır ki. eski zaten.
ayrılmışsınız. bitmiş.

canım eski sevgili nasıl aldatsınki..sanırım ayrıldınız ve o gitti baskasını buldu sende buna üzülüyorsun.bence onu araman artık anlamsız..sen aradıkca kacacak hosuna gidecek senin onu araman,kacan kovalanır sonucta.bence arayıp hiiç kendini ezdirme..eger onun hayatında baska biri olmasaydı seviyorsan ve sevildigine eminsen pes etme derdim ama madem hayatında biri var hiiiç üsteleme.bi sekilde hayat devam ediyor.Allah karsına kadir kıymet bilenler cıkarsın insallah.

eski sevgilin degil mi amaaaaaaaannnnnn boşver canım başka bulursun demekki o seni unutmuş sende onu unut yeni bi pencere ac kendineeeeeeeee üzme kendiniiiiiikaydirigubbakcemile2

eski sevgilinin aldatması ne demek ki?
adı üstünde eski..
size karşı ne bir sorumluluğu var ne de bağı..
ayrılmışsınız o da başka biriyle birlikte olmaya başlamış.
gayet normal..

peşinizde koşarken seviyormuş ama sevgisi bitmiş demek ki.
bence sizi kıskandırmak için yapılan bir durum yok ortada..
sizinle biten ve yeni biriyle başlanan bir ilişiki var.

KIZLAR bugün tamamen öğrendim:durum şu;
eski sevgilimdi.ama seviyordu beni.bunu çok belli ediyordu.ama bir yanlış anlama olmuş.ve bunun yüzünden beni kıskandırmak istiyormuş.bi aralar aynı şeyi yapmıştım ama benim niyetim onunki gibi değildi.mutlu olmaktı benim niyetim.umudum yoktu ondan.ama onun niyeti beni üzmek,kıskandırmak...iyide sebep yok ortada.ama yanlış anlamış beni.bu yüzden unutmaya çalışıyormuş.geç olmadan konuşmam lazım onla.pazartesiye kadar konuşmalıyım.kızlar düşündümde,bana yeniden aşık olsa ne olur diye.içim yine huzursuz olacak.günün birinde sevmezse beni,ayrılırsak diye...bu yüzden evet demem.peki neden dönmesini istiyorumki!en iyisi onunla barışim.konuşim.ve suçsuz olduğumu gösterim.gerisi kolay zaten.o bana geri döner.bide birşey dikkatimi çekti."unutmaya çalışıyorum"dedi.allah allah unutmamışmıdırki

iki şey dikkatimi çekti....

1)eski
2)sevgili

eski diye nitelendirdiğimiz şeyler,genelde bizim için önemsiz olan şeyler değil midir?...belki kaba bir benzetme olacak ama teşbihte hata olmaz sözüne sığınarak örneklendirmek istiyorum....eskimiş bir eşyamız eskimiştir atarız...eskimiş bir penyemizi iptal ederiz ve belki yer bezi yapar yerleri silmekte kullanırız (ben öyle yapıyorum....yerimseniben ) adı üzerinde eski....sen de eski dediğin birine neden sahip çıkıyorsun canım benim...anlamadım....ikinci nokta da;sevgili bu..yani senin eşin değil,nişanlın değil.....seni kıskandırma çabalarına girmişse onu bu kadar düşünmeye, yaptıklarına üzülmeye gerek yok sanırım..çünkü eşin değil....senin kıymetini bilmediği kesin....ne demekmiş kıskandırmak...seni kimsenin üzmesine izin vermemelisin....bence sana değer verecek biri olmalı,senin ileride hayatını birleştirmeyi düşündüğün kişi....seni boş yere kıskandırma çalışmalarına giren ve bir başkasını seven biri değil........buna izin verme lütfen.....

ya zamanında olmuş olabilir sizi sevmişte olabilir, günümüzde sevgi ve aşk denilen şeyler ölümsüzlüğünü yitirdi. bu gün sana yarın başkasına aşık olabilir sevdiğin insan.
ki eski sevgilim diyorsun senide aldatmış olmuyor hayatını devam ettiriyor.

bence sende hayatına devam etmeye bak, geçmişi unut :nazar:

hayatım farkındamısn sen kendın bıle eskı sevgılım dıyebılıyosunkııı hala ondan sevgımı beklıyosun? gecmıse mazı derlerrr unut gıtsınnn osenı coktan unutmus baksana yenı kız arkadası edınıppp havayı basmıs bıleeee dost acı soylerrrr

SEVGıLı BULAMAMIŞ bulamazda böyle giderse zorla aşk olmaz dimi kızlar!aşk zaman ister.bu hemen bulacak ve beni kıskandırıp üzecek yani kendi yaşadıklarını bana yaşattırıp intikam alacak.ama benim intikamım daha acı olacak.benim intikamım derken onu üzmek,kıskandırmak değil,onu kendi haline bırakmak.her insan hakkettiğini yaşar eninde sonunda.onun hakettiği mutluluk değil,üzülmek,ceza gerek.onun beni kıskandırmaya uğraşmasının anlamı ya intikam almak,yada hala seviyor olması fakat bunu kabullenememesi.empati kuruyorumda ben sevmediğim kişiyi kıskandırmaya çalışmam.amaan banane derim.sizde öyle dersiniz.bak geçmiş mazide kalmış diyorsunuz hepiniz ESKı diyorsunuz.uğraşmıyorsunuz.o niye uğraşıyorsa.ona anlam veremiyorum.bunun sebebini öğrenmem lazım.yoksa hiçte güzel olmaz hem benim için,hem onun için.dediklerinizi iyice düşündüm.ben beni mutlu edecek insanlarla olmalıyım.bu adam benlik değil sanırım.ben onun her hareketine uyamam!benim her hareketime uyan birisi lazım banaa gerisi boşş

sende hastalık derecesine gelmiş baskasıyla cıkıyorsa cıksın ayrılmışsınız zaten..boşver ve yolunu çiz..

durum öyle değil yani kısaca şu:benden intikam almak istiyor bukadar yani...bugün onu hiç görmedim eskiden özlerdim şimdi özlemedim ben zaten yolumu çiziyorum bilee bembeyaz bir sayfa açmaya hazırlanıyorum.onun yaptığı ilgilendirmez ama niye intikam almak isiyo merak ediyorum ve bu düşüncesinden dolayı bende ondan intikam almak istiyorum....................

kızlar dün yolda yürüyordum karşı kaldırımda onu gördüm.selam der gibisinden göz hareketi yaptı.bende gülümsedim.birdaha arkama bakmadım.o baktımı bilmiyorum.ama oda bakmamıştır.yani iyi davrandı.küs gibi değildi.bugünse küs gibi facebokta silmiş,msnden engellemişti 1 kaç gün önce engelide kaldırmamış.ne buya sıktı artık son bir şans istese asla geri vermicem.

kızlar herkes pişman olurmuşya yaptığından dolayı.bende olmuştum.ona onun bana yaptığının biraz daha hafifini yapmıştım.ve sonunda pişman olmuştum 1 kaç hafta sonra.peki oda pişman olurmu?birgün aklı başına gelirde döner mi bana?
hayatta herşey olur derlerya buda olurmu?
böyle olan birisi geri döner mi bana?

asıl önemli olan geri dönünce birşey değişecek mi?....ve sizler kaldığınız yerden devam edecek misiniz?...eğer cevabın evet ise ben bu ilişkiye pek sıcak bakmam bitanem....çünkü arada kaybolan birçok duygu var...geri döndüremezsiniz...bana kalırsa yani bir sayfa açmanın zamanı geldi....kolay gelsin ve sana mutluluklar diliyorum canım benim.....

o geri dönünce değişen hiçbirşey olmicak onu affetmicem değişen tek birşey olacak:bundan sonra o benim için acı çekecek başka hiçbirşey değişmicek kaldığımız yerden devam etmicez gelse ayaklarıma kapansa yinede yok derim.zamana bıraktım ben.bembeyaz sayfamı açıyorum.onun ne yaptığı ilgilendirmez beni ama napim merak ediyorum geri dönermi diye.inşallah dönerde aklı başına gelir ve acı çekmek neymiş iyiiice öğrenir.ozamanda ben kahkaha atarım onun gibiii ohhh

:çok üzgünüm: yine de böyle düşünme bitanem....sağlıklı bir düşünce değil çünkü....yine sen bilirsin fakat ben fikrimi belirtmek istedim.....yeni bir hayat tüm güzelliğiyle seni bekliyor...ömür boyu, alacağın doğru kararlar doğrultusunda, mutlu bir hayat diliyorum ....öpüyorum....

bence ben çok doğru bir karar aldım zaten bana göre değildi bu adam niye sevgili olduysam en başında hata yaptım ben...yakında anlar beni oda....

komık ve platonık asklar yanı külliyen komedı ınsanın kendını kandırmasından baska bır sey degıl :))) ınsanlar kekse gecmıse baktıkları kadar geleceklerınede baksalar sorunlar daha cabuk cozulur ....

X