Mutsuz bir yaşam

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ezgi uray

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2019
35
3
30
Nerden başlasam bilemiyorum.. 6 aylık evliyim uzun ilişki sonrası evlendim nişanlılık dönemi benim için psikolojik açıdan çok zor geçti sanki yıllardır sevdiğim insan yerine bi yabancıyla yola çıkıyormuş gibi hissettim ama ailemi üzmemek için vazgeçmedim ama uzun süredir gülmeyi mutlu olmayı unuttum eski ben gitti onu çok özlüyorum biliyorum çok melonkolik olacak ama eski günlerimizi çok özlüyorum yavaş yavaş bunu kabullenmeye başladım artık geri gelmeyecek geçen günler yiten duygular şimdi bir robot gibi yaşıyorum sabah uyanıyorum yapmam gereken işleri yapıp ertesi günü bekliyorum bunları yazmamdaki amaç eğer mutlu ve sabahları uyanmak için nedeni olan bir hayatınız varsa bunun kıymetini bilin sevgileri harcamayın çünkü hiçbir pişmanlık giden zamanı da duyguları da geri getirmiyor sonra en çok kendini özlüyor insan ama bulduğu tek şey koca bir boşluk

Olay ne tam olarak? Özlem bir duygudur. Onu özlüyorsanız bu duygu karmaşası neyin nesi? Altı ayda ne yaşadınız ki daha gecmisi ozleyesiniz. Daha cicim aylarında olmaniz gerekirken onbeş yillik evli gibi yazarsaniz duygularinizi bir kontrol edin. Daha yolun başında bu duygu seliyle yol alirsan, yol kazası yaşanır benden söylemesi...

Olay ne tam olarak? Özlem bir duygudur. Onu özlüyorsanız bu duygu karmaşası neyin nesi? Altı ayda ne yaşadınız ki daha gecmisi ozleyesiniz. Daha cicim aylarında olmaniz gerekirken onbeş yillik evli gibi yazarsaniz duygularinizi bir kontrol edin. Daha yolun başında bu duygu seliyle yol alirsan, yol kazası yaşanır benden söylemesi...
Haklısınız böyle olmamam gerekiyor ama durum bu çok sevdim o yüzden soğumak da çok canımı yaktı evlenmeyebilirdim ama o yoldan geri döneceğim şartlar yoktu maalesef sadece içimi dökmek istedim yoksa doğru şeyler hissetmediğimin ben de farkındayım sadece bu ilişkinin bu hale gelmesini yediremedim bu arada 6 yıl sevgililik 1 buçuk yıl da beraber yaşadık cicim ayı olacak bi durum yok yani

Dert ettiğiniz şeyler nedir tam olarak mesela
çok sevdim o yüzden soğumak da çok canımı yaktı evlenmeyebilirdim ama o yoldan geri döneceğim şartlar yoktu maalesef bunu alamıyorum düğün dernekti bütün o süreçte hissetmediğim şekilde davrandım olmadığım biri gibi davrandım aslında ayrılmak en mantıklı olanıydı ama kendimce sebeplerimden ötürü onu da yapamadım

Benim de altı yıllık ilişkim var ve ben de konu açtım monotonluk çok can sıkıcı bir şey, evliliği yürütebilecek miyim bende bilmiyorum.

Dert ettiğiniz şeyler nedir tam olarak mesela
çok sevdim o yüzden soğumak da çok canımı yaktı evlenmeyebilirdim ama o yoldan geri döneceğim şartlar yoktu maalesef bunu alamıyorum düğün dernekti bütün o süreçte hissetmediğim şekilde davrandım olmadığım biri gibi davrandım aslında ayrılmak en mantıklı olanıydı ama kendimce sebeplerimden ötürü onu da yapamadım
Benim de altı yıllık ilişkim var ve ben de konu açtım monotonluk çok can sıkıcı bir şey, evliliği yürütebilecek miyim bende bilmiyorum.
Eskiden olsa daha farklı şeyler söylerdim ama şuan o yollardan geçmiş biri olarak söylüyorum ki iş ciddiye binmeden gerekirse bin kere düşün duygularını çok iyi ölç çünkü maalesef bizim kültürümüzde aileler işin içine girdiğinde kestirip atmak daha zor oluyor sana tavsiyem bazı şeyler değişmiyorsa kendini Kandırma 6 yıldır sizi birarada tutan ve mutlu eden şey artık kalmadıysa hiçbir şey geri getirmiyor emin ol

Eskiden olsa daha farklı şeyler söylerdim ama şuan o yollardan geçmiş biri olarak söylüyorum ki iş ciddiye binmeden gerekirse bin kere düşün duygularını çok iyi ölç çünkü maalesef bizim kültürümüzde aileler işin içine girdiğinde kestirip atmak daha zor oluyor sana tavsiyem bazı şeyler değişmiyorsa kendini Kandırma 6 yıldır sizi birarada tutan ve mutlu eden şey artık kalmadıysa hiçbir şey geri getirmiyor emin ol
Evet çok haklısınız zaten bana evlilik teklifi edeli baya oldu ama sırf bu düşünceler yüzünden cesaret edip evlenemiyorum, evlenmek gözümde aşırı cesaret gerektiren bi iş gibi geliyor çok korkutucu geliyor, hele ki buradaki evlilikleri okuyunca sizden çok çok daha ağır şeyler yazanlar var

Nisanlilik süreci neden zor gecti? Soguma sebebiniz ne?
Nişandan sonra beraber yaşadığımız süreçte soğudum yani davranışları bana karşı olan tutumu çok kabacaydı ve Kavgalarımızda şiddet olmaya başlamıştı ve her seferinde ben böyle biri değilim asla bi kadına şiddet uygulayacak insan değilim ama sen beni bu hale getiriyorsun şeklinde konuşuyordu ben de kendimi daha da suçlu hissediyordum ve bir nevi çıkmazdaydım ama keşke çekip gidecek kadar gücüm olsaydı çünkü kendin olamamak en kötüsü

Bir arada tutan ve mutlu eden şey derken nelerden bahsediyorsunuz?

Sanırım artık sizi sevdiğini, değer verdiğini hissedemiyorsunuz öyle mi?

Nişandan sonra beraber yaşadığımız süreçte soğudum yani davranışları bana karşı olan tutumu çok kabacaydı ve Kavgalarımızda şiddet olmaya başlamıştı ve her seferinde ben böyle biri değilim asla bi kadına şiddet uygulayacak insan değilim ama sen beni bu hale getiriyorsun şeklinde konuşuyordu ben de kendimi daha da suçlu hissediyordum ve bir nevi çıkmazdaydım ama keşke çekip gidecek kadar gücüm olsaydı çünkü kendin olamamak en kötüsü

Bu kisi size siddet uygulamis. Dahasi var mi? Ailenize söylemeniz gerekirdi. Ve bir insan size uyguladigi siddetin sucunu size atmaya calisiyorsa hem serefsiz hem acizdir. Bunun baska aciklamasi yok. Bence sogumakta gayet hakli sebepleriniz var. Siddet hala devam ediyor mu?

Bir arada tutan ve mutlu eden şey derken nelerden bahsediyorsunuz?

Sanırım artık sizi sevdiğini, değer verdiğini hissedemiyorsunuz öyle mi?
Evet aynen öyle önce onun sevgisini hissedemedim zaten bi ara kendisi de söylüyordu eskisi gibi olmadığımızın farkındaydı ama bana yüklüyordu sen değiştin diyordu oysa ben o zamanlar aynı duyguyla seviyordum zamanla bana da yansıdı bu ve gerçekten soğudum sevemediğim için kendime çok kızdım ama bana olan davranışlarını tutumlarını düşündükçe soğumamak imkansız geliyor evlendik ilk zamanlar denedim mutlu olmaya çalıştım ama o sürekli sinirlenecek bi şeyler buluyor sanki ne yapsam onun gözünde yeterli değilim ben de artık gerçekten kavga etmek ve şiddet görmek istemediğim için suyuna gidiyorum ama benim bi hayatım kalmadı öyle acıyor ki içim

Bu kisi size siddet uygulamis. Dahasi var mi? Ailenize söylemeniz gerekirdi. Ve bir insan size uyguladigi siddetin sucunu size atmaya calisiyorsa hem serefsiz hem acizdir. Bunun baska aciklamasi yok. Bence sogumakta gayet hakli sebepleriniz var. Siddet hala devam ediyor mu?
Eğer istediği gibi davranıp konuşmazsan evet ediyor en son kulağıma öyle şiddetli vurmuştu ki 2 hafta kapalı kaldı en doğrusu aileme söylemek ama onları üzmek istemiyorum şuan kpss çalışıyorum bi işim olsa belki daha sağlam basardım ayaklarımı kimseye yük üzüntü olmak istemiyorum kendi seçimim yüzünden

Evet aynen öyle önce onun sevgisini hissedemedim zaten bi ara kendisi de söylüyordu eskisi gibi olmadığımızın farkındaydı ama bana yüklüyordu sen değiştin diyordu oysa ben o zamanlar aynı duyguyla seviyordum zamanla bana da yansıdı bu ve gerçekten soğudum sevemediğim için kendime çok kızdım ama bana olan davranışlarını tutumlarını düşündükçe soğumamak imkansız geliyor evlendik ilk zamanlar denedim mutlu olmaya çalıştım ama o sürekli sinirlenecek bi şeyler buluyor sanki ne yapsam onun gözünde yeterli değilim ben de artık gerçekten kavga etmek ve şiddet görmek istemediğim için suyuna gidiyorum ama benim bi hayatım kalmadı öyle acıyor ki içim
Şiddet gördüğünüz birini seviyorum deseydiniz anormal olurdu asıl.
Nişanliyken ailem üzülmesin diye ayrılmadınız şimdi de aynı sebeple bu evliliğe devam mı edeceksiniz?
Hiçbir mecburiyetiniz yok.
Bahaneleri bırakıp, kurtulun kendisinden.

Konu sahibi şiddet asla affedilecek bir şey değil ben o yorumunuzu görmeden daha eften püften monotonluktan olan sıkıntılar sandım. Ama sizin de ciddi sıkıntılarınız varmış, mesleğiniz varsa ekonomik özgürlüğünüz, bence ayrılsanız daha iyi olur gibi geldi sizin için. Ben kolayca boşan diyen biri değilim ama şiddet ve ihanet hariç.

Eğer istediği gibi davranıp konuşmazsan evet ediyor en son kulağıma öyle şiddetli vurmuştu ki 2 hafta kapalı kaldı en doğrusu aileme söylemek ama onları üzmek istemiyorum şuan kpss çalışıyorum bi işim olsa belki daha sağlam basardım ayaklarımı kimseye yük üzüntü olmak istemiyorum kendi seçimim yüzünden
Çok yanlış düşünüyorsunuz.
Aileniz yasadıklarınıza onları bahane ederek katlandığınızı bilse daha çok üzülür.
Size karşı bu kadar acımasız olan "adam" herşeyi yapabilir. Hangi cesaretle kalıyorsunuz aynı evde?
Ben cidden anlamıyorum bu konuları.

Bakin bende bir anneyim. Iki evladim var, Allah bagislasin. Onlarin dar günde bana gelmelerini isterim her zaman. "Aman annem duymasin" yerine akillarina ilk "annemi aramam lazim" gelmesi lazim. Inanin bir anne baba tabi evladinin evliligi bittigine üzülür normal sartlarda. Ama söz konusu siddet ise birakin üzülmeyi evladim icin dünyayi yakarim. Ben nasil cocuklarimi sokakta bulmadiysam sizin anneniz babaniz da bulmadi. Heleki elin herifi tarafindan siddet göresiniz diye bu günlere getirmedi. Gecenlerde daha iki aylik bir gelin öldürüldü (intihar süsü verilerek). Kimin ne yapacagi belli olmaz. Bugün kulagi patlatan yarin ne yapar belli olmaz. Önce can güvenliginiz. Gerisi boş.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X