Mutsuz giden bir evlilik orta yolu nasıl bulabilirim ?

Umutsz123

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2021
27
3
Lütfen bi tavsiye verin sizde durumlar nasıl Şimdi kızlar ben 26 yaşındayım 2 buçuk yıl önce görücü usulü evlendim babam sevgilim olduğunu öğrendi ve yaşımız evlilik için küçüktü sonra babam da bi hışımla bana seni ilk gelen görücüyle evlendircem dedi yani şu an ki evliliğim...hiç istemediğim halde bi insan kızına bunu yapar mı eşim iddia oynadı daha yeni evliyken aklınca 10 bin kadar borcu kapatmak için bu katlandı 25 bine çıktı bana taktığı set falan gitti maaş kartını da babasına verdi borç bitene kadar onda kaldı evimiz falan var Allaha şükür kayınpederimin durumları iyi ev araba falan var kaynanam beşiği başkasından getirdi bebek arabasını 250 lira en ucuzundan aldı yeri geldi ilk bebeğim daha her şeye hevesim var kıyafetleri bile 2.el geldiği oldu tamam borç var dedik sustuk ama artık bu tutumluluğa girmiyo yeminle cimriliğe giriyo evde meyve sebze bitiyo diyelim marketten almıyoruz pazardan alıyoruz 1 olur 2 olur da hep nereye kadar bebek bezinin yeri ucuzundan her şeyin en uygun fiyatlısı suyu iş yeri karşısından öyle kafama göre markete çıkayım şunu alayım şeyi yok buna da tamam bebeğim 1 buçuk yaşında hayvan kartları aldım hani ben söylicem o göstercek onun yaşına uygun daha o bebek eline verme yırtar 3 yaşında çıkarırız diyo marketten 3 liraya hikaye kitabı aldım verme yırtar dedi o kadar malına önem veriyo ki oyuncağı verme kırar ya çocuk bu öyle büyüyecek daha bide böyleyken bana her gün 2.çocuk diye psikolojik baskı yapıyo öyle hemen kolay değil dedim işine geldiğin gibi davranıyorsun falan diyo bi çocuk büyütmek bu kadar kolay mı borç var dedin sustum bi tane bebek arabası beşik alalım o zaman dedim ne gerek var büyür gider dedi borç olmadığı halde hep hevesim çocuğun saçını biraz uzatmak istiyorum 2 kere kestirdi şu an yeni yeni biraz uzadı ben hep kendi kafama göre hareket ediyormuşum bebeğimin sağlığını düşünmüyormuşum yedikleri vitaminler saçına gidiyormuş görende omuzlara kadar saç var sancak kafayı yicem artık hep kendi gözünden bakıyo olaylara özel günlerini doğum günü anneler günü falan kutlamaz o öyle görmemiş bana çok tuhaf geliyo ya çocuk çok hiperaktif çevremde hiç kimse yok nasıl 2.ciyi isteyebiliyor haksız mıyım

Çok yazık yahu , vallahi algılamak için iki kere okudum . Eşiniz mi cimri , kayınvalideniz mi anlamadım ?????
Ama sanırım eşiniz cimri . Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer derler , eğer aklı başında birikim yapıyorsanız dert etmeyin .
Pazardan almak niye zorunuza gitti anlamadım ? Bence pazardaki sebzeler daha taze , adamlar akşam halden alıp geliyorlar .
Benek bezinin fiyatı çok önemli değil , önemli olan bebeğin cildine uygun olması yani pişik yapmaması .
O kartlar vs ben de sevmiyorum bol bol masal anlatın , tutun elinden parka bahçeye gidin . Daha faydalı olur .
Saç uzatma mevzusunu berber parasından yırtarız diyerek halledebilirsiniz .

Çok yazık yahu , vallahi algılamak için iki kere okudum . Eşiniz mi cimri , kayınvalideniz mi anlamadım ?????
Ama sanırım eşiniz cimri . Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer derler , eğer aklı başında birikim yapıyorsanız dert etmeyin .
Pazardan almak niye zorunuza gitti anlamadım ? Bence pazardaki sebzeler daha taze , adamlar akşam halden alıp geliyorlar .
Benek bezinin fiyatı çok önemli değil , önemli olan bebeğin cildine uygun olması yani pişik yapmaması .
O kartlar vs ben de sevmiyorum bol bol masal anlatın , tutun elinden parka bahçeye gidin . Daha faydalı olur .
Saç uzatma mevzusunu berber parasından yırtarız diyerek halledebilirsiniz .
Evde makina var kendi keser

Yani ne diyeyim bilemedim. Kendin gonlunce ihtiyaclarinizi cikip alsan daha buyuk sorun olur mu? Bu arada bebegin vitamini saca gider sozu tamamen hurafe. Ben oglumun sacini dogdugu gunden beri uzatiyorum hic de vitaminsiz falan degil. Bu konuyla ilgili bilimsel bir yazi falqn okutmaya calisin.

bu son cumlelerdeki fiilleri yapan esiniz mi kayinvalide mi?

basta esiniz akilsizlik yapmis. yetkileri kaptirmis babaya. ama o derece sac kestirmek, oyuncagina karismak vs siz mi sessizsiniz bilemiyorum tepenize cikarmissiniz aileyi.

bu arada market sebzesi almayin zaten pazardan alin.

Şu an çok doluyum aklıma gelenleri yazdım ama çok ufak şeylerden dolayı kavgalarımız oluyo sürekli
Büyük kavgalardan sonra zaten boşanılıyor . Her ailede ufak şeylerden tartışılır . Fay hattının stresini atması büyük depremlerin olmasını azaltıyor diyorlar ya o ufak tartışmalar da ona vesile .
Bir yiyorsak iki kenar koyalım diyorum artık eşime . Gez toz nereye kadar dedim geçen gün . Çünkü enflasyon , dolar ve altın kuru ne olacak belli değil . Herkes evde tıraş oluyor artık bunları aş . En sağlıklısı hem .
Bilemiyorum hala canınızı sıkan şeyler bana pek dert gibi gelmiyor

Lütfen bi tavsiye verin sizde durumlar nasıl Şimdi kızlar ben 26 yaşındayım 2 buçuk yıl önce görücü usulü evlendim babam sevgilim olduğunu öğrendi ve yaşımız evlilik için küçüktü sonra babam da bi hışımla bana seni ilk gelen görücüyle evlendircem dedi yani şu an ki evliliğim...hiç istemediğim halde bi insan kızına bunu yapar mı eşim iddia oynadı daha yeni evliyken aklınca 10 bin kadar borcu kapatmak için bu katlandı 25 bine çıktı bana taktığı set falan gitti maaş kartını da babasına verdi borç bitene kadar onda kaldı evimiz falan var Allaha şükür kayınpederimin durumları iyi ev araba falan var kaynanam beşiği başkasından getirdi bebek arabasını 250 lira en ucuzundan aldı yeri geldi ilk bebeğim daha her şeye hevesim var kıyafetleri bile 2.el geldiği oldu tamam borç var dedik sustuk ama artık bu tutumluluğa girmiyo yeminle cimriliğe giriyo evde meyve sebze bitiyo diyelim marketten almıyoruz pazardan alıyoruz 1 olur 2 olur da hep nereye kadar bebek bezinin yeri ucuzundan her şeyin en uygun fiyatlısı suyu iş yeri karşısından öyle kafama göre markete çıkayım şunu alayım şeyi yok buna da tamam bebeğim 1 buçuk yaşında hayvan kartları aldım hani ben söylicem o göstercek onun yaşına uygun daha o bebek eline verme yırtar 3 yaşında çıkarırız diyo marketten 3 liraya hikaye kitabı aldım verme yırtar dedi o kadar malına önem veriyo ki oyuncağı verme kırar ya çocuk bu öyle büyüyecek daha bide böyleyken bana her gün 2.çocuk diye psikolojik baskı yapıyo öyle hemen kolay değil dedim işine geldiğin gibi davranıyorsun falan diyo bi çocuk büyütmek bu kadar kolay mı borç var dedin sustum bi tane bebek arabası beşik alalım o zaman dedim ne gerek var büyür gider dedi borç olmadığı halde hep hevesim çocuğun saçını biraz uzatmak istiyorum 2 kere kestirdi şu an yeni yeni biraz uzadı ben hep kendi kafama göre hareket ediyormuşum bebeğimin sağlığını düşünmüyormuşum yedikleri vitaminler saçına gidiyormuş görende omuzlara kadar saç var sancak kafayı yicem artık hep kendi gözünden bakıyo olaylara özel günlerini doğum günü anneler günü falan kutlamaz o öyle görmemiş bana çok tuhaf geliyo ya çocuk çok hiperaktif çevremde hiç kimse yok nasıl 2.ciyi isteyebiliyor haksız mıyım
Evet bu cimrilik.ilk çocuğunuz neler özenir insan.herseyi yapmak ister.ama bı taraftan da borcunuz var.iyiki 25 bin borçla kurtulmussunuz.muge anlida konusu gecen intihar ettiği söylenen adam kaç binler vermiş kumara.cevrende kimse yok,markete yada başka bıyere gitmiyorsunuz ne kadar zor.aslinda cimrilik olmasa birde çevreniz olsa kafanız dagilsa diğer sorunlar arada kaynar gider.
Okuduğumda aklıma millet böyle zengin oluyo diye geldi.o borç bitecek o zaman nasil olur acaba.duzelir mi bu cimrilik.belki biraz rahatlayinca geçer.ama cimrilik para harcama da hastalik kurtulmak çok zor olur.

Eşinizin size davranışı ilgisi nasıl ?
Pazardan almak evde saç kesmek bunlar asıl olması gereken sağlıklı şeyler bunlar cimrilik değil ki ayrıca babanızın bağnazlığı midemi bulandırdı söylemeden geçemiycem. Eşinizin ailesi sana nasıl davranıyor. Ya çok dağınık anlatmışsın biliyon mu bide sakın ikinci çocuğu yapma mutsuzsan konuş bence orta yolu bulun bulamıyorsanızda ayrılın yaşının güzelliğini ona harcama boşa

Noktalama işareti kullansaydınız keşke de rahatça okuyabilseydik. Bir solukta yazmışsınız resmen.

Neyse konunuza gelelim yaşınız küçük değilmiş keşke zorla evlendirilirken karşı dursaydınız, polise gitseydiniz, kendi hayatınızı kursaydınız. Hemen çocuk sahibi olmuşsunuz, konunuzun çoğunluğu istemediğiniz bir evlilikten ziyade yaşadığınız evlilik hayatı üzerine.

Bebek eşyalarının birinci el alınmasını kendi adıma çok saçma buluyorum. Kıyafet dahil olmak üzere. Her şey aşırı pahalı ve kullanım süresi kısa. Hevesiniz varmış madem keşke kendiniz çalışıp o parayla ne istiyorsanız alsaydınız bebeğinize.

Market yerine pazar tercihi de mantıklı. Hem ekonomik hem taze. Pişik yapmadığı sürece bütün bebek bezleri birbirinin aynı. Ucuza kullanmada bir sakınca yok. 1 buçuk yaş çocuğuna hikaye kitabı bedavaya bile almış olsanız vermeniz gereksiz, evet yırtar. Ne gerek var? Çok dağınık anlatmışsınız aklımda kalan detaylara yorum yazıyorum. Küçük küçük şeyler ama siz çok dolduğunuz için gözünüze büyük geliyor sanırım.

İkinci çocuk fikrini rafa kaldırın derim şu an için, birinci çocukta bile acele etmişsiniz. Evliliğiniz oturmadan karı-koca olmak nedir öğrenmden anne-baba olmuşsunuz

Son düzenleme:
bu son cumlelerdeki fiilleri yapan esiniz mi kayinvalide mi?

basta esiniz akilsizlik yapmis. yetkileri kaptirmis babaya. ama o derece sac kestirmek, oyuncagina karismak vs siz mi sessizsiniz bilemiyorum tepenize cikarmissiniz aileyi.

bu arada market sebzesi almayin zaten pazardan alin.
Hepsi eşimin lafları

X