Müzik!

gitar çalmak hobilerim arasında ama artık çok paslandım.. lise - üni dönemlerindeki gitar çalmaktan nasırlaşan parmaklarım yok artık..(10-15 yıl öncesinden bahsediyorum)
gitar yanında hiç becerim olmadığı halde resim-rölyef alanında da kurslara gittiğim için eserlerim var,şimdi ise en çok fotoğrafçılıkla ilgileniyorum..
şimdi oğlum 1.5 yaşında,gitarımı onun önüne koyuyorum seviyor ses çıkarmayı.. içimde uhdedir yan flüt veya piano çalmak , inşallah onun hevesi olur da o çalar ve destek olurum ben de..:KK55:

15 yıl öncesiyle şu zaman bir olmuyor tabiki,her geçen gün sorumluluklar artıyor.Şunu belirtmek isterim ki ben küçük yaşlarda annemin zoruyla tanışmıştım müzikle..İlk etapta hiç istemiyodum zorla gidiyodum da denilebilir.Ama öğrendikçe,işin içine girdikçe herşey çok farklı gelmeye başladı gözüme...Ve şimdi diyorum iyiki anne,iyiki beni yönlendirmişsin :)

Ah canlarım yarama tuz bastınız.O kadar çok istiyorum ki müzikle ilgilenmek.Ama ailede yok yetenek yok.Aslında ben yeteneğimi geliştirebileceğimi düşünüyorum.Ama şu anda lisenin son çırpınışlarıyla ilgilendiğim için pek araştıramıyorum.Açıkçası bulabilirsem yaz döneminde bir kurs hiç farketmez gitar keman bağlama :) Çok dertliyim bu konuda en iyisi susayım ben :)

Ben de bağlama kursuna gidiyorum. Müzik ile ilgili bir ana başlık yok neden acaba? Çeşitli enstrümanları çalanlar ayrı başlıklar altında tecrübelerini paylaşsalar daha güzel olmaz mıydı? Mesela ben bağlama çalanları aynı başlık altında bulup paylaşımda bulunmak isterim

piyano çalıyorum ve yaklaşık 3 aydır da şan eğitimi alıyorum. tahminim mezzo-soprano sesim ama tabi buna ben değil hocam karar verecek. :)

yok malesef. Çalmayı denemiyorum artık doğrusu ama dinlerim. Hele ki şöyle mis gibi gitar çalan olsa, ya da piano hemi de nasıl dinlerim.

Selam kızlar ben keman gitar bağlama viyola piano yan flüt çalıyorum ve kurslarını veriyorum.15 yıldır müziğin içindeyim ve Trt koristiyim.yardım isterseniz yardımcı olabilirim.buyrun sorun

Selam kızlar ben keman gitar bağlama viyola piano yan flüt çalıyorum ve kurslarını veriyorum.15 yıldır müziğin içindeyim ve Trt koristiyim.yardım isterseniz yardımcı olabilirim.buyrun sorun

Ben de tam "30 yaşındayım, piano çalmak gibi vazgeçemediğim bir hayalim var" diye yazacaktım konuya ki sizin mesajınızı gördüm. İki sorum var:
1) Piyano çalmayı öğrenmek için çok mu geç? Yoksa çalışarak mükemmel olmasa da iyi bir seviyeye gelebilir miyim?
2) Opera ariaları söylemek için şan dersi alınabiliyor mu?

Ben de tam "30 yaşındayım, piano çalmak gibi vazgeçemediğim bir hayalim var" diye yazacaktım konuya ki sizin mesajınızı gördüm. İki sorum var:
1) Piyano çalmayı öğrenmek için çok mu geç? Yoksa çalışarak mükemmel olmasa da iyi bir seviyeye gelebilir miyim?
2) Opera ariaları söylemek için şan dersi alınabiliyor mu?
Geç değil asla.piano tüneli bir çalgı olduğundan öğrenmesi de daha kolaydır.yeteneğinize bağlı olarak öğrenme süreniz değişiklik gösterir.
san dersi alabilirsiniz.önce diyafram çalışmaları sonra arya antikler çalıştırılır.Bu şekilde ilerlersiniz.

Merhaba kızlar, ben de müzikle uğraşıyorum, hayattaki en büyük tutkum müzik diyebilirim. Klavye çalıp söylüyorum ama kayıt yapmak mixlemek vs konularında çok iyi değilim, kullandıgınız müzik programları var mı, pratik yoldan en rahat kullanılabilenler hangileri? Kullananlarınız varsa yardımcı olursanız çk mutlu olurum :) :)

Ben varım :) Üniversitede müzikle uğraşmıştım sesim fena değil gitar çalarım müzik benim Parçam olmasına rağmen çok dinlemem sebebini anlamış değilim :)

Selamlar..
Görüyorum ki bir çoğumuz Batı Müziği ile harmanlanıyoruz.
Oysa bizim Türk Musiki..
Ben Klasik Kemençe öğreniyorum, harika bir sesi var..
Hepiniz dizilerden biliyorsunuz en azından sesini.
Dizilerde çok kullanılıyor.
Yanık, içten, çok sıcak bir ses..
Bloğumda sıkça söz ediyorum, vaktiniz varsa beklerim. http://yaseminselmuhabbet.blogspot.com.tr/
Aman ha karadeniz kemençesi ile karıştırmayın...

Adresimi yazmıyor site.
Peki.
Neyse, keman, piyano, gitar şahane enstrumanlar..
Sonu yok.
Bu engin denizin.
Müzikle ilgilenmek müthiş..

arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var..
şan dersleri alıp sesimi eğitmek istiyorum. sesim ne çok iyi ne çok kötü ama şarkılar çalınca güzel bir ses tonuyla eşlık etmek istiyorum .. sizce bu şan eğitimi ile olur mu ?

bende düsünüyorum ama nerden nasıl alınır onu bilmiyorum açıkcası her yerde de eğitim verilecek kurslar yok... internetten alıştırma egzersiz gibi bir program varmıdır ki

X