Anaokulu, okul öncesi, kreş yorumları My kidz anaokulu skandali

Sedakurman

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2020
1
2
32
My kidz( benim cocuklarim) anaokulu bahcelievler tek bir donem zor dayanabildigimiz belki biseyler duzelir umidiyle duzeldi sandigimiz devam ettigimiz ta ki son bir aya kadar oglumda gece kabuslari artip uykuda herseyi anlatinca son ay gitmedigimiz rezil bir okul cocugumun psikolojisini bozdular her gun cocuk kabuslarla uyanir oldu surekli cocuga kesinlikle annene babana hicbisey soyleme soylersen basin buyuk derde girer diye korkutuyorlarmis 4.5 yasindaki cocuk okula basladiktan sonra ne sorsaniz bilmiyorum diye cevap veriyor her gun altina kaciriyor ve stresten kasiniyor ayrica kusuyor Cocugu okuldan almaya 10 dk gec gitseniz nobetci kalan kubra ogretmen adi ogretmen tabi cocuga tehtidler savurmus aglatmis sonrada susmasi icin bagirip cagirmis sinif ogretmenine gelince evrim sonbahar ogretmenliginden supheliyim cocuklarla irtibata bile gecemiyor her konuda cocuga ne yaptilarsa artik stresten kusunca bak evladim bi daha kusarsan veya altina yaparsan seni buyuklerin sinifina veririm gozune igne yaptiririm diye korkutan cocuklar tuvalete gitmesin diye su vermiyolarmis ayrica cocuklari arkadaslariyla hicbir sekilde kaynastirmiyor oglum sinifta baska bir cocuk tarafindan surekli dayak yiyiyor ve ogretmen buna goz yumuyor her defasinda sikayet etmemize ragmen cocugumuzun ihtiyaci oldugu zamn yani terliyse yada kollari islaksa yedek kiyafetleri kullanmiyorlar eve gelecegi zaman ustunu degistiriyorlar gelelim mudure para gozun birisi ilgisiz sorumsuz herseyin hesabini yapan cocuklarin yaptigi kahvaltida bile ticaret yapan kisi kup seker buyuklugunde tek bir tane peynir dilimi bir tane zeytin ve zar gibi kesilmis tek bir dilim domates ve meyve cayi kahvalti bu sutu bile cok goren insan... okuldan almaya kalkincada bi aylik fazladan odedigimiz miktarin zar zor bi kismini iade eden ve bu kadar sikayetimiz varken hicbirsey yokmus gibi ikinci donemede kaydedelim diye israr eden tek okul sanki ben cocugumu yerden bulmusum sana verecem bide paramizla rezil olduk olmaya devam edecem sanki kisaca vicdansiz insanlar disardan cok guzel cok ilgili cok guler yuzlu gorunuyorlar ama kandirmacaymis inanmayin kesinlikle tavsiye etmiyorum...

ben de cok kısa bır surelıgıne ogretmenlık yaptım, yardımcı ogretmenlık vs yaptım. bu okullar okul oncesının genelı( devlettekıler de dahıl) ınanın dısarıdan gorundugu gıbı degıl, bır kere ogretmenlere maas odemıyorlar yada cok az bır para oduyolar. ıkıncısı mudurler ve kurucuları ogretmenlere (calısanlarına) ıkı kurus para oduyor dıye (tabı verıyolarsa) cıddı anlamda baskı uyguluyorlar. bunları gecın cocuklara olan tavırları ınanın formalıte. bunların dısında ıkı sene staj ve gozlem yaptım, hıc bır sey dısarıdan gorundugu gıbı degil, bu ısı tamamen tıcarethane ısıne cevırmısler. bu mudurler yada kurucularının genellıkle bellı bır cevresı oluyor o cevrelerı de bunlara yalakalık yaptıkları ıcın kımse ısın ıc yuzunu bılemıyor. yorumlarda ''ay soyle okul, böyle guzel ogretmenler'' dıye yazıyorlar bır de cunku o velıler de bılmıyor ıcerıde ne olup bıttıgını. herkes paraya bakıyor, mobbıng uyguluyolar ınsanlara. calıstırdıkları kısılere de ınanın hem cocuklara baktırıyolar, hem sınıf temızletıyolar, bır de hakaret edıp ınsanların paralarını vermıyolar. bunların sorumlusu bana gore meb'dır. cunku meb ta ezelden berı bu okulların bu sekılde egıtım vermesıne sesını cıkartmıyor.

X